Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Morus700
Posty: 4
Rejestracja: piątek 15 gru 2017, 00:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Morus700 »

Cześć,
Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Zakupiłem używanego Hubsana model H501S ze standardowym kontrolerem. Przy uruchamianiu na ekranie aparatury pojawia się komunikat "check gyro sens". Po chwili komunikat znika i przechodzę do kalibracji kompasu.
Czy ten komunikat oznacza, że jest jakiś problem? Zaznaczam, że quad lata. Nie miałem wprawdzie okazji żeby pobawić się dłużej ale wygląda na to, że chyba wszystko jest ok (chociaż wydaje mi się, że powinien być stabilniejszy ale nie mam specjalnie porównania do innych modeli). Zrobiłem upgrade fimware'u oraz całą procedurę parowania i kalibracji jednak komunikat nie zniknął.
Obecnie wersja oprogramowania to V4.2.24, LCD V1.3.3, H501S V1.2.20 i V1.1.41.
Pzdr
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Morus700 pisze:Cześć,
Zwracam się do Was z prośbą o poradę. Zakupiłem używanego Hubsana model H501S ze standardowym kontrolerem. Przy uruchamianiu na ekranie aparatury pojawia się komunikat "check gyro sens". Po chwili komunikat znika i przechodzę do kalibracji kompasu.
Czy ten komunikat oznacza, że jest jakiś problem? Zaznaczam, że quad lata. Nie miałem wprawdzie okazji żeby pobawić się dłużej ale wygląda na to, że chyba wszystko jest ok (chociaż wydaje mi się, że powinien być stabilniejszy ale nie mam specjalnie porównania do innych modeli). Zrobiłem upgrade fimware'u oraz całą procedurę parowania i kalibracji jednak komunikat nie zniknął.
Obecnie wersja oprogramowania to V4.2.24, LCD V1.3.3, H501S V1.2.20 i V1.1.41.
Pzdr
Cześć. Wszystko jest w jak najlepszym porządku. To standardowy komunikat pojawiający się po włączeniu drona, przed kalibracją.

Co do aktualizacji... Na grupie poświęconej H501s na fb sami pracownicy Hubsana piszą, że jeśli Twój sprzęt nie sprawia problemów, to lepiej niczego w firmware nie ruszać. Ale skoro jesteś już po i wszytko gra, to mogę tylko napisać: "brawo Ty" ;-)

Udanych lotów i wesołych Świąt!
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Morus700
Posty: 4
Rejestracja: piątek 15 gru 2017, 00:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Morus700 »

Cześć,
Dzięki za informację. Jeżeli jutro nie będzie padało i wiało to sprawdzę jak się zachowuje quad po aktualizacji. Jak będzie niestabilny lub będą problemy to wrócę do v 1.1.36.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

witam
Mam pytanie odnośnie ładowarki do aku czy taka jak http://allegro.pl/ladowarka-cyfrowa-ima ... 39665.html będzie dobra do naszych akumulatorków? I rozumiem, że tą ładowarką nie można ładować więcej jak jeden akumulatorek. Mam zamówione aku takie: https://www.banggood.com/2-x-7_4V-10C-2 ... rehouse=CN i tam jest ładowarka na 3 aku, czy to można naraz taką ładowarką ładować?
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Kup bez zasilacza lubią siadać.
Tu masz fajny zestaw i ładujesz kilka na raz :
https://pl.aliexpress.com/item/XT60-bat ... 90521.html
Potem tylko dokupisz wtyki EC2 i XT60 dorobisz za grosze i ładujesz
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

kruger pisze:Kup bez zasilacza lubią siadać.
Tu masz fajny zestaw i ładujesz kilka na raz :
https://pl.aliexpress.com/item/XT60-bat ... 90521.html

Potem tylko dokupisz wtyki EC2 i XT60 dorobisz za grosze i ładujesz
dzięki, może skorzystam z tej oferty. A powiedz mi po co ta druga ładowarka iMaxB3RC ?
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

To zwykła ładowarka,dodali pewnie dla lepszej sprzedaży taka ściema marketingowa.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

Czy ktoś wie czy można ustawić datę nagrań wideo, u mnie data w nazwie pliku to "hubsan_snap_19700101_080958" czyli 1970 rok a plik nagrany to 01.01.1980. Szukałem na innych forach ale nie znam angielskiego chociaż google przetłumaczył niby na jednym forum że nie da rady ale nie wiem czy napewno :).
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

kruger pisze:To zwykła ładowarka,dodali pewnie dla lepszej sprzedaży taka ściema marketingowa.
Mam pytanie czy jakbym kupił ładowarkę http://allegro.pl/ladowarka-cyfrowa-ima ... 39665.html i do tego miałbym przewody:
1.jpg
1.jpg (6.09 KiB) Przejrzano 2505 razy
i przewód
2.jpg
2.jpg (6.48 KiB) Przejrzano 2505 razy
to czy to będzie pasować aby ładować 3 akumulatorki naraz tzn czy będzie się dobrze ładować przy założeniu że będą takie same akumulatorki. Nie wiem czy dobrze myślę jak nie to wyprowadźcie mnie z błędu.
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: tomaszallprint »

No nie do konca dobrze myslisz, potrzebna ci jeszcze taka plytka http://allegro.pl/profi-rozgaleziacz-la ... 08357.html
oczywiscie z wtyczkami pasujacymi do twoich pakietow
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

tomaszallprint pisze:No nie do konca dobrze myslisz, potrzebna ci jeszcze taka plytka http://allegro.pl/profi-rozgaleziacz-la ... 08357.html
oczywiscie z wtyczkami pasujacymi do twoich pakietow
Ale jak rozumiem to ta płytka to też jest rozgałęźnik tylko uniwersalny a to co bym zrobił to tylko pod moje baterie... chyba że ta płytka ma jeszcze jakąś elektronikę ale nie wydaje mi się.
Awatar użytkownika
tomaszallprint
Posty: 53
Rejestracja: środa 03 sie 2016, 18:33
Lokalizacja: Paris

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: tomaszallprint »

A gdzie w swoim sposobie wepniesz wtyki od balansera ?
Mozesz zrobic to swoim sposobem ale wtedy ladowac je malym pradem, chociaz ja bym tego nie robil, tym bardziej ladujac 3 pakiety.
Porozjezdzasz cele i po kilku w najlpeszym wypadku kilkunastu ladowaniach bateria bedzie do wyrzucenia.
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

tomaszallprint pisze:A gdzie w swoim sposobie wepniesz wtyki od balansera ?
Mozesz zrobic to swoim sposobem ale wtedy ladowac je malym pradem, chociaz ja bym tego nie robil, tym bardziej ladujac 3 pakiety.
Porozjezdzasz cele i po kilku w najlpeszym wypadku kilkunastu ladowaniach bateria bedzie do wyrzucenia.
nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem mi chodziło o takie połączenie
1111.jpg
1111.jpg (6.38 KiB) Przejrzano 2468 razy
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: hornet2 »

Jeżeli masz zamiar szeregowo ładować Imaxem 3szt. aku 2S to będą Ci potrzebne dwa przewody do ładowania . Jeden do podłączenia przewodów zasilania aku . Z tym że identycznie wygląda przewód do ładowania równoległego ( inaczej połączone są + i - ) . Drugi przewód potrzebny jest do podłączenia do balansera . Z jednej strony wtyk do balansera 6S . Z drugiej trzy gniazda 2S . Przy takim podłączeniu 3 szt. aku 2s. do ładowarki powinna widzieć te aku jako 6S . Podczas ładowania masz możliwość kontroli wszystkich ogniw naraz .

Te przedstawione przez Ciebie są do ładowania równoległego . Tak też można ładować aku .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
Irenty
Posty: 44
Rejestracja: wtorek 31 paź 2017, 12:25
Lokalizacja: Lubuskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Irenty »

hornet2 pisze:Jeżeli masz zamiar szeregowo ładować Imaxem 3szt. aku 2S to będą Ci potrzebne dwa przewody do ładowania . Jeden do podłączenia przewodów zasilania aku . Z tym że identycznie wygląda przewód do ładowania równoległego ( inaczej połączone są + i - ) . Drugi przewód potrzebny jest do podłączenia do balansera . Z jednej strony wtyk do balansera 6S . Z drugiej trzy gniazda 2S . Przy takim podłączeniu 3 szt. aku 2s. do ładowarki powinna widzieć te aku jako 6S . Podczas ładowania masz możliwość kontroli wszystkich ogniw naraz .

Te przedstawione przez Ciebie są do ładowania równoległego. Tak też można ładować aku .
A powiedz mi jak będzie lepiej i szybciej ładować równolegle czy szeregowo taką ładowarką. Bo rozumiem że taki taki rozdzielacz
222.jpg
222.jpg (4.54 KiB) Przejrzano 2440 razy
to jest to równoległego ładowania?, czy może do jednego i drugiego.
ODPOWIEDZ