Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Diensdale
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Diensdale »

marek025 pisze:
Diensdale pisze:Witam wszystkich. Wczoraj doszedł mój dron. Podłączyłem, naładowałem, zaktualizowałem. Na razie działa. W weekend mam nadzieję poleci :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Może zamawiałes z gearbest? A jeśli tak to z kiedy zamówienie? :)
Dokładnie gearbest. Wysłali 16.11 w dwóch paczkach. Na razie doszedł tylko dron, reszta zamówienia jeszcze nie dotarła do Southall. Zamawiałem jakoś 10 listopada.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Moja ładowarka combo leży od 20 w Warszawie przesyłka DHL, bateria zamówiona za 158zl dzisiaj zatrzymana na kontroli wer Warszawa. Plecak też zamówiłem na gearbest z tej promocji 10 grudnia na razie wyleciał z Chin. Polecam też zakupić smigla i silniki są w promocji na gearbest. Komplet Smigiel 4szt 9,99$

Moje 3 smigla maja juz luzy musiałem je podkleic teflonem, po zakreceniu palcem wydają tyrkajacy dźwięk. Rozbieralem je naciagalem sprężyny ściskające w mechanizmie, lecz to nic nie pomaga. Dopiero taśma lub teflon wycisza je, pracują wówczas jak nowe.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Diensdale
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Diensdale »

Dostałem drona z dodatkowymi śmigłami i z przystawka do wifi. Czekam jeszcze na plecak i dodatkowa baterie. Obecnie jako powód opóźnień podała śnieg :D

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Tak smigla są w zapasie +dongle

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
lukaszblobi
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 31 gru 2017, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lukaszblobi »

rika2017 pisze:Moja ładowarka combo leży od 20 w Warszawie przesyłka DHL, bateria zamówiona za 158zl dzisiaj zatrzymana na kontroli wer Warszawa. Plecak też zamówiłem na gearbest z tej promocji 10 grudnia na razie wyleciał z Chin. Polecam też zakupić smigla i silniki są w promocji na gearbest. Komplet Smigiel 4szt 9,99$

Moje 3 smigla maja juz luzy musiałem je podkleic teflonem, po zakreceniu palcem wydają tyrkajacy dźwięk. Rozbieralem je naciagalem sprężyny ściskające w mechanizmie, lecz to nic nie pomaga. Dopiero taśma lub teflon wycisza je, pracują wówczas jak nowe.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Kiedy zamawiana bateria? i jaka przesyłka? Bo moja Sweden post od 16 grudnia brak zmiany statusu. Bateria w podobnej cenie
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Moja wysłana 28 listopada szwedzka firma

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
lukaszblobi
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 31 gru 2017, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lukaszblobi »

Ktoś może miał podobnie? Wczoraj kalibrowałem gimbala pare razy i raz przy użyciu gimbal adjustment nawet wyśrodkowało ale po ponwnej kalibracji gimbala bo miałem wrażenie, że się przesunął znowu wróciło do stanu jak na zdjeciu. Gimbal adjustment już teraz nic nie zmienia mi. Obrazek
Awatar użytkownika
Diensdale
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Diensdale »

Nie wytrzymałem i odpaliłem go przed chwilą na ogrodzie. Mega urządzenie. Żona nie widzi sensu :D

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Matt24
Posty: 38
Rejestracja: sobota 08 paź 2016, 19:46
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Matt24 »

Diensdale pisze:Nie wytrzymałem i odpaliłem go przed chwilą na ogrodzie. Mega urządzenie. Żona nie widzi sensu :D

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
To moze daj jej polatac i zmieni zdanie.
Awatar użytkownika
Diensdale
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Diensdale »

Nie chciała. Za to mój ojciec zapalony modelarz lotniczy aż sapał z uciechy.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
szampoon
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 16:21

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: szampoon »

szampoon pisze:
Rurek pisze:
szampoon pisze:Tylko raz podczas tych prób zareagował poprawnie i prawidłowo wszystko działało
Czyli problem jest czysto mechaniczny - brak kontaktu elektrycznego.
Obstawiam złączkę która siedzi w kadłubie, do której wpina się cąły gimbal z kamerą. Znajdź w tym wątku jak to opisałem, tak koło czerwca.

Edicao: dokładnie z 30 czerwca :-) ---> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=522450#p522450

Problem powtarzalny:
https://www.youtube.com/watch?v=ZoiE_Fg ... e=youtu.be

Proponowane rozwiazania:
Edicao: dokładnie z 30 czerwca :-) ---> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=522450#p522450
U mnie to polaczenie jest na stale, nie mam jak tego zdemontowac i jest tez male prawdopodobienstwo aby cos w tym poszlo nie tak bo chyba w kolejnych wersjach starali sie naprawic to polaczenie.

Odpowiedz z Fimi:
https://www.youtube.com/watch?v=V6hoTuXTaiw

Znalazlem jeszcze inna mozliwa przyczyne - trzeba bedzie sprawdzic:
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=5203

czy to moze byc wina karty SD tak jak niektorzy pisza? Nie wiem. W tym przypadku byloby dziwne bo nagrywalem na dwoch, obydwie dzialaly i dzialaja.
Tylko u mnie na poczatku wszystko dzialalo i zrabalo sie po tygodniu latania bez zadnego wypadku wiec nie wiem czy problem lezy az tak gleboko...

Moze macie jakies inne pomysly???
[/quote]


Ktos pomoże??? :cry:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Ile razy jeszcze spytasz? Weź tę tasiemkę która wchodzi w krzyżak amortyzatora gimbala wyjmij i wsadź tak jak pokazałeś na filmie i zobacz czy pomoże.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szampoon
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 16:21

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: szampoon »

Rurek pisze:Ile razy jeszcze spytasz? Weź tę tasiemkę która wchodzi w krzyżak amortyzatora gimbala wyjmij i wsadź tak jak pokazałeś na filmie i zobacz czy pomoże.
Dawno to zrobiłem i to kilkukrotnie, podobnie jak pozostałe rzeczy, które opisałem!
Pisze i przypominam sie bo nie pomogło a nie jestem jedyny który ma taki problem :-(
Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Siwy177 »

no widzę że pomimo upływu czasu problemy z Mi raczej narastają a niżeli są usuwane . Jestem na niego bardzo nastawiony ale mam mieszane uczucia .Miałem w planach H109s odradzano mi że to gówno lipa itp.
Zdecydowałem się na MiDrona to samo zdania podzielone . Mam jeszcze trochę czasu do namysłu . Może coś się poprawi na rzecz MI
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Jest ok, problemy są ale znikome do ceny

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ