Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

debos1
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 24 paź 2017, 13:45

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: debos1 »

Podziel się tym oprogramowaniem bo dużo ludzi ma ten sam problem. :)
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

rika2017 pisze:Mnie obecnie denerwuje komunikat o kompasie, co lot to komunikat. Kalibracji robiłem już tyle że postanowiłem to ignorować...

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

mam to samo... każdy lot informacja o problemie z kompasem - lataj ostrożnie.... również ignoruję, testowałem RTH podczas tego komunikatu - bez problemów, wszystko działa.
MiDronek ;)
AdamG
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 lip 2017, 16:28

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: AdamG »

debos1 pisze:Podziel się tym oprogramowaniem bo dużo ludzi ma ten sam problem. :)
Firmware jest podpinany do konta i nie da się go ściągnąć. Tylko soft do kamery można "upgrade'ować" i "downgrade'ować"

Adam
lukaszblobi
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 31 gru 2017, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lukaszblobi »

Ja po ostatnim Update miałem dziwną przygodę, chociaż nie wiem czy ma to jakiś związek. Dron był już na wysokości 2 m gdy nagle wyskoczył Disconnect i chyba dron przełączył się w tryb RTH bodajże bo w emocjach nie wiem co się zadziało bo prawie dostałem nim w głowę :O, ale po chwili wróciło do normy i mogłem sterować i wylądować..
debos1
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 24 paź 2017, 13:45

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: debos1 »

Ja jeszcze czekam za dronem. O jakim koncie xiaomi mowa bo nie jestem w temacie. Chce być przygotowany w razie czego jak nie będzie chciał latać.
AdamG pisze:
debos1 pisze:Podziel się tym oprogramowaniem bo dużo ludzi ma ten sam problem. :)
Firmware jest podpinany do konta i nie da się go ściągnąć. Tylko soft do kamery można "upgrade'ować" i "downgrade'ować"

Adam
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Nie wystartujesz bez konta xiaomi.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Siwy177 »

takie pytanie nowicjusza . Zauważyłem że są dostępne Mi drony w 2 wersjach kolorystycznych z czerwonymi oraz złotymi wstawkami. Czym się różnią ( zauważyłem na YT że te z czerwonymi wstawkami maja inaczej mocowane śmigiełka ) Czy jest coś jeszcze?
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Kamera 1080 P czerwone smigla, złote 4k

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
szampoon
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 16:21

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: szampoon »

Rurek pisze:
szampoon pisze:Tylko raz podczas tych prób zareagował poprawnie i prawidłowo wszystko działało
Czyli problem jest czysto mechaniczny - brak kontaktu elektrycznego.
Obstawiam złączkę która siedzi w kadłubie, do której wpina się cąły gimbal z kamerą. Znajdź w tym wątku jak to opisałem, tak koło czerwca.

Edicao: dokładnie z 30 czerwca :-) ---> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=522450#p522450

Problem powtarzalny:
https://www.youtube.com/watch?v=ZoiE_Fg ... e=youtu.be

Proponowane rozwiazania:
Edicao: dokładnie z 30 czerwca :-) ---> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=522450#p522450[/quote]

U mnie to polaczenie jest na stale, nie mam jak tego zdemontowac i jest tez male prawdopodobienstwo aby cos w tym poszlo nie tak bo chyba w kolejnych wersjach starali sie naprawic to polaczenie.

Odpowiedz z Fimi:
https://www.youtube.com/watch?v=V6hoTuXTaiw

Znalazlem jeszcze inna mozliwa przyczyne - trzeba bedzie sprawdzic:
https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=5203

czy to moze byc wina karty SD tak jak niektorzy pisza? Nie wiem. W tym przypadku byloby dziwne bo nagrywalem na dwoch, obydwie dzialaly i dzialaja.
Tylko u mnie na poczatku wszystko dzialalo i zrabalo sie po tygodniu latania bez zadnego wypadku wiec nie wiem czy problem lezy az tak gleboko...

Moze macie jakies inne pomysly???
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Siwy177 pisze:Czy jest coś jeszcze?
Praktycznie wszystkim się różnią bo oprócz takiej samej (wizualnie) obudowy oraz tych samych baterii różni je wszystko inne. Zaczynając od innego FC poprzez inne IMU, inaczej rozwiązane magnetometry a kończąć na rodzaju transmisji radiowej, zarówno RC jak i FPV.
Obrazowo: czerwony to powiedzmy VV golf, raczej polo nawet. Złoty to Passat i to w najwyższej wersji :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Siwy177 »

Rurek pisze:
Siwy177 pisze:Czy jest coś jeszcze?
Praktycznie wszystkim się różnią bo oprócz takiej samej (wizualnie) obudowy oraz tych samych baterii różni je wszystko inne. Zaczynając od innego FC poprzez inne IMU, inaczej rozwiązane magnetometry a kończąć na rodzaju transmisji radiowej, zarówno RC jak i FPV.
Obrazowo: czerwony to powiedzmy VV golf, raczej polo nawet. Złoty to Passat i to w najwyższej wersji :-)
I właśnie o to mi chodziło. Zauważyłem że sklepy sprzedają oba modele a cena taka sama lub podobna i teraz jak się ustrzec zakupu czerwonego? Jak widać trzeba cholernie uważać :)
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
Awatar użytkownika
Wtwardy
Posty: 66
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 11:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wtwardy »

Ma ktoś jakąś sprawdzoną i w rozsądnych pieniądzach propozycje mikrofonu do uchwytu gimbala?
Ten wbudowany jest tragiczny z tego co piszecie i szukam jakiegoś rozwiązania ;-)
Awatar użytkownika
Diensdale
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 28 gru 2017, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Diensdale »

Witam wszystkich. Wczoraj doszedł mój dron. Podłączyłem, naładowałem, zaktualizowałem. Na razie działa. W weekend mam nadzieję poleci :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
marek025
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: marek025 »

Diensdale pisze:Witam wszystkich. Wczoraj doszedł mój dron. Podłączyłem, naładowałem, zaktualizowałem. Na razie działa. W weekend mam nadzieję poleci :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Może zamawiałes z gearbest? A jeśli tak to z kiedy zamówienie? :)
Awatar użytkownika
Siwy177
Posty: 25
Rejestracja: piątek 29 gru 2017, 11:43
Lokalizacja: Freren (De)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Siwy177 »

Wtwardy pisze:Dotarła do mnie torba na drona.
Dobrze odszyta i wygląda nie najgorzej.
Dron i wszystkie graty mieszczą się bez problemu.

a taki kubraczek moro to gdzie nabyłeś ? Jeśli wolno spytać ?
JJRC H36 / cekam na Xiaomi Mi DRON
ODPOWIEDZ