Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

AdamG
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 lip 2017, 16:28

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: AdamG »

dechaaa pisze:
dechaaa pisze:Witajcie Panowie
Mi Drone to moja pierwsza maszyna do latania i jestem zielony w temacie, proszę więc o wyrozumiałość. Sprzęt dotarł z Chin i wczoraj odbyłem pierwszy lot. Wszystko odbyło się bez problemów do momentu wyłączenia silnika. Od wczoraj próbuje odpalić maszynę i silnik nie startuje. Wszystko połączone i 10 razy sprawdzone. Jest komunikat że mogę startować, kompas ok, GPS 19 satelit, joystick na v i nic. Gdzie szukać przyczyny?
Jak powyżej. Sprawdziłem już wszystko co możliwe i mimo komunikatu "could take off" nie mogę odpalić silników.
YDXJ1047.jpg
Nie działa tez autostart z aplikacji ani z joya.
YDXJ1048.jpg
Próbowałem z kamerą i bez, zmieniałem tryby na ATTI, włączałem/wyłączałem Beginner mode i nic. Kompas skalibrowany, brak komunikatów o błędzie kompasu.Nie przełączyłem w tryb RTH, bateria sprawdzona w apce.
YDXJ1052.jpg
Na sterowaniu świecą się białe światełka, czyli gotowy do startu
YDXJ1057.jpg
Sterowanie działa, bo kamera się porusza, i mogę pozmieniać parametry:
https://youtu.be/OtZhOw-124k
Filmik z próby startu tutaj:
https://youtu.be/LHDrN6zVH64
Znalazłem na forum fimi, że taki problem nie tylko ja mam:
http://forum.fimi.com/thread-137-1-3.html

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy jakieś rady poza napisaniem na support?
Ja mam dokładnie to samo - przedwczoraj przestał latać - poleciałem, wylądowałem i już drugi raz nie chciał odpalić silników. Kalibracje restarty nic nie pomogły.
Napisałem do Supportu ale na razie cisza.
Coraz bardziej wkurza mnie ten model.

Jak tylko uda mi się go uruchomic to pójdzie na sprzedaż za dużo takich "wpadek" nie bede sie siłował, najpierw problem z jakością video ale przynajmniej latał a teraz to. Szkoda kasy może za 2 lata bedzie już na tyle dopracowany że będzie nadawał się do użytku.

Adam
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

AdamG pisze:
dechaaa pisze:
dechaaa pisze:Witajcie Panowie
Mi Drone to moja pierwsza maszyna do latania i jestem zielony w temacie, proszę więc o wyrozumiałość. Sprzęt dotarł z Chin i wczoraj odbyłem pierwszy lot. Wszystko odbyło się bez problemów do momentu wyłączenia silnika. Od wczoraj próbuje odpalić maszynę i silnik nie startuje. Wszystko połączone i 10 razy sprawdzone. Jest komunikat że mogę startować, kompas ok, GPS 19 satelit, joystick na v i nic. Gdzie szukać przyczyny?
Jak powyżej. Sprawdziłem już wszystko co możliwe i mimo komunikatu "could take off" nie mogę odpalić silników.
YDXJ1047.jpg
Nie działa tez autostart z aplikacji ani z joya.
YDXJ1048.jpg
Próbowałem z kamerą i bez, zmieniałem tryby na ATTI, włączałem/wyłączałem Beginner mode i nic. Kompas skalibrowany, brak komunikatów o błędzie kompasu.Nie przełączyłem w tryb RTH, bateria sprawdzona w apce.
YDXJ1052.jpg
Na sterowaniu świecą się białe światełka, czyli gotowy do startu
YDXJ1057.jpg
Sterowanie działa, bo kamera się porusza, i mogę pozmieniać parametry:
https://youtu.be/OtZhOw-124k
Filmik z próby startu tutaj:
https://youtu.be/LHDrN6zVH64
Znalazłem na forum fimi, że taki problem nie tylko ja mam:
http://forum.fimi.com/thread-137-1-3.html

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy jakieś rady poza napisaniem na support?
Ja mam dokładnie to samo - przedwczoraj przestał latać - poleciałem, wylądowałem i już drugi raz nie chciał odpalić silników. Kalibracje restarty nic nie pomogły.
Napisałem do Supportu ale na razie cisza.
Coraz bardziej wkurza mnie ten model.

Jak tylko uda mi się go uruchomic to pójdzie na sprzedaż za dużo takich "wpadek" nie bede sie siłował, najpierw problem z jakością video ale przynajmniej latał a teraz to. Szkoda kasy może za 2 lata bedzie już na tyle dopracowany że będzie nadawał się do użytku.

Adam

Ja miałem problem z aktualizacją kamerki na iphone, zrobiłem to przy użyciu samsunga, teraz działa mi zarówno na nim jak na iphonie
latałem już ze 20 razy, i zawsze poleciał, tylko kompas lubi świrować i nieraz trzeba się naprzestawiac dronka aby wystartował
na dalszych odległościach i wysokościach testuję RTH i spisuje się znakomicie
ja jestem z midronka na prawdę zadowolony,

a zdjęcia ? w miarę... nie wiem czy to kwestia ustawień ale nie są jak dla mnie najlepsze,
za to VIDEO - super
a więc skoro VIDEO super to zdjęcia chyba jednak kwestia ustawień, pytałem ostatnio ale nikt nie odpowiedział: oryginały z kamerki:

http://visitdoctor.kylos.pl/1.jpg

http://visitdoctor.kylos.pl/2.jpg

http://visitdoctor.kylos.pl/3.jpg
MiDronek ;)
marek025
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 lis 2017, 21:33
Lokalizacja: Białystok

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: marek025 »

Teraz to nie wiem czy cieszyć sie z tego że kupiłem midrona czy raczej bać że będę miał problemy jak wy. Zamówiony z GB idzie już 32 dni i wcale nie śpieszno mu do Polski. Naprawdę prawie każdy ma z nim problem?
mag12
Posty: 16
Rejestracja: sobota 21 paź 2017, 17:38

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mag12 »

Na razie mój i kolegi bezproblemowo :lol:
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

marek025 pisze:Teraz to nie wiem czy cieszyć sie z tego że kupiłem midrona czy raczej bać że będę miał problemy jak wy. Zamówiony z GB idzie już 32 dni i wcale nie śpieszno mu do Polski. Naprawdę prawie każdy ma z nim problem?
Do tej ceny nie jest zły. Lecz są większe i mniejsze problemy. Dji też mają problemy, potrafią doleciec, cykliczna wymiana taśmy 3d w phantomie 4

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
dechaaa
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 20:48
Lokalizacja: Legnica

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dechaaa »

AdamG pisze:
dechaaa pisze:
dechaaa pisze:Witajcie Panowie
Mi Drone to moja pierwsza maszyna do latania i jestem zielony w temacie, proszę więc o wyrozumiałość. Sprzęt dotarł z Chin i wczoraj odbyłem pierwszy lot. Wszystko odbyło się bez problemów do momentu wyłączenia silnika. Od wczoraj próbuje odpalić maszynę i silnik nie startuje. Wszystko połączone i 10 razy sprawdzone. Jest komunikat że mogę startować, kompas ok, GPS 19 satelit, joystick na v i nic. Gdzie szukać przyczyny?
Jak powyżej. Sprawdziłem już wszystko co możliwe i mimo komunikatu "could take off" nie mogę odpalić silników.
YDXJ1047.jpg
Nie działa tez autostart z aplikacji ani z joya.
YDXJ1048.jpg
Próbowałem z kamerą i bez, zmieniałem tryby na ATTI, włączałem/wyłączałem Beginner mode i nic. Kompas skalibrowany, brak komunikatów o błędzie kompasu.Nie przełączyłem w tryb RTH, bateria sprawdzona w apce.
YDXJ1052.jpg
Na sterowaniu świecą się białe światełka, czyli gotowy do startu
YDXJ1057.jpg
Sterowanie działa, bo kamera się porusza, i mogę pozmieniać parametry:
https://youtu.be/OtZhOw-124k
Filmik z próby startu tutaj:
https://youtu.be/LHDrN6zVH64
Znalazłem na forum fimi, że taki problem nie tylko ja mam:
http://forum.fimi.com/thread-137-1-3.html

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Czy jakieś rady poza napisaniem na support?
Ja mam dokładnie to samo - przedwczoraj przestał latać - poleciałem, wylądowałem i już drugi raz nie chciał odpalić silników. Kalibracje restarty nic nie pomogły.
Napisałem do Supportu ale na razie cisza.
Coraz bardziej wkurza mnie ten model.

Jak tylko uda mi się go uruchomic to pójdzie na sprzedaż za dużo takich "wpadek" nie bede sie siłował, najpierw problem z jakością video ale przynajmniej latał a teraz to. Szkoda kasy może za 2 lata bedzie już na tyle dopracowany że będzie nadawał się do użytku.

No to mój problem (chyba?) rozwiązany. Dostałem dziś kolejna aktualizacje, oczywiście ja zainstalowałem i silniki odpaliły :) Było ciemno więc już nie polatałem. Jutro sprawdzę i dam znać czy wszystko ok. Przyznam że suport zadziałał błyskawicznie. Ale nie pisałem na ogólnego maila tylko znalazłem maila bezpośrednio do gościa który się zajmuję tym problemem: kuangjinfang@fimi.cn. Adam pisz na tego maila
Awatar użytkownika
Kluczbork
Posty: 94
Rejestracja: wtorek 27 maja 2014, 15:04
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Kluczbork »

U mnie działa nie ma żadnych problemów.

Kumpel próbował na 3 telefonach go odpalić - zacina nadal komórki - wszystkie. Nawet upgrade do andorida 6z 4 nie pomógł o dziwo.... . Na dodatek, na moim IPHONIE 6 zaczął latać a on wymienia komórki i nie działa. Gość od miesiąca ma drona i jeszcze ani razu nim nie poleciał... tylko ja 3 minuty - bo mi odpalił. To jest dopiero rzeź.... napisał do supportu. Dziwna mega akcja. Twarde resety różnych telefonów - wszystkich jakie miał. Co najmniej jakby dron nie chciał z nim latać.... i co zrobić ?.
MiDronek ;)
AdamG
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 lip 2017, 16:28

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: AdamG »

dechaaa pisze:
Ja mam dokładnie to samo - przedwczoraj przestał latać - poleciałem, wylądowałem i już drugi raz nie chciał odpalić silników. Kalibracje restarty nic nie pomogły.
Napisałem do Supportu ale na razie cisza.
Coraz bardziej wkurza mnie ten model.

Jak tylko uda mi się go uruchomic to pójdzie na sprzedaż za dużo takich "wpadek" nie bede sie siłował, najpierw problem z jakością video ale przynajmniej latał a teraz to. Szkoda kasy może za 2 lata bedzie już na tyle dopracowany że będzie nadawał się do użytku.

No to mój problem (chyba?) rozwiązany. Dostałem dziś kolejna aktualizacje, oczywiście ja zainstalowałem i silniki odpaliły :) Było ciemno więc już nie polatałem. Jutro sprawdzę i dam znać czy wszystko ok. Przyznam że suport zadziałał błyskawicznie. Ale nie pisałem na ogólnego maila tylko znalazłem maila bezpośrednio do gościa który się zajmuję tym problemem: kuangjinfang@fimi.cn. Adam pisz na tego maila
Dostałem odpowiedź z supprtu i tak samo jak u Ciebie "System failed to inicialize....." czyli czekam na kolejną paczkę softu

Adam
dechaaa
Posty: 13
Rejestracja: sobota 16 gru 2017, 20:48
Lokalizacja: Legnica

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dechaaa »

Dron wystartował,to trza coś dokupić.
Widzieliście gdzieś ostatnio dobre ceny na baterie?
[wymoderowano - od ofert handlowych jest odpowiedni dział]
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

dechaaa pisze:Ale nie pisałem na ogólnego maila tylko znalazłem maila bezpośrednio do gościa który się zajmuję tym problemem: kuangjinfang@fimi.cn. Adam pisz na tego maila
Ten mail się w naszym wątku przewinął wiele razy. To jest jeden i ten sam gość który obsługuje oba maile :-) tyle że na tego "z imienia i nazwiska" rzeczywiście odpisuje szybciej niż na oficjalny.
Tak więc jak widać support w sprawach technicznych raczej zawsze pomaga. W sprawach handlowo-logistyczno-reklamacyjnych - z kolei nigdy, znaczy zawsze jest ta sama odpowiedź :skontaktuj się ze sklepem. W sumie to normalne, zazwyczaj towar reklamujemy w sklepie a nie u producenta.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
szampoon
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 16:21

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: szampoon »

Panowie :roll: jest problem.
Prosba o pomoc bo na razie suuport nie odpowiada ale moze ktos z Was juz go rozwiazal. Moze ewentualnie podesle dzialajace oprogramowanie.

Nie mam polaczenia z gimbalem i nie moge nim sterowac.
Midrone kupiony miesiac temu, wylatane 3 razy, krecone i robione zdjecia i nagle, bez wypadku dron stracil polaczenie z gimbalem, O ile obraz z kamery jest przekazywany to brak reakcji na sterowanie gimbalem.

Robione kilka razy
- parowanie RC
- kalibrowanie RC
- wgrywanie firmware 1077
- rozne karty SD

karta SD: szybka 32gb do 4K
telefon: Iphone 6

Na poczatku oprogramowanie bylo:
miDrone 1.2.8.10604
camera: 1077
gimbal: 2028
servo: 1101


Obecnie camera/gimbal/servo – N/A

Prosze pomózcie. Bede BARDZO wdzieczny :-)
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

A probowales najzwyczajniej w swiecie go wypiac i wpiac ponownie ?;)
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Latalem dziś w śniegu z samego rana, kamera znikła. Po 3h obraz i połączenie wróciło

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
szampoon
Posty: 16
Rejestracja: czwartek 17 wrz 2015, 16:21

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: szampoon »

lelusz pisze:A probowales najzwyczajniej w swiecie go wypiac i wpiac ponownie ?;)
Wypijałem i wpinałem wielokrotnie

Ogólnie robilem następująco:
-Uruchamiałem drona i kontroler
-Włączałem aplikacje
-Parowałem i kalibrowaniem Rc bez gimbala z kamera
-Potem Dołączalem kamerę z gimbalem (raz przy wyłączonym dronie, raz przy włączonym, często umieszczałem wewnątrz karte sd z firmware 1077 i tez ze starszymi wersjami)

Tylko raz podczas tych prób zareagował poprawnie i prawidłowo wszystko działało

Panowie, moze cos robię zle wiec mnie poprawcie.
:roll:
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

szampoon pisze:Tylko raz podczas tych prób zareagował poprawnie i prawidłowo wszystko działało
Czyli problem jest czysto mechaniczny - brak kontaktu elektrycznego.
Obstawiam złączkę która siedzi w kadłubie, do której wpina się cąły gimbal z kamerą. Znajdź w tym wątku jak to opisałem, tak koło czerwca.

Edicao: dokładnie z 30 czerwca :-) ---> http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=522450#p522450
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ