Overmax x bee 3.1 problem z lataniem

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

noidemm
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 24 gru 2017, 09:00

Overmax x bee 3.1 problem z lataniem

Post autor: noidemm »

Witam.
Posiadam "drona" firmy overmax model x bee 3.1. Drona rozebrałem bo zębatka się uszkodziła. Trochę ją poprawiłem i chodzi już lekko. Chciałem wymienić ale nigdzie nie mogę znaleźć zębatki śmigła. Od przedstawiciela firmy dowiedziałem się, że trzeba zakupić cały korpus. Koszt około 80 zł. Czy naprawde nie da się wymienić samych zębatek albo kupić chiński zamiennik. Wiem że dron ten występuje też pod inną nazwą.
Po złożeniu drona i próbie startu unosi się on i zaczyna obracać wokół własnej osi. Chyba źle podłączyłem przewody od silników. Na płytce nie są opisane, który gdzie.
Pozdrawiam i dziękuje za okazaną pomoc.
Marian321
Posty: 35
Rejestracja: środa 29 mar 2017, 06:09
Lokalizacja: Tczew

Re: Overmax x bee 3.1 problem z lataniem

Post autor: Marian321 »

Wygląda na to że jeden silnik za wolno chodzi i dlatego ci się cały quad obraca... Może silnik nie jest dobrze dociśnięty do zębatki i się po niej "ślizga"? Na to wygląda skoro się unosi.
DJI Spark i Racer 210
noidemm
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 24 gru 2017, 09:00

Re: Overmax x bee 3.1 problem z lataniem

Post autor: noidemm »

Silniki raczej dobrze dociskają zębatki, Problem leży raczej po stornie podłączenia silników do płyty głównej. Ma ktoś schemat jak to powinno być.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Overmax x bee 3.1 problem z lataniem

Post autor: Verid »

Zakładając że śmigła założyłeś prawidłowo to w przypadku zamiany przewodów (obroty silnika nie w ta strona) nie ma opcji żebyś wystartował. Bardziej prawdopodobne jest to że ta twoja zębatka mimo dociśnięcia jest tak zmęczona że się ślizga.
Ten wredny...
hornet2
Posty: 1205
Rejestracja: środa 02 wrz 2015, 17:59

Re: Overmax x bee 3.1 problem z lataniem

Post autor: hornet2 »

Tak w uproszczeniu . Przednie śmigła obracają się ku środkowi "drona " . Tylne na zewnątrz . Bywa że w niektórych "dronach" jest na odwrót . Co do prawidłowości zamontowania śmigieł . Po ustawieniu ich wzdłuż osi modelu krawędź spływu każdego ze śmigieł patrząc na łopaty pomiędzy silnikami przednim i tylnym powinna być skierowana ku środkowi modelu .

Obrazek

Sprawdź czy tak masz w swoim modelu ? Jeżeli ten model ma taki silnik ( plastikowa zębatka na wałku silnika )

Obrazek

To ta zębatka może luźno obracać się na wałku . Nie ma ona żadnego blokowania . Jest założona na wałek na wcisk . Kapnij troszkę kleju CA pomiędzy zębatkę a wałek . Tylko uważaj by nie dostał się do środka silnika ! Nie wiem jak w tym modelu wygląda sprawa z większą zębatką na wałku na którym jest zamocowane śmigło ? Czy posiada blokadę w wałku w postaci małej śrubeczki wkręcanej w zębatkę i otworek w wałku ? Jeżeli tak to raczej nie powinna być luźna na wałku .
Pozdro; Hornet2

samolot Spitfire (spalinowy)
copter Typhoon Q500 4K
copter FQ 777 -124
motoszybowiec Easy Glider
helik V931 (AS 350 )
ODPOWIEDZ