Taranis Q X7

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis Q X7

Post autor: Docent »

Ja do swojej aparatury wsadziłem lipo 2s 1800mAh. Około 3 godzin zabawy i ustawiania i pokazuje 7.8/7.9V
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Taranis Q X7

Post autor: szaman89 »

Na BG jest pakiet 2s 2000mah, który całkiem dobrze pasuje do apki.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Taranis Q X7

Post autor: Adrián »

Ile macie tam miejsca? Jak wejdą dwie 18650, to zróbcie sobie pakiet z Panasonica 3400 mAh i będzie aż nad to. Koszt z wysyłką samych ogniw allegro ok 40 zł
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis Q X7

Post autor: Docent »

Adrián pisze:Spróbuj podmienić ten plik, na inny, który jest odtwarzany, tylko z taką samą nazwą, jaką ma intro.
Zapisz sobie oryginalne, jak będziesz chciał podmienić.
Skopiowałem plik tada.wav z katalogu system do katalogu z dźwiękami, dodałem obsługę przełącznika i dodałem do niego dźwięk tada.wav. Wszystko działa dźwięk jest odtwarzany. Muszę jeszcze spróbować twojego pomysłu.

Nurtują mnie jeszcze inne rzeczy:

Do tej pory używałem aparatury JR 9XII z modułem Spectrum DM9 (praca w trybie DSM2). Aparatura była ustawiona w trybie PPM bo taki potrzebuje moduł Spectrum DM9. Latałem w takiej konfiguracji śmigłowcem i dwoma quadrotorami z podłączonymi satelitkami. Wszystko było OK.

Człowiek się roziwija i kupił Taranisa Q X7 (dużo kanałów, telemetria itp.) wgrałem najnowszy soft do Taranisa OpenTx (2.2.0 RC18), ustawiłem w aparaturze wszystko zgodnie ze sztuką: moduł zewnętrzny, sygnał PPM. Włożyłem moduł do Taranisa i nie udało mi się tego uruchomić. Może ktoś przerabiał coś takiego osobiście. Widziałem poradniki na youtube (Painless360) i robiłem zgodnie z tym co na filmie. Niestety FC nie interpretuje poprawnie sygnałów z aparatury :(

Druga sprawa w jaki sposób przesłać wszystkie kanały (drążki, przełączniki, potencjometry) do FC wersja Cleanflight 2.0.2? Udało mi się tylko do AUX6, AUX7 już nie reaguje (10 kanałów). Chyba że trzeba mieć ustawione wszystkie kanały w zakładce MIXER i dopiero wtedy bindować odbiornik?

I ostatnia sprawa telemetria. FC Naze32 rev.6 (Cleanflight 2.0.2) podłączone zgodnie ze sztuką i niestety nie ma żadnej informacji zwrotnej z FC do aparatury? Może ktoś to przerabiał, wydaje mi się, że problem leży po stronie Cleanflight 2.0.2. Tutaj opis ludzi z podobnym problemem:
https://github.com/cleanflight/cleanflight/issues/2726
Ostatnio zmieniony piątek 05 maja 2017, 14:25 przez Docent, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
qemay
Posty: 207
Rejestracja: sobota 14 wrz 2013, 09:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Taranis Q X7

Post autor: qemay »

Docent pisze: I ostatnia sprawa telemetria. FC Naze32 rev.6 (Cleanflight 2.0.2) podłączone zgodnie ze sztuką i niestety nie ma żadnej informacji zwrotnej z FC do aparatury? Może ktoś to przerabiał, wydaje mi się, że problem leży po stronie Cleanflight 2.0.2.
Smart porty czy stara telemetria?
Przy smartport musisz uważać gdzie podłączasz. Frysky przykombinowało i sygnał telemetrii jest odwrócony. Niektóre FC mają inverter sprzętowy, inne programowy. Teraz zależnie gdzie i jak podłączasz trzeba go wyłączyć albo wyłączyć. Na jednym Uarcie działa a na drugim przy identycznej konfiguracji nie (przynajmniej ja tak mam)
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis Q X7

Post autor: Docent »

Moja Naza32 (ver.6) zgodnie z filmikami powinna działać poprawnie. SoftSerial 1/2 włączony podpięte pod SoftSerial 2, piny TX i RX połączone w CLI ustawione set tlm_inversion = ON.

Udało mi się rozwiązać problem z odtwarzaniem dźwięku startowego. Teraz nie nazywa się on "tada.wav" tylko "hello.wav" po zmianie nazwy dźwięk jest odtwarzany :-)
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Taranis Q X7

Post autor: skazi »

Adrián pisze:Ile macie tam miejsca? Jak wejdą dwie 18650, to zróbcie sobie pakiet z Panasonica 3400 mAh i będzie aż nad to. Koszt z wysyłką samych ogniw allegro ok 40 zł
Niestety, zrobiłem sobie taki pakiet z tych Panasoniców i jest lipa bo wchodzi na głębokość z wielkim trudem, jak się domknie to zaślepka odstaje :-/
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: Taranis Q X7

Post autor: mak »

Nie lepiej kupić jeden, albo dwa zestawy 6 x Eneloop 2000-2500 mAh ?
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Taranis Q X7

Post autor: df2 »

Ppm open drain czy full drive?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Taranis Q X7

Post autor: Docent »

df2 pisze:Ppm open drain czy full drive?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Ale o co chodzi?
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Taranis Q X7

Post autor: szaman89 »

Gdyby ktoś potrzebował uchwytu do anteny od zewnętrznego modułu to zmodziłem coś takiego:

Obrazek

Link: http://www.thingiverse.com/thing:2327649
Ja potrzebowałem tego do eleresa więc może komuś też się przyda.
melon84
Posty: 32
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2017, 19:58

Re: Taranis Q X7

Post autor: melon84 »

Tak sie zastanawiam czy wymienić moją turnigy 9xr na tego Teranisa?
Chciałem sie zapytac jeszcze jak to jest z modulem do tego teranisa bo skoro ma wbudowany ten XJT to nawet sprzedając moją turnigy to moge opchnąc razem z modułem tak ?
No i ciekawe czy zasięg L9r na turnigy z modulem XJT bedzie taki sam jak na teranisie z wbudowanym juz XJT?
Awatar użytkownika
kolsek345
Posty: 825
Rejestracja: poniedziałek 28 sty 2013, 19:08
Lokalizacja: lubelskie

Re: Taranis Q X7

Post autor: kolsek345 »

Mogę tylko potwierdzić ze wbudowany w Taranisa q7 moduł XJT nadaje z większą mocą niż moduł DHT którego używałem w Turnigy X9. Sprawdzone w praktyce oraz miernikiem natężenia pola.
EASY STAR II 1800mm+KFC32FTB - RC:TaranisQ7-Frsky-100mW+Patch14dbi ,AV:500mW 5.8GHz+Patch 23dBi , Z-84(APM),QLRS-4SLion3500mAh-60kmUAV
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Taranis Q X7

Post autor: lgojniczek »

szaman89 pisze:Gdyby ktoś potrzebował uchwytu do anteny od zewnętrznego modułu to zmodziłem coś takiego:

Obrazek

Link: http://www.thingiverse.com/thing:2327649
Ja potrzebowałem tego do eleresa więc może komuś też się przyda.
Super to wygląda
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Taranis Q X7

Post autor: szaman89 »

lgojniczek pisze:Super to wygląda
Dziekuje za uznanie.
Po ''testach'' stwierdzam, że uchwyt ma zasadność stosowania tylko w przypadku stosowania łamanych anten typu Nagoya NA-772 / NA-774 lub jakieś dipole.
W przypadku anten prostych typu NA-771 lub Zorby uchwyt wymaga przerobienia dla maksymalizacji wygody trzymania aparatury i zasięgu anteny.
Nawet mi przeszło przez myśl w tym tygodniu żeby to jakoś zmodzić tak aby osoba trzymająca aparaturę ''na leżaka'' miała antenę ustawioną pionowo.
ODPOWIEDZ