Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Najnowsza, to jest odtworzony flight log w ramach ścisłości. Nie podgląd lotu na żywo :)

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
cybernetic87
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 12:06
Lokalizacja: Sieradz

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: cybernetic87 »

Ponawiam pytanie, czy ktoś oprócz mnie ma problem z gimbalem nie trzymającym poziomu? Horyzont jest pod kątem kilku stopni.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Mnóstwo osób ma problem taki jak ty. To jest balaczka tego drona. Spróbuj zrobić kalibracje wszystkiego od imu, kompas po gimbala. Jeśli się nie wyprostuje, to chyba serwis

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

cybernetic87 pisze:Ponawiam pytanie, czy ktoś oprócz mnie ma problem z gimbalem nie trzymającym poziomu? Horyzont jest pod kątem kilku stopni.
Jakbyś czytał nasz temat to byś znał odpowiedź ale widać nie masz czasu poświęcić wieczoru na poznanie sprzętu przez pryzmat doświadczeń i opinii innych użytkowników...
Może w przypływie "zapału" do czytania spojrzysz na to: https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... count=6034
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Wtwardy
Posty: 66
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 11:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wtwardy »

Rurek pedagog się w Tobie obudził ;-)

Ale zgadzam się z Tobą w 100% warto zanim ktoś wyda kasę zainteresować się tematem i być przygotowanym na pewne ryzyko ;-)
jendrush
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 22:04
Lokalizacja: Makow

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: jendrush »

A ja może dorzucę pewną ciekawostkę od siebie. Jak Mi Drone przyszedł z Chin do mnie to przez pewien czas nawet nie wykonywałem kalibracji kompasu, a w wielu miejscach zalecają by robić to nawet jak się przemieścimy kilkadziesiąt kilometrów. No i u mnie horyzont był w zasadzie w porządku, nie miałem do niego zastrzeżeń, szczególnie patrząc jakie problemy mają z nim inni. Wreszcie przyszedł moment, że pomyślałem a, co mi tam.. polecają to zrobię. No i po kalibracji z horyzontem gorzej, a i komunikat o zakłóceniach kompasu pojawia się dużo częściej. Jak tylko będzie pogoda na latanie to spróbuję gdzieś na "odludziu" skalibrować go ponownie.
cybernetic87
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 12:06
Lokalizacja: Sieradz

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: cybernetic87 »

Rurek jest znany nawet na zagranicznych forach z tego, że kłóci się nie mając racji i wylewa swoje życiowe frustracje na forum. Widziałem jego posty już nie raz. Tak zwany specjalista od wszystkiego i wszystkich. Frustrat bez życia prywatnego z trójka dzieci na karku który kupił drona bo pincet plus weszło i teraz rznie burzuja bo ma mi drone.

Wracając do tematu to czytałem wiele for i sposób z książką widziałem, a reklamował to ktoś na GB?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

brawo Jasiu,
cybernetic87 pisze:Rurek jest znany nawet na zagranicznych forach z tego, że kłóci się nie mając racji i wylewa swoje życiowe frustracje na forum. Widziałem jego posty już nie raz. Tak zwany specjalista od wszystkiego i wszystkich. Frustrat bez życia prywatnego z trójka dzieci na karku który kupił drona bo pincet plus weszło i teraz rznie burzuja bo ma mi drone.
cóż za przenikliwość, trafiłeś w sedno!
Na drugi raz g@wno a nie pomocnego linka dostaniesz na tym forum.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

cybernetic87 pisze:Rurek jest znany nawet na zagranicznych forach
Ja tylko na tym ale gwarantuję ci że kolejny twój ból w końcówce pleców będzie ostatnim.

Wracając do tematu - Rurek, nakładka doszła? Działa to coś?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Nakładka doszła, dzięki! Niestety brak czasu na zabawę, jak tylko jestem w domu to lejce mam założone i w kieracie świątecznym już niestety jestem. Poza tym, po pierwsze :-) to muszę się karnąć do znanego forumowego sklepiku (eltec czy jakoś tak)/gdzie mają niedrogo w dobrej jakości wszelkie filtry do gopro...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
cybernetic87
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 12:06
Lokalizacja: Sieradz

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: cybernetic87 »

Widział ktoś może osłonki przeciwsłoneczne na telefon w aparaturze? Podpowiedziałby ktoś jak tego szukać, nie umiem znaleźć na Ali
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Wpisz na AliExpress'' osłona przeciwsłoneczna dron''. Hihi Obrazek


Ja dzisiaj zakupiłem wzmacniacz sygnału. Koszt 3.5zl jeszcze można było wypić zawartość

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
[img]//uploads.tapatalk-cdn.com/201712 ... 3adcff.jpg[/img]
cybernetic87
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 11 gru 2017, 12:06
Lokalizacja: Sieradz

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: cybernetic87 »

Nie znalazłem pasującego do mi drone aparatury ani do 5,5 cała telefonu

Edytuj posty!

Btw dziś pierwszy raz odleciałem trochę dalej niż blokowisko, zgubiłem zasięg po 500m, dron automatycznie wrócił choć strach w oczy zajrzał. Wysokość 250m odległość 498m trochę mało, liczyłem na co najmniej 2km w zabudowanym...
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

2km w zabudowanym? To dji phantom 4 tak nie ma. 250m trochę wysoko wiesz ;] tu masz osłonę

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Wtwardy
Posty: 66
Rejestracja: sobota 08 lip 2017, 11:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Wtwardy »

Pułap powyżej 150m nad ziemią to już przestrzeń zarezerwowana dla załogowych statków powietrznych!
ODPOWIEDZ