sj4000 kamera sportowa+fpv

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: jagus »

Chciałem kupić dość tanią kamerkę takie combo jak na razie głównie do nagrywania lotów z quadrocoptera jak i podgląd na żywo i znalazłem coś takiegohttp://www.rc4max.com/kamera_sportowa_+ ... 29555.html wiem że raczej za tą cenę jest to podróba "Sjcam" ale może ktoś miał/ma i napisze swoją opinie a może wstawi jakiś filmik? Bo nie wiem czy warto a cena kusi.By bardziej sprecyzować pytanie to posiadam kamerkę mini TX03 oraz miałem niedawno boscam tr1 i z jakości nagrań jak podglądu na żywo nie jestem zadowolony.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: Verid »

Wiesz jak jest z kupowaniem "dobrze i tanio", nie? :mrgreen:
Dozbieraj do Mobiusa czy Runcama i będziesz Pan zadowolony. Podróba czy oryginał - ja bym się w to nie pakował.
Ten wredny...
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: lesz »

popieram Vera - za ta cene lepiej dozbieraj do czegos sprawdzonego.
jest teraz sporo roznych promocji u majfrendow. cena za kamerke 1080p/30fps to obecnie 15-19$. sa tez promo z zawyczaj dosc ograniczona liczba przedmiotow po ok. 10$ (chyba dzis widzialem na GB furibee 1080/30 za 9,99$)... jakis cashback/punkty i oznacza to cene 30zl = mozna zaryzykowac, najwyzej dzieci dostana do testow ekstremalnych jak bedzie b. kiepska ;) ale za 160+przesylka - NIE!
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: jagus »

Ok dziękuje ale czy faktycznie ta kamera będzie taka kiepska w stosunku do tego co miałem ?
Masz może linka do tej oferty bo jakoś nie widzę tak tanich?
Ewentualnie jaką teraz polecacie kamerkę stricte do fpv w cenie do 150zł z dobrą jakością.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: Verid »

jagus pisze:Ok dziękuje ale czy faktycznie ta kamera będzie taka kiepska w stosunku do tego co miałem ?
Nie to że kiepska w stosunku do tego co miałeś tylko nie lepsza na tyle by to uzasadniało poniesione koszty.

TU masz filmik gdzie ujęcia z kasku zostały zrobione SJ4000 a znad zegarów z GP Session. Nie jest to tragiczny obraz ale, jakby to ująć, nie bardzo przystaje do współczesnych standardów. Oczywiście jak się naparzyłeś jak szczerbaty na suchary to nikt cie nie powstrzyma ale moim skromnym zdaniem lepiej daj sobie spokój z zakupem jak teraz nie masz, dozbieraj ile trzeba i za jakiś czas kup coś z czego będziesz naprawdę zadowolony.
jagus pisze:Ewentualnie jaką teraz polecacie kamerkę stricte do fpv w cenie do 150zł z dobrą jakością
"Dobra jakość" to dość subiektywne pojęcie. Dla jednego obraz z tostera będzie ok, drugi niżej GoPro5 nie zejdzie, trzeciemu "lustro" będzie mało. Musisz doprecyzować. Poza tym co masz na myśli pisząc "stricte do FPV"? Znaczy tylko podglądowa?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: jagus »

Nie no napalony nie jestem gdybym był to kupiłbym bez zadania pytania po prostu to szukam czegoś lepszego niż to co mam na filmiku od ciebie jest różnica ale jak dla mnie jakość super w porównaniu do moich kamerek :)
Chciałem coś głównie do nagrywania lotów jak i do podglądu FPV i tu wiem że jakość obrazu przesyłanego po FPV będzie gorsza ale szukam czegoś lepszego od tych co mam i nie musi to być 4K wystarczy mi HD :)
Napisałem stricte bo jeśli nie można pogodzić tego w jednym w tej cenie to chodziarz by podgląd był sensowny.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: Verid »

No to tak - wąskim gardłem dla obrazu podglądu jest link wideo, nie kamera. Choćbyś nie wiem co wystawił z kamery, na dół doleci tylko zwykły PAL i to z zakłóceniami. No chyba że zainwestujesz w BlueFPV czy jak to tam nazwali ale cena tego póki co jest dość niestrawna - przynajmniej w porównaniu z tradycyjnym osprzętem FPV. Druga sprawa - jak chcesz używać kamery nagrywającej jako podglądowej to istotne są opóźnienia generowane na wyjściu takiej kamery i jej reakcja na zmianę oświetlenia. Nie chcesz zobaczyć że lecisz na drzewo w momencie jak maszyna już na nim siedzi i nie chcesz zobaczyć białego ekranu przy nawrotce pod słońce.
Pod tym względem Runcam2 zbiera dobre recenzje - tu masz zestawienie: https://oscarliang.com/fpv-camera-latency/
Jak widać pogodzić jedno z drugim (nagrywanie i podgląd) można pogodzić (wyjątek - koptery wyścigowe gdzie liczą się ułamki sekund) ALE nie za 150PLN niestety. BTW - nie wiem jakie opóźnienia generuje na wyjściu sj4000. Lepiej sprawdź żebyś się smutno nie zdziwił.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: jagus »

Ok podziękował chodź cena Runcam2 jest jak dla mnie na razie zbyt duża.
I mam większy dylemat niż miałem czy olać nagrywanie na razie i kupić coś lepszego tylko do podglądu.
Co da mi lepszy obraz na podglądzie niż teraz od tej tx03 bo tu to można powiedzieć pixele nie obraz?
Chyba że wziąć coś pokroju tego sj4000 opóźnienia mi nie straszne i tak latam na otwartym terenie jak na razie.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: lesz »

tak naprawde to okresl sobie dokladnie do czego ta kamera ma sluzyc
jesli naprawde spokojne latanie, kadrowanie nagran itp, to lag na poziomie 60-100 nie bedzie tragicznie przeszkadzal.
ale jezeli ma toto tez od czasu do czasu poleciec deko szybciej i blizej przeszkod - to moze byc juz dosc niebezpieczny ;)
filmujesz baardzo spokojnie, bez dynamiki to 30fps jest ok, ale jak tylko dochodzi wiecej ruchu, to rozwazylbym 60fps, choc tutaj znowu przeskok cenowy, bo by 60fps wygladalo dobrze, to podzespoly tez musza byc lepsze a to winduje cene...

jesli chodzi o link do 9.99$ kamerki to - milego polowania ;)
https://www.gearbest.com/promotion-furi ... -1767.html

runcam2 to pewnie pod 300, foxeer legend 2 pod 250
sa tez ciekawe hybrydy typu runcam split - ciekawa alternatywa pozwalajaca zaoszczedzic na wadze, ale V1 mialo sporo problemow, V2 nie wiem.
malo wytestowana jest tez hybryda od eachine Stack-X:
https://www.banggood.com/Eachine-Stack- ... 20198.html
cena, pewnie idzie przy cashb/punkty dostac ja za nieco ponad 150 - wady hybryd - bardzo wrazliwe na telepanie drona :(
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: jagus »

Ok dziękuję bardzo za link i resztę teraz już wiem co chciałem wiedzieć w takim razie szukam coś lepszego.

Edytuj posty!

A co myślicie o tym wynalazku https://www.gearbest.com/car-dvr/pp_626563.html opinie na rcgroups.com takie złe nie były trzeba by było zmienić soczewkę na lepszą w przyszłości z tego co czytałem bo nie ma takiego kąta widzenia jak piszą w sklepach.
Cena nawet w PL sklepach nie jest jakaś duża a parametry podobne co ten sj4000 i pochodne tyle że w mniejszej wadze , więc po co przepłacać jak tu dostaję można powiedzieć to samo może ciut gorzej sądząc po filmach w szczególności kolory lekko blade ale za to na plus jakby z kontrastem/jasnością, wyjście AV co daje możliwość podpięcia jako FPV więc chyba wezmę na próbę bo strata jakaś mocna nie będzie a przynajmniej będę wiedział co kamerki do 200zł są warte.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: Verid »

Czyli nie chcesz dozbierać tylko na duś kupić cokolwiek byle kupić...poniekąd cię rozumiem :mrgreen: choć patrząc na próbki z YT nie sądzę żebyś był długo zadowolony z zakupu.
Co do AVout - już ci pisałem że sam fakt posiadania to trochę mało.
No cóż - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Kup, zrób rzetelną recenzję, będzie pożytek dla forum i nie tylko.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: jagus »

Tak na razie nie chcę wydawać więcej może w jakimś dłużysz czasie znajdę ciekawą ofertę nawet na używkę to wtedy przemyślę.
A teraz kupię chyba właśnie tą jak cena można powiedzieć śmieszna zobaczymy co warte dojdzie to napiszę na pewno coś o niej i parę testów przeprowadzę.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: lesz »

jak dla mnie ta cala seria sq od chyba 6 czy 7 po 12 to tylko zmiana obudowy/ilosci led.ew. obiektywu
byl nawet filmik gdzies na YT robiacy porownanie, roznice to byla glownie "optyka". sporo tez narzekan na przegrzewanie sie przy ladowaniu (uwazac!)
w moim odczuciu ten sprzet jest jeszcze kategorie nizej niz tanie kamery 1080/30.. a zaleta tylko 1 - mala waga

jesli pogoda dopisze w weekend i rodzina da chwile spokoju, to moze wrzuce do jednego z malenstw
https://www.banggood.com/Turbowing-DVR- ... 81449.html
paczka przyszla, ale jeszcze nie bylo kiedy przetestowac...
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
jagus
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 20:41
Lokalizacja: Bielsko

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: jagus »

A miałeś coś z tych sq11 czy tylko po filmach masz wrażenie?
Fajne maleństwo czy to ma bezposredni zapis na kartę ciekawa ale z jakością to pewnie coś jak tx03.
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: sj4000 kamera sportowa+fpv

Post autor: lesz »

nie mialem, za slabe wg. mnie by toto wykorzystac i za duze na mikrusa by zamontowac :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ