Filamenty XYZ

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Filamenty XYZ

Post autor: anita »

Witam
Nieświadomy że to ciastko ma haczyk kupiłem drukarkę XYZ-da Vinci mini maker.
Gotowiec bo dobra cena (mam niesprawną lewą rękę i nie mogę kupić "kitu").
Haczyk- chip w szpuli filamentu,pomijam jakość filamentu,po wydrukowaniu trzech zwierzątek dla wnusi
zapchana dysza,przeskakujący ekstruder (filament "nie trzyma" średnicy), błędne wskazania ilości filamentu.Po podmianie filamentu na Barrusa wsjo OK.CZY zna ktoś sposób na resetowanie tego chipa,w sieci wrze od postów na ten temat.
Z doświadczenia z drukarkami atramentowymi HP,pomyślałem że zamiana kilku kolejnych chipów oszuka maszynkę
Może ktoś na forum ma taki chip - chętnie odkupię (w celu sprawdzenia teorii z podmianą).
Drukarkę potrzebuję do zrobienia ortezy(aparatu do ćwiczeń ręki), części do modeli .....
Obrazek
Chip NFC bez pinów do resetowania
Obrazek
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Filamenty XYZ

Post autor: Verid »

Na czipach się nie znam ale jak ta orteza może być z PLA i mieści się w typowym polu roboczym 20x20 to tylko daj STLki - wypluję ci co trzeba.
Ten wredny...
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Filamenty XYZ

Post autor: anita »

Dzięki, ale...
poszczególne elementy trzeba dopasować (przymierzyć)dlatego muszę zrobić to sam.
Muszę kupić filament ( refil )z chipem.Reset to kwestia czasu,w sieci dużo wk.... właścicieli tych drukarek którzy pracują nad tym(wyższe modele już rozpracowane(resetery dostępne na ebayui olx, seria Junior i Mini. lada moment)
zostały mi próby podmiany w/w z innych szpól.(drukarek).Są już aplikacje, potrzebny klucz do resetu.(naEBAY-u 5$)
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Filamenty XYZ

Post autor: anita »

Verid pisze:Na czipach się nie znam ale jak ta orteza może być z PLA i mieści się w typowym polu roboczym 20x20 to tylko daj STLki - wypluję ci co trzeba
Jeszcze raz dziękuję, we wsi Łódź mam firmę która drukuje z żywicy. PLA w zupełności wystarcza.Przed końcem fabrycznego filamentu założyłem czarny PLA BARRUSA.koniec problemów z dyszą .
Wspomnę o filamentach modyfikowanych PROTO PASTA(carbon aluminium abs) które po "wygrzaniu wg.producenta uzyskują właściwości j/w(carbon abs metal ...)
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Filamenty XYZ

Post autor: anita »

i jest-/www.instructables.com/id/Using-3rd-Part ... -Vinci-Jr/ może będzie pomocne dla właścicieli drukarek j/w.
ODPOWIEDZ