mini Talon FPV

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: mini Talon FPV

Post autor: Baqsthc »

Panowie, jako że mój MT właśnie osiągnął gotowość do lotu, a pogoda nie sprzyja marnowaniu lotu na ustawienia. Mógłby się podzielić ktoś ustawieniami AP Z&P dla Mini Talona? :D
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: arek2081 »

Zmiana linku 5,8 na 1,2 i można latać nad chmurkami, przy okazji testowałem tracker od Marlbalona który spisuje się idealnie. Teraz to można siedzieć w aucie i latać w największe mrozy.


Edition: przeglądając teraz nagranie widać jakieś dziwne rozblyski i zakłócenia, normalnie tego nie było widać w goglach. Ciekawe czym to spowodowane jest, nagranie z FS v3'
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: mini Talon FPV

Post autor: zbipok »

Baqsthc pisze:Panowie, jako że mój MT właśnie osiągnął gotowość do lotu, a pogoda nie sprzyja marnowaniu lotu na ustawienia. Mógłby się podzielić ktoś ustawieniami AP Z&P dla Mini Talona? :D
Fabryczne , nic nie zmieniałem.
Zbyszek
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: mini Talon FPV

Post autor: lgojniczek »

arek2081 pisze:Zmiana linku 5,8 na 1,2 i można latać nad chmurkami, przy okazji testowałem tracker od Marlbalona który spisuje się idealnie. Teraz to można siedzieć w aucie i latać w największe mrozy.


Edition: przeglądając teraz nagranie widać jakieś dziwne rozblyski i zakłócenia, normalnie tego nie było widać w goglach. Ciekawe czym to spowodowane jest, nagranie z FS v3'
Mini talon wiecznie żywy ;-)
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: arek2081 »

lgojniczek pisze:Mini talon wiecznie żywy
no innej opcji nie ma :)
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
JR65
Posty: 1690
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 12:23
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: mini Talon FPV

Post autor: JR65 »

Dorobiłem do mojego PanTilta do minitalona i do uniwersalnego przekładnie na pasku 2GT-132 Przekładnia 1,7:1 25z/42z
i mocowanie pod kamerę PIXIM 690 plus HD

Pasek GT2 132 66z 25/42z Przekładnia 1,7/1
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Zrobiłem też z mocowanie uniwersalnym, również z przekładnią na zębatkach i pod pasek 2GT-132
Obrazek

PIXIM 690
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 13 gru 2017, 10:29 przez JR65, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Andrzej http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=1441
Penguin 1720 Pixim 690,Diversity 900-2,5 GHz byJR65,Antena śledząca,Autopilot by Zbig, gogle Z800 ES Mordeczka2 Thomas 433MHz, BATMAN Y6 by JR65, SKŁADANY QUAD PANTHER NAZA V2, usługi CNC
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: mini Talon FPV

Post autor: Głuś »

Jak w tym talonie jest rozwiązana sprawa mocowania skrzydeł? Wkleja się na amen czy są jakoś demontowane do transportu, a jeśli to drugie to jak wygląda sprawa po dłuższym użytkowaniu bo np. w SS2000 pamiętam były na takie puzlo-ząbki łączone i po dwóch kretach już skrzydła same wypadały, musiałem na gumę mocować.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: mini Talon FPV

Post autor: Baqsthc »

Zdejmowanie. Rurka u pręt węglowy. W skrzydłach obejmy ściskające rurkę przechodzącą przez kadłub.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: mini Talon FPV

Post autor: Głuś »

Dzięki za szybką odpowiedz, a te obejmy się jakoś "dokręca" czy na wcisk i siedzi? Możesz powiedzieć jak to się sprawuje po sezonie, nie rozlatuje się, nie wyrabia?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: mini Talon FPV

Post autor: Baqsthc »

Skręcanie są śrubką imbusową w skrzydle jest otworek na imbusa. Na temat dłuższego użytkowania nie mogę się wypowiedzieć. Za świeży model.
Awatar użytkownika
smootny
Posty: 203
Rejestracja: sobota 10 sie 2013, 13:59
Lokalizacja: Stolno

Re: mini Talon FPV

Post autor: smootny »

Na jakich silnikach latacie w swoich Talonach ?
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: mini Talon FPV

Post autor: lgojniczek »

smootny pisze:Na jakich silnikach latacie w swoich Talonach ?
Turnigy D3536 1450kv, jest moc
Awatar użytkownika
smootny
Posty: 203
Rejestracja: sobota 10 sie 2013, 13:59
Lokalizacja: Stolno

Re: mini Talon FPV

Post autor: smootny »

lgojniczek pisze:
smootny pisze:Na jakich silnikach latacie w swoich Talonach ?
Turnigy D3536 1450kv, jest moc
Ok, czyli PropDrive V2 35-36 1400 kv - powinien być jak najbardziej ok :]
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: mini Talon FPV

Post autor: zbipok »

Głuś pisze:Jak w tym talonie jest rozwiązana sprawa mocowania skrzydeł?
Ja używam taśmy klejącej. Śrubek imbusowych jeszcze ani razu nie dokręcałem. W locie takie mocowanie wystarczy a przy krecie ma szansę na wysunięcie skrzydeł.
Zbyszek
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: mini Talon FPV

Post autor: Głuś »

Namówiliście mnie, zamówiłem sobie KiT'a :-P

zbipok, ja już kilka modeli posłałem na tamten świat i jakoś nigdy, nawet przy największych kretach nie byłem w stanie zniszczyć skrzydeł - zawsze to kadłub nadawał się do śmietnika. Druga sprawa to żadna taśma bez podkładu z UHUpora nie chce mi się trzymać EPO - co to za magiczna taśma, której używasz?

lgojniczek, smootny, naprawdę taka rakieta jest potrzebna do takiego małego modelu? Myślałem bardziej o użyciu jakiegoś silnika z serii 28XX, ale jeszcze przemyślę bo mam chyba wolny 3110 tylko śmigło bym musiał użyć większe 10 -11 cali, ale chyba nie ma z tym problemu?

Doradźcie jakie serwa bo jeszcze V'ką nie latałem - mam ze starych zapasów dwie sztuki Tower Pro MG90S (te z metalowymi trybami - chyba 1.6 kg) i dwie szt. SG92R węglowe tryby 2.5kg dokładnie te. Węglowe mocniejsze na ogon? czy może lepiej zainwestować w Corony jak uczynił autor wątku? A może szukać coś cyfrowego? bo jednak model do wolniejszych nie należy, a zależy mi na stabilnym locie :-)

Wzmacnialiście powierzchnie sterowe płaskownikami węglowymi? Na co jeszcze zwrócić uwagę budując ten model? Wszelkie sugestie mile widziane :-)

Co do klejenia ja chyba UHUporem polecę, jakoś nigdy mnie nie zawiódł ;-)
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ