jaki dron dla poczatkujacego

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

dron14
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 08:28

jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: dron14 »

Cześć Wam!
Więc tak, postanowiłem kupić sobie drona i o kupiłem Syma X12S Nano używanego. Jest to mój pierwszy dron-zabawka.
I stwierdzam fakt, ze ciężko to małe 'coś' w pokoju sterować; ale po kilkunastu próbach jakoś wychodzi. :-P

Podoba mi się to i chcę abyście doradzili mi jakiego sobie mam drona kupić.
Chciałbym bez kamerki (tak trzeba mieć kilka tysięcy aby mieć fajnego z kamerką), z dobrego materiału wykonanego, gdzie w razie czego będą mógł dokupić części i teraz się zastanawiam czy małego czy dużego? Otóż pokój mam mały.
Jak miałby być na zewnątrz to jakiś masywniejszy.
Co do pieniędzy to hm ile warto dać? 300zł?

Proszę o doradztwo.

pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Verid »

dron14 pisze:tak trzeba mieć kilka tysięcy aby mieć fajnego z kamerką
Nie, nie trzeba.
dron14 pisze:chcę abyście doradzili mi jakiego sobie mam drona kupić.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=32423

Do wyboru, do koloru.
Ten wredny...
dron14
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 08:28

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: dron14 »

Nie, nie trzeba.
To podaj mi dobrego drona gdzie nie zacina się kamerka, robi dobre foty, do 1000zł?
Przejrzałem, wpis z 17 gru 2015 , nie aktualizowany...
DronNOOB

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

To podaj mi dobrego drona gdzie nie zacina się kamerka, robi dobre foty, do 1000zł?
Są i są nowe w tej cenie, ale Tobie jak widać nie chce się poczytać forum.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: skazi »

dron14 pisze:
Nie, nie trzeba.
To podaj mi dobrego drona gdzie nie zacina się kamerka, robi dobre foty, do 1000zł?
Wcześniej twierdziłeś że na dobrego trzeba wydać kilka tysięcy, a gdy Verid napisał że nie chcesz dowodu w postaci takiego do 1000zł? Zdecyduj się człowieku.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Verid »

dron14 pisze:To podaj mi dobrego drona gdzie nie zacina się kamerka, robi dobre foty, do 1000zł?
Ph2 z Runcam 2 na sztywno z drugiej ręki. Dołożysz trochę to trafisz komplet z Zenmusem i GP3 - więcej do filmików z wakacji nie trzeba a będziesz miał jeszcze polisę w postaci RTH, mnóstwo modów i niedrogie części zamienne.
dron14 pisze:Przejrzałem, wpis z 17 gru 2015 , nie aktualizowany...
Bo to forum nie wyświetla daty aktualizacji tylko datę zamieszczenia, nawet jeżeli post był aktualizowany. Poza tym - chcesz mieć coś co spełnia twoje wymagania i jest sprawdzone czy najnowsze? Przejrzałeś COKOLWIEK co tam jest zamieszczone? Nie wydaje mi się.
Ten wredny...
dron14
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 02 paź 2017, 08:28

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: dron14 »

Oczywiście ,że coś co spełnia moje wymagania i jest sprawdzone.
Ok, poczytam forum :)
Natisx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 12:36

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Natisx »

Witam serdecznie chciałam prosić Was o pomoc w wyborze drona dla męża w prezencie więc nie chce jego prosić o pomoc ale chce mu kupić coś z czego bedzie zadowolony. Jest on typem gadżeciarza więc dron będzie strzałem w 10. Przeglądam posty i jak już wydaje mi się że coś wiem to nagle pojawia sie jakiś inny model i nagle zaczynam wszystko od poczatku więc w rezultacie mam mentlik w głowie i nic nie wiem. Zależy mi na dronie z kamerą która w miarę daje rade, zastanawiałam się nad połączeniem przez wifi ale to jak czytam nie jest dobrym pomysłem. Z racji tego że ma to być prezent nie chce kupować mini drona w typie biedronki tylko coś wiekszego wiec padło na syma i tu pojawia sie problem ktory model wybrać. Na poczatku byłam przekonana do modelu x5sc potem pojawił się na tapecie model x5hc nastepnie brałam pod uwagę x5uw teraz zastanawiam sie nad x8 i totalnie nie wiem co wybrać. Zdaję sobie sprawę że na super drona z super kamerą to trzeba wydać ale nie jesli to ma być pierwszy dron ktory nie jednokrotnie zaliczy upadek krzaki lub inne przeszkody na swojej drodze. I tu zwracam sie do Was o wasze cenne opinie, co mam wybrać?? Na stronach producentów wszystkie są zachwalane i nie mają praktycznie wad.... ale Wasze doświadczenie będzie dla mnie ogromną pomocą i z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Adrián »

To wszystko co wymieniłaś, to szczotki, fajne na zabawkę na pierwsze, ale szybko się nudzi i zaczyna ograniczać.
W tym przedziale cenowym, lepszym wyborem jest https://m.banggood.com/es/MJX-Bugs-3-Br ... 96795.html
Może znajdziesz w PL
Nie ma już szczotek, dłużej silniki posłużą, uniesie sporo, więc można kiedyś podpiąć kamerę i lekki gimbal.

Przykładowy film

https://youtu.be/oOeSYcM7GU4
Natisx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 12:36

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Natisx »

Adrian dziękuję za podpowiedź, wizualnie bardzo mi przypadł do gustu. Zastanawiam sie tylko czy taki sportowy model jest dobry na sam poczatek ? I jak jest z elementami wymiennymi i ich dostępnością, bateria itp ?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Adrián »

Wszystko dostępne w ww sklepie
Moim zdaniem warto.
To żaden sportowy model, tylko do spokojnego latania.
Szczotki są awaryjne. Tutaj wymienisz w najgorszym razie po sezonie tylko łożyska i dalej będą latać.
Jeśli chodzi o pl to poszukaj na allegro.
Ale oczywiście będzie drożej.
Warto wziąć na zapas dodatkowe śmigła
Baterię możesz dopasować, to nie jest problem

Na początek jak nie będzie latał w domu, jest w sam raz.
Nabierze podstawowych umiejętności i będzie można podwiesić kamerę w przyszłości lub fpv
Jak nie rozwali, to dłużej posłuży.

https://m.tomtop.com/p-rm7325b-eu.html? ... TEDM171107 tu masz chyba najtaniej za 89$ + wysyłka 10$ bez dodatkowych opłat.
Za tą cenę, to najlepsza moim zdaniem opcja dla kogoś starszego.

Z kodem TTMJXB328 cena spada do 86.99$ z darmową wysyłką i bez opłat z Chin
Natisx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 12:36

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Natisx »

Dziękuję bardzo za twoją opinię.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Jagoda »

Natisx pisze: Jest on typem gadżeciarza więc dron będzie strzałem w 10. Przeglądam posty i jak już wydaje mi się że coś wiem to nagle pojawia sie jakiś inny model i nagle zaczynam wszystko od poczatku więc w rezultacie mam mentlik w głowie i nic nie wiem.
Z punktu widzenia (jak twierdzi moja druga połowa) gadżeciaża :oops:
Moja rada - gadżet powinien mieć FPV. - będzie "pełnie szczęścia" bo właśnie to daje największą "frajdę" :-)
I nie muszą to być od razu loty wyścigowe, 3d ...itp.
Nie napisałaś o budżecie - może w poście verida coś znajdziesz
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=32423
np.XK X252
https://www.tomtop.com/p-rm7202w-eu.htm ... uIQAvD_BwE
Pozdrawiam. :), :)
Natisx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 06 lis 2017, 12:36

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: Natisx »

Czytałam że ten podgląd FPV nie zawsze działa jak należy i skraca zasięg. W pierwszym momencie właśnie o tym myślałam ale uznałam że może to jednak nie jest najlepszy pomysł... budżet to tak max do 500 zł.
joseph
Posty: 42
Rejestracja: środa 14 cze 2017, 07:22

Re: jaki dron dla poczatkujacego

Post autor: joseph »

Ja uważam że na sam początek wystarczy dron bez fpv. Trochę trzeba polatać aby nabrać wprawy.
Po pewnym czasie i tak sięgnie po fpv a dron bugs 3 o którym była mowa wyżej jest gotowy do podpięcia kamery.
Więc wystarczy że dokupi sobie kamerę oraz gogle i będzie w pełni szczęśliwy :)
ODPOWIEDZ