Skutki nawałnicy z 2016 w puszczy k. Supraśla

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Skutki nawałnicy z 2016 w puszczy k. Supraśla

Post autor: szoja »

Ostatnio zmieniony czwartek 16 lis 2017, 17:02 przez szoja, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Skutki huraganu z 2016 w puszczy k. Supraśla

Post autor: Mrowkarz »

Film dobry, pokazujący potęgę natury, i to, że z pogodą nie ma żartów.
Napisałem już co prawda na yt, ale napiszę i tutaj.
Nie powielajcie tego błędu, w Polsce huragany nie występują, nie ma na to najmniejszych szans, no i huragan ma znacznie większą skalę. U nas może być (i jakiś czas temu był) głęboki niż, tzw. Orkan (ale też tylko wtedy, gdy prędkość wiatru, wiejącego w nim przekroczy 120km/h, media strasznie wyolbrzymiają informacje, a ostatnio się tak rozpędzili, ze entuzjaści meteorologii wystosowali stosowny lit).
Nie wiem co się wtedy działo, gdyż burze zacząłem ,,ścigać'' dopiero w tym sezonie (a co za tym idzie, dowiaduję się z automatu o burzach na terenie całej polski), jednak zniszczenia wyglądają na przejście rozbudowanej, silnej formacji liniowej, prawdopodobnie MCS (mezoskalowy układ konwekcyjny), w których wiatr potrafi osiągać duże prędkości. Z tego sezonu zapadły mi w pamięć dwa, niosące podobne zniszczenia. Pierwszy układ powstał na południe od warszawy, i rozbudowywał się kierując na północ (udało mi się go nagrać https://youtu.be/Zigq4FRYAFM jednak wtedy jeszcze nie był aż tak rozbudowany). Drugi, znacznie potężniejszy przeszedł przez zachodnią część Polski, od południa po północ, siejąc ogromne zniszczenia (a nawet zabijając kilku ludzi).
Tak więc, tu była to najprawdopodobniej formacja liniowa ;)
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
ODPOWIEDZ