DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

aszlam
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 paź 2017, 10:24
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic

Post autor: aszlam »

Witam wszystkich, mam pytanie- co jest nie tak gdy obraz wideo nagrany w 4K 30 fps czasami się gnie?
może coś nie tak z ustawieniami?
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

ale na kompie przy odtwarzaniu czy nozyczkami tniesz?
troche wiecej szczegolow
aszlam
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 paź 2017, 10:24
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic

Post autor: aszlam »

dzięki za zainteresowanie,byłem dzisiaj w terenie i nagrałem 10-cio minutowy film na tych ustawieniach
(4k 3840x2160/30fps/ntsc) i po odtworzeniu na tv 4k w kilku momentach ,,obraz wygina się, krzywi(faluje) '' myślałem że może to od wiatru,ale dzisiaj ledwo dmuchał więc jaka może być przyczyna?
link do filmu:https://youtu.be/R-olEbURF8A
yasiu18
Posty: 98
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2015, 20:05

Re: DJI Mavic

Post autor: yasiu18 »

Domyślam się że z karty zgrywasz filmy - nie z telefonu...
Kartę masz oryginalną? Do 4K trzeba szybkiej karty.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Witam
Czy ktoś z Was zna lub używał tego narzędzia? https://nolimitdronez.com/
aszlam
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 paź 2017, 10:24
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic

Post autor: aszlam »

kartę 16gb dostałem razem z dronem (combo) karta to:Sandisk 16GB Extreme microSDHC 32GB UHS-I Class 10,więc myślę że jest dosyć szybka.Próbowałem też nagrywać w systemie pal 4K 25fps,lecz obraz ma duże szumy.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Mavic

Post autor: rika2017 »

Classa 10 trochę mało dla 4k

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Nie prawdą jest. W zupełności wystarczająca jest ta karta, szczególnie że to jest ta od kompletu. Szukaj problemu gdzie indziej.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

aszlam pisze:dzięki za zainteresowanie,byłem dzisiaj w terenie i nagrałem 10-cio minutowy film na tych ustawieniach
(4k 3840x2160/30fps/ntsc) i po odtworzeniu na tv 4k w kilku momentach ,,obraz wygina się, krzywi(faluje) '' myślałem że może to od wiatru,ale dzisiaj ledwo dmuchał więc jaka może być przyczyna?
link do filmu:https://youtu.be/R-olEbURF8A
Chodzi Ci o te drgania momentami ? Czy o to że gimbal chodzi lewo prawo ? Bo jak o drgania to powiedz mi jaka była wtedy temperatura ? Raz miałem tak jak gumki gimbala zmarzły na AGL 120 było na - i takie drgania występowały.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
aszlam
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 paź 2017, 10:24
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic

Post autor: aszlam »

temperatura to 14 stopni więc dosyć ciepło.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Witam
Polatałem dzisiaj nad łąką świeżo skoszoną. Było sporo takich niewielkich kupek trawy i raz udało mi się przednią przedłużaną nóżką zaczepić o taką kupkę i był mały koziołek. Nic się nie stało poza złożeniem przedniej łapki i podczas startu po fikołku okazało się, że jedno śmigło nie chce się rozłożyć. Po prostu złożyło się odwrotnie niż normalnie i coś go dodatkowo przyblokowało. Ale całe latanie było właśnie w celu nauki latania jak najniżej nad ziemią. Wylatałem trzy baterie i troszkę wprawy przybyło.
Tak przy okazji to wciśnięcie przycisku pauza na aparaturze gdy maszynka leci z maksymalną prędkością w trybie sport daje rewelacyjny efekt wizualny.
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

A ja śledzę grupy Sparka - dostał właśnie opcje pano 360 o zwykłych 180 nie wspomnę... Kurde DJI olewa Mavica

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
bigwaser
Posty: 12
Rejestracja: piątek 11 sie 2017, 08:54
Lokalizacja: Poznań, pow. Poznań

Re: DJI Mavic

Post autor: bigwaser »

talib1990 pisze:
aszlam pisze:dzięki za zainteresowanie,byłem dzisiaj w terenie i nagrałem 10-cio minutowy film na tych ustawieniach
(4k 3840x2160/30fps/ntsc) i po odtworzeniu na tv 4k w kilku momentach ,,obraz wygina się, krzywi(faluje) '' myślałem że może to od wiatru,ale dzisiaj ledwo dmuchał więc jaka może być przyczyna?
link do filmu:https://youtu.be/R-olEbURF8A
Chodzi Ci o te drgania momentami ? Czy o to że gimbal chodzi lewo prawo ? Bo jak o drgania to powiedz mi jaka była wtedy temperatura ? Raz miałem tak jak gumki gimbala zmarzły na AGL 120 było na - i takie drgania występowały.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Naprawdę nie widzicie tego falowania obrazu, w filmiku który kolega podrzucił? Kupcie okulary :D
Na pewno nie jest to problem karty bo standardowa to jest class 10 UHS I i taka karta jest wystarczająca do 4 K ( klasa 10 ma 3 typy , standardowa, UHS I i UHS III ), wygląda to jak w starych telewizorach gdzie obraz był odświeżany z góry na dół od lewej do prawej i jak przylożyło sie magnes z boku tv to taki efekt powstawał :D oczywiście tutaj nikt magnesu nie przystawiał :D ale problemem może być samo kodowanie obrazu, ( choć nie powinno takie coś sie pojawiać) spróbuj przełączyc system z PAL na NTSC albo odwrotnie i potem jeszcze raz.
Problem występuje caly czas ? Może aktualizacja softu pomoże ? A jak nie to niestety coś może być nie tak z softem w środku drona i trzeba będzie odsyłać na gwarancję :/
aszlam
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 19 paź 2017, 10:24
Lokalizacja: Polska

Re: DJI Mavic

Post autor: aszlam »

Witam, soft mam zaktualizowany do najnowszej wersji,kilka razy przełączałem między pal a ntsc i nic to nie dało,ale ostatnie dwa wypady w teren mnie zaskoczyły bo nagrało się prawie bardzo dorze, a prawie ponieważ nadal czasami widać niewielkie śnieżenie,zwłaszcza w 4K, ale może już tak musi być sam niewiem,w każdym razie narazie nagrywa całkiem nieźle, zobaczymy jak długo?
Awatar użytkownika
Sebian
Posty: 13
Rejestracja: środa 28 cze 2017, 09:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: Sebian »

Tak nie powinno być w żadnym wypadku. Mnie też wydaje się, że to kwestia zakłóceń wywołanych... nie do końca przychodzi mi do głowy czym... tam jest masa rzeczy napakowanych obok siebie, możliwe, że gdzieś ekranowanie jest uwalone. Proponuję oddać do serwisu jednak.
Latanie to sztuka, a raczej sztuczka. Dowcip polega na tym, by z całej siły rzucić się na ziemię i nie trafić w nią - Douglas Adams
ODPOWIEDZ