Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

photolucas84
Posty: 395
Rejestracja: niedziela 20 wrz 2015, 19:08

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: photolucas84 »

z 3pro działały tablety mediona - cenowo fajne i jakościowo też
szukaj tabletów z minimum 2 gb ramu - tak jak wyżej - polecam medion lifetab, ekran musi być IPS (lepsza widoczność szczególnie za dnia).

przykład 8,9 cala

http://allegro.pl/medion-lifetab-p8912- ... 69512.html
Mavic Pro Platinum Combo
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: pioterek »

Może troszkę obok tematu, ale rzecz wydaje się ciekawa. Po inicjacji mojego Phantoma 3A w oknie statusu modelu pojawia się komunikat o braku łączności z gimbalem.
Komuniat.jpg
Komuniat.jpg (161.1 KiB) Przejrzano 11295 razy
Kamera i gimbal działają zupełnie normalnie - miał ktoś może już taki przypadek?
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: kaktus »

Pewnie taśma zaczyna nie łączyć .
Wracając do tematu czytając o problemach kupiłem jednak lepszy trochę tablet najtańszy chyba tablet 8 rdzeniowy 8" Lenovo TAB3 8 PLUS nie do końca najtańszy bo wersja z LTE 1000zł na alle... są i bez LTE. Mam go parę dni ale pogoda dopiero pozwoliła dalej sie przelecieć ( ponad 800m) dla mnie rewelacja obrazek cudowny opóźnienia jak w analogu czyli brak zapis wideo na tablet załączony . Wcześniej latałem z telefonem Redmi 4a dawał radę czasami przyciął ale jak zawracałem musiałem zawsze korygować ze względu na opóźnienia na tablecie jest normalnie nie muszę korygować. Nie wiem czy ten lenowo nie jest za ciemny na filmach porównawczych jest dużo jaśniejszy od hungway ale w pochmurny dzień na maxa z jasnością było idealnie w słońcu bez osłony pewnie będzie słabo ale słońca barak nie ma jak sprawdzić . Ogólnie polecam tablet zimny podczas pracy był ale co prawda na dworze z 10 stopni z ciekawostek niesamowity gps ma w domu łapie 10 satelit na dworze złapał 3 systemy ruski amerykański i chyba jeden sat chiński . Używam z DJI GO4 i PH4
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
wodnik_1974
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 29 maja 2016, 12:45
Lokalizacja: Lubawa

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: wodnik_1974 »

Co do tego braku połączenia z gimbakem to także tak mam ale żadnego innego problemu nie widzę.
Awatar użytkownika
pioterek
Posty: 91
Rejestracja: sobota 06 cze 2015, 20:27
Lokalizacja: Lublin

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: pioterek »

wodnik_1974 pisze:Co do tego braku połączenia z gimbakem to także tak mam ale żadnego innego problemu nie widzę.
Dzięki za informację. Mnie to pojawiło po instalacji DJI GO 3.1.11. I przyznam że jest to wkurzające choć na rzeczywistą pracę gimbala i kamery nie ma to wpływu.
Info:
Po instalacji versji DJI GO 3.1.22 komunikat o gimbalu jest już poprawny.
Ostatnio zmieniony czwartek 09 lis 2017, 17:18 przez pioterek, łącznie zmieniany 1 raz.
DJI F450 FPV, Phantom 3A, DJI Spark Combo, RangerEX, Pitlab&Zbig, Futaba 14SG
opis budowy modeli FPV: https://goo.gl/FuZ5ai https://goo.gl/PBXgq7
inne moje modele: https://goo.gl/n4SZnK
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: kaktus »

Dziś polatałem w dwóch miejscach oddalonych o 10km i miałem spore lagi na Lenovo TAB3 8 PLUS nie wiem jaka przyczyna może po prostu zakłócenia były. W androidzie pamięć wyczyściłem nic to nie dało wcześniej usunąłem w tablecie filmy zapisane z lotów ale to chyba nie ma znaczenia, podczas poprzednich 5 lotów z lenowo było super, aktualizacji nie robiłem nic nie zmieniałem :?:

Po aktualizacjach aparatury i PH 4 z Lenowo Tab3 8 plus wszystko ok poza denerwującymi ciągłymi komunikatami że lecę za niosko albo za wysoko . Follow me nie działa jak nie działał ale to może jakiś konflikt z danymi tabletowymi .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
jacenty54
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 21:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: jacenty54 »

mj-mj pisze:Witam,
Mam pytanie do Drogich forumowiczów :) Czy ktoś lata Phantomem 3 SE na Xiaomi Redmi 4 note? Zastanawiam się nad kupnem tego smartpfona specjalnie do PH3, stąd każda opinia będzie bardzo ważna i pomocna.
Pozdrawiam :)
Witam ja używam Xiaomi Redmi 4a z PH3 adv. używam z racji przymusu smartfona używam już dosyć długo drona zakupiłem teraz. Rozglądam się za tabletem, w smartfonie 5 cali trochę za mało ale działa płynnie momentami przeskoczy ale generalnie ok, nabyłem ipad 2 mini(model 1395 wifi) tylko nie mogę się połączyć z kamerą(nie wyświetla się tylko odnośnik how to connect) nie wiem czy coś z tym zrobie. Smartfon łączy się od razu. Jak nic nie wymyśle pewnie kupię jakiegoś mediona jak tu już wcześniej parę osób zachwalało.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: kaktus »

Ta tylko że madion z tego co wiem chodził dobrze na starym DJI GO teraz trzeba wyłączać zapis podglądu bo nie wyrabia ja już wolałem kupić coś mocniejszego co by na przyszłość nie wymieniać .
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
jacenty54
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 19 lis 2017, 21:38
Lokalizacja: Otwock

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: jacenty54 »

Czyli po nowej wersji DJI GO temat można zacząć od nowa?
joseph
Posty: 42
Rejestracja: środa 14 cze 2017, 07:22

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: joseph »

Witam,

mam pytanie co do podglądu obrazu na urządzeniu mobilnym.
Mam Galaxy Tab 3 SM-T310 (android: 4.4.2) po podłączeniu do aparatury wszystko działa z wyjątkiem obrazu z kamery.
Czy wiecie może w czym może być problem?

Sprawdzałem również na galaxy A5 i jest obraz.
Awatar użytkownika
kaktus
Posty: 209
Rejestracja: niedziela 25 sty 2015, 17:33
Lokalizacja: Chełm

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: kaktus »

Jak dobrze widzę samsung procesor 1,5 dwa rdzenie nie pójdzie musiał by mieć 4 rdzenie to może...... by to pociągnął . A A5 ma 8 rdzeni 1.9 to juz nieźle :-)
Quad Blade 350 Carbon , Naza rama robiona 470 Carbon, Mydelniczka PH 4, Racer 210 gogle Eachine EV200D, Spark.
joseph
Posty: 42
Rejestracja: środa 14 cze 2017, 07:22

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: joseph »

Udało mi się uruchomić z obrazem z kamery ale nie wiem czy tak może być.
A wiec tak, przywróciłem tablet do ustawień faktycznych, podczas uruchamiania nie dodałem konta google po to aby nie instalować żadnych aplikacji.
Pobrałem na komputerze instalkę DJI-GO v2.4.3 skopiowałem na tablet, zainstalowałem i uruchomiłem. Zauważyłem kilka problemów:
-nie moge zalogować się do swojego konta dji na tej wersji aplikacji
-jak wszedłem w "about" to nie pokazuje wersji firmware drona oraz kontrolera.
Reszta wygląda jakby działała.
Czy mogę korzystać z takiej wersji aplikacji dj go?
Mariusz z Bielska
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 03 gru 2017, 16:56

Phantom 3 pro - smartfon.

Post autor: Mariusz z Bielska »

Jestem na etapie kupna Quadrocoptera DJI Phantom 3 Professional v2.

Czy będę mógł używać do podglądu smartfon - Samsung Galaxy J5, wersja z 2015r. systemu Android 5.1.1
Czy jest szansa przynajmniej na początek, że ten smartfon da w ogóle radę....czy w najbliższej przyszłości starać się o coś lepszego i większego.

Bardzo proszę o odpowiedź.
Mariusz
joseph
Posty: 42
Rejestracja: środa 14 cze 2017, 07:22

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: joseph »

Panowie doradźcie jaki kupić tablet do ph3a
Rozmiar najlepiej 8-10"
Cena: 400-500 zl
Może być używany
Tablet będę używał tylko i wyłącznie do latania dronem
Z góry dzięki
Smrek
Posty: 46
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 08:55

Re: Phantom 3 - podgląd obrazu (tablety, itp)

Post autor: Smrek »

Ja moge polecić Medion P8912.
Mam go tylko do PS3 pro jak na razie jestem bardzo zadowolony
ODPOWIEDZ