RunCam Split 2

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

RunCam Split 2

Post autor: dambens »

Zastanawiając się nad zamówieniem RunCam Split zacząłem czytać test Oscara na temat Split'a 2 https://oscarliang.com/runcam-split-v2-camera/

Ładną grubą czcionką rzuciła mi się informacja, że można ją już zamawiać tutaj http://shop.runcam.com/runcam-split-2/

Mając na uwadze wszystkie opisywane problemy ze Splitem 1, pokusiłem się o kupno.

Wątek informacyjny, ale mam nadzieję, że bardziej doświadczeni użytkownicy wrzucą tutaj jakieś recenzje po zakupie :)

Mały update:

Wysyłka miała być po 18 ale właśnie dostałem maila, że już paczka została wysłała. Mam tylko nadzieję, że będzie lecieć, a nie płynąć :D
Ostatnio zmieniony piątek 20 paź 2017, 14:07 przez dambens, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: RunCam Split 2

Post autor: adam.pc »

dambens pisze:Ładną grubą czcionką rzuciła mi się informacja, że można ją już zamawiać tutaj https://oscarliang.com/runcam-split-v2-camera/
a tam jest napisane:
Update (13/Oct/2017) – Purchase is available at Runcam.com and Banggood.com

Kupowałeś wobec tego u Runcam'a czy na Banggood'zie?
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: RunCam Split 2

Post autor: Adrián »

W runcam'ie jest dostępny z bg trzeba czekać.

Jak dojdzie, daj znać, pewnie i tak nie będę targetem, ale kiedyś, kto wie..
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: RunCam Split 2

Post autor: adam.pc »

Dostępny jest jeszcze tu:

securitycamera2000.com
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: RunCam Split 2

Post autor: dambens »

Kamera wskoczyła na samolot, polatane dzisiaj około godziny. Dwa filmy poniżej. Kamera zasilana przez USB, podłączona do APM w szybowcu. Nie wiem dlaczego, ale tylko prawa strona jest ostra, lewa rozmyta. Nagrywane bezpośrednio na kartę SD na pokładzie i latane w zasięgu wzroku. Czy w runcamach da się tą ostrość jakoś regulować?

Obrazek



Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: RunCam Split 2

Post autor: Adrián »

Chyba w każdej runcam'a się da (przynajmniej w tych co miałem z nimi styczność), ale tylko wtedy, gdy jest rozmazany na całym obrazie (lub bliżej, lub dalej), jak masz jedną stronę ostrą, a druga nie, to nie kwestia ustawienia obiektywu, tylko może to problem ze źle spasowaną/wklejoną matrycą.
Wówczas to już problem.
Spróbuj rozebrać i może uda Ci się poprawić.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 lis 2017, 13:53 przez Adrián, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: RunCam Split 2

Post autor: adam.pc »

Warto przed rozbieraniem jednak zgłosić do supportu. Ja w zeszłym miesiącu kupowałem Mobiusa na BG i miałem wątpliwości co do jakości. Chcieli, żebym im wysłał filmik (link do YT). Najpierw zaproponowali mi zwrot ceny obiektywu. Nie zgodziłem się (nie sądziłem, że to może być przyczyną) i zaproponowali mi zwrot prawie całej kasy. I zwrócili bez konieczności odsyłania :-)
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: RunCam Split 2

Post autor: dambens »

mowicz,

masz jakieś filmy ze swojej kamery? : )

Zaraz napiszę do supportu czy coś z tym zrobią.
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: RunCam Split 2

Post autor: Szper »

Na gwarancje ten split lub niech runcam poprowadzi tą sprawę. Jak jest utrata ostrości bo obiektyw nie idzie równo w osi to będzie gorzej z korektą tego bałaganu. Co innego jakby mydliło równo po całości - wyostrzanie to wręcz normalna procedura wówczas.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Yaccagashi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 14 lis 2017, 05:14

Re: RunCam Split 2

Post autor: Yaccagashi »

Miałem podobne objawy w moim splicie v1, tyle że u mnie obraz był nieostry z prawej strony kadru - dosłownie detale były jakby rozdwojone, podczas gdy lewa strona ostra jak brzytwa.
Ja swój egzemplarz kupiłem w przedsprzedaży na BG i choć wiem z doświadczenia że są oni dość zainteresowani zadowoleniem klienta, to jednak zdecydowałem się swojego splita najpierw otworzyć i obejrzeć co się dzieje.
Okazało się, że problem był efektem niechlujnego montażu soczewek w obiektywie.
A konkretnie - po rozebraniu tylnej ścianki kamery(bez odpinania taśmy) widać było wyraźnie że między dwie ostatnie soczewki (od strony wnętrza) dostała się sporej wielkości kropla jakiejś lepkiej pomarańczowawej substancji - wydaje mi się że to było coś jakby klej do śrub bo cała wewnętrzna część gwintu obiektywu była nią pokryta. Ta kropla zasłaniała częściowo światło obiektywu przy prawej krawędzi soczewek i rozszczepiała obraz na nagranym materiale.
Rozwiązałem problem (z sukcesem) następująco:
Odkręciłem nakrętkę dociskającą od wewnętrznej strony soczewki i ostrożnie wyjąłem pierwszą z nich.
Następnie patyczkiem do czyszczenia uszu umoczonym w niewielkiej ilości Izopropanolu ostrożnie wyczyściłem soczewkę która została wewnątrz obiektywu(mniejszą) starając się nie zalać izopropanolem głębiej położonych soczewek które były czyste, a potem to samo zrobiłem z pierwszą soczewką(większą).
Po zmontowaniu całości, po wadzie nie ma śladu. Obraz na nagraniach jest klarowny w całym kadrze.
Ale uprzedzam trzeba to zrobić w jak najbardziej sterylnych warunkach i wymaga sporej cierpliwości i delikatnego obchodzenia się ze szklanymi, cieniutkimi soczewkami, żeby ich nie uszkodzić mechanicznie.
Jeśli u Ciebie powód jest ten sam (a taki obstawiam) to jeśli się zdecydujesz na samodzielne czyszczenie życzę powodzenia.
A może jakiś optyk chciałby Ci to wyczyścić w przyzwoitych pieniądzach?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: RunCam Split 2

Post autor: dambens »

Support w odpowiedzi napisał, żeby spróbować wyostrzyć obraz obiektywem, a jeżeli to nie pomoże to podesłać im film z przypadłością. Jutro zobaczę czy uda mi się coś poradzić.
Yaccagashi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 14 lis 2017, 05:14

Re: RunCam Split 2

Post autor: Yaccagashi »

Wątpię żeby kręcenie obiektywem coś zmieniło, za to ryzykujesz rozjechanie ostrości.

U mnie tak to wyglądało przed czyszczeniem:
https://photos.app.goo.gl/LY9LKeKz1S67LSf93

a tak po wyczyszczeniu
https://photos.app.goo.gl/yzPcHFy5dCZSGPvI3

Pewnie dałoby się to zrobić lepiej, ale mnie to wystarcza.
Szkoda że nie wpadłem na to by zrobić fotkę wnętrza obiektywu przed czyszczeniem.
joseph
Posty: 42
Rejestracja: środa 14 cze 2017, 07:22

Re: RunCam Split 2

Post autor: joseph »

Różnica widoczna na pierwszy rzut oka.
Mocno zabrudzony był obiektyw od środka?
Yaccagashi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 14 lis 2017, 05:14

Re: RunCam Split 2

Post autor: Yaccagashi »

Kropla "kleju" którą zassało między szkiełka rozlała się po jednej stronie tuż przy wewnętrznej ściance obiektywu, więc nie wpływała na przejrzystość w środkowej strefie tylko po prawej stronie i nieco na dole, ale patrząc pod światło od środka była widoczna gołym okiem.
Widocznie chińczyk za bardzo się śpieszył i dał za dużo "kleju" na gwint.
Podejrzewam że takich wpadek mieli więcej.
Sam "klej" nie był zaschnięty i dał się wymyć izopropanolem.
Awatar użytkownika
dambens
Posty: 34
Rejestracja: czwartek 15 cze 2017, 15:21

Re: RunCam Split 2

Post autor: dambens »

Dzisiaj spróbowałem ustawić ostrość, ale chyba nadal jest ten problem. Sprawdzę jutro na nagraniach. Jeżeli nie będzie efektu to pozwolę zająć się problemem producentowi.
ODPOWIEDZ