Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: Rybskee »

Elo :D

W te hobby bawię się już długo no i przerwe miałem prawie roczną, technologia poszła do przodu a mój sprzęt kurzył się w szafie. Trzy lata temu kupiłem za kolosalne pieniądze Pixim Seawolf 690tvl. Na tamteczasy numer jeden na rynku :D

Planuję po kampani wrześniowej odkurzyć bydlaka (ZII) i sprawdzam co się na rynku pozmieniało. Ogólnie chłopaki z rynku kopterów latają budzetowymi kamerkami Runcama i Eachine. Plusy mojego Pixima to definitywnie pancerność, aluminiowa obudowa no i sprawdzony sprzęt. Zdaję sobie jednak sprawę, że lepsze wrogiem dobrego dlatego pytam się osób OBEZNANYCH w temacie. Opłaca się zmieniać na coś nowszego czy nadal TBS 69 jest królem na rynku a mój Pixim trzyma poziom?

Dodam, że latam na 1.2GHz gdzie samo pasmo urwa na jakości.
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: Piotrowy »

Ja na początku sezonu pożegnałem moją legendarną DX201 (150 USD plus przesyłka z USA). Padła bez powodu.
Nie wyobrażałem sobie innej na słoneczne dni, ale już trochę szarego nieba i obraz równie szary, bez kontrastu w goglach :-/
Ale co tam. Uznałem, że prawdziwe FPV zaczyna się nad chmurami :-D

Teraz za namową kolegów nabyłem Runcama2 Swift i po próbach domowych jestem mocno zdziwiony.
Kontrast, nasycenie kolorów, czyli jakość obrazu, który widzę w goglach i na monitorze jakby z innej epoki technologicznej :shock:
Może stara pixim DX201 sama uznała, że jej czas już minął i pora odejść o krainy wiecznego FPV ;-)
Awatar użytkownika
Rybskee
Posty: 1332
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 02:14
Lokalizacja: Berlin

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: Rybskee »

Kurde, czyli jednak czas dopiał swego :lol: . Miałeś ułatwione zadanie skoro Ci padł, mó seawolf ma się póki co dobrze. Ale w razie gdyby jego czas się skończył, Piotrze mówisz o tym?
https://www.banggood.com/fr/RunCam-Swif ... GhEALw_wcB
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: Piotrowy »

Rybskee pisze:Kurde, czyli jednak czas dopiał swego :lol: . Miałeś ułatwione zadanie skoro Ci padł, mó seawolf ma się póki co dobrze. Ale w razie gdyby jego czas się skończył, Piotrze mówisz o tym?
https://www.banggood.com/fr/RunCam-Swif ... GhEALw_wcB
Tak, to jest ta kamerka. Super sprawą jest programowalne OSD pokazujące napięcie zasilania kamery-pakietu napędowego i czasu od włączenia.
Będę musiał wymienić jeszcze obiektyw, bo te 2,5 mm. dedykowane raczej do wyścigówek i strasznie rybi oko :-/ . Ten 3,6 mm z DX powinien się nadać :-)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: TorFPV »

Czyli ten runcam to nejlepsza obecnie kamerka pod FPV ? Co myślicie o tej wersji:

https://www.banggood.com/RunCam-Eagle-2 ... mds=search
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: Baqsthc »

A czemu chcesz cmosa? Ewentualne jello będziesz widział.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: TorFPV »

Z sensorem CCD nie będzie jello ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: volender »

To wynika z natury działania ccd vs cmos - ccd zbiera cały obraz "na raz", a cmos linijka po linijce, przez co poszczególne linijki zbierane w różnym momencie czasu mogą być przesunięte względem siebie jeżeli masz wibracje.

Natomiast sam dawno nie widziałem nowoczesnej ccd która by dorównywała jakością obrazu dobremu cmos'owi.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: TorFPV »

Czyli jeśli ktoś nie ma wibracji to lepiej brać eagle 2 pro :D ?
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: Baqsthc »

Jeśli cmosa to bym strzelał w 1000tvl+":d
Awatar użytkownika
janjazda
Posty: 475
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 18:45
Lokalizacja: Wawa

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: janjazda »

Ja wziąłem do skrzydełka właśnie Eagle 2. Z tego co przeglądałem na YT, nie widziałem nigdzie jello.
Jakoś obrazu jest naprawdę niezła. WDR robi robotę. Dodatkowo ta kamerka b. dobrze radzi sobie w słabym oświetleniu
9XR + eLeReS MOD, Sky Surfer 2000, eLeReS V2 AP, Fox 800, Remzibi OSD, Mobius
Q7.6 MAX +KFC32
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: volender »

Ja gdybym kupował teraz nową kamerę, to bym pożenił fpv z nagrywaniem hd i kupił runcam split'a,
który nie jest dużo droższy od tego eagle, i nie ma zbyt dużego opóźnienia na obrazie: https://oscarliang.com/fpv-camera-latency/
ale co tam kto woli ;-)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: Piotrowy »

Wcześniej rozmawialiśmy o kamerze RunCam Swift 2 z matrycą CCD, więc nie wiem po co kombinować :roll:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Czy stary Pixim daje jeszcze radę?

Post autor: Adrián »

volender pisze:Ja gdybym kupował teraz nową kamerę, to bym pożenił fpv z nagrywaniem hd i kupił runcam split'a,
który nie jest dużo droższy od tego eagle, i nie ma zbyt dużego opóźnienia na obrazie: https://oscarliang.com/fpv-camera-latency/
ale co tam kto woli ;-)
Ewentualnie v2, chociaż też nie wiadomo, za wcześnie na chwalenie. Na pierwszą wersję ludzie często narzekają, że wadliwa.
ODPOWIEDZ