Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: Hudy_edd »

zawada6 pisze: 1 Czy przypadku upgrade procedura jest taka sama jak przy downgrade??
Ja przeskoczyłem z 1.4.6 do .1.6.8 i nie miłem z tym problemów...poza tym, że na nowym sofcie Phantom nie latał jak trzeba.
zawada6 pisze: 2 Czy jeżeli jest taka sama to czy można zrobić to też tylko o jeden poziom do góry czy można wybrać sobie dowolną wyższą wersje, oczywiście nie używając do tego DJI GO bo ona nam wrzuci najnowsze firmware.
Głowy nie dam...ale raczej możesz wybrać dowolny soft i wgrać
zawada6 pisze: 3 Czy np. mając wersje 1.2.40 zrobimy upgrade na np. 1.8.10 (przez DJI GO lub manualnie) to czy możemy zejść z powrotem do wersji 1.2.40 robiąc to poprzez downgrade (z poradnia z pierwszej strony) tylko że kilka razy konkretnie 6 gdyż o tyle poziomów trzeba zejść, a można tylko przy jednej operacji zejść o jeden stopień. Czy dobrze myślę czy błędnie?
Próbowali ludzie się cofnąć z 1.6.8 do 1.4.6 i niżej i nie dało rady...jedynie do 1.5.7 i koniec...wiec pewnie powrót do 1.2.4 będzie nie możliwy, ale to są tylko moje przypuszczenia i informacje jakie wyczytałem w necie...sam nie probowałem się cofać do 1.4.6 tylko zostałem na 1.5.7 i tego softu się trzymam.
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: zawada6 »

Dzięki za odpowiedź. Jak będę miał chwilę to wgram 1.5.7 ale wątpię żeby ustąpiły moje problemy.
Awatar użytkownika
jakub.artur
Posty: 29
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Ziemia

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: jakub.artur »

Witam mam od niedawna Phantom 3 standard i zrobilem to co ty upgrade , i moj blad chyba , ogolnie dron ma bliski zasieg max 400M odleglosci oczywiscie obraz przerywa mam dodany wzmacniacz kierunkowy taki jak ty zrobiles po serku :) , probowalem dac fimware 1.5 lecz nie chciało pójść za którymś razem poszlo ale jest na czerwono blad imo ,wgralem wiec wersje najnowsza problem znikl , wiec probowalem starsza wersja dac , aktualnie mam 1.6 , jak można sprawdzić jakie mial orginal fimware bo oczywiscie nie sprawdzilem i tu moj blad , tylko jak ta glupia pala dalem upgrade i wgral najnowszy 1.8, jak daje 1.5 mam cos takiego w logu

Kod: Zaznacz cały

Packet: P3C_FW_V01.05.0070.bin
Result: Abort.
The current firmware does not support downgrade. Use a different version of firmware to downgrade the target version.
-----------------------------------------------------------------------
P3P , Skywalker X8 ,Phoenix 1600 , ASW28 , MK24 , Talon 1,7
------------------------------------------------------------------------
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: zawada6 »

A 1.8.10 w czym ci przeszkadza?? Ja mam właśnie taki i jestem zadowolony na otwartej przestrzeni z windsurferem i modem +27dbm zrobiłem odległość 2006m. lecz wróciłem już bo trochę wiało, ale nie straciłem sygnału poleciał by dalej.
Awatar użytkownika
jakub.artur
Posty: 29
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Ziemia

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: jakub.artur »

zrobilem ten mod dbm teraz jest spoko 1400M to poprawa kolosalna obraz teraz jest ok a tak zrywalo co chwile na 100-300M max bylo 400M bez wizji
-----------------------------------------------------------------------
P3P , Skywalker X8 ,Phoenix 1600 , ASW28 , MK24 , Talon 1,7
------------------------------------------------------------------------
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: zawada6 »

A jakie dokładnie opcje ustawiłes w tym programie magicpower? Dron za każdym razem łączy ci się bez problemu z nadajnikiem?
Awatar użytkownika
jakub.artur
Posty: 29
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Ziemia

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: jakub.artur »

nie ustawialem opcji jak zaleca ten co robil mod , wizja lepiej smiga niz zasieg zasieg juz gubil wizja dalej byla na dwie kreski i nie klatkowalo
-----------------------------------------------------------------------
P3P , Skywalker X8 ,Phoenix 1600 , ASW28 , MK24 , Talon 1,7
------------------------------------------------------------------------
Morfeusz79
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek 22 sie 2016, 21:10

Morfeusz79

Post autor: Morfeusz79 »

Zawada, poważnie zrobiłeś taki zasięg na 1.8.1 ? Ja mam bodajże 1.4.6 i trochę boję się robić update, ale z drugiej ztrony lubię mieć najnowszy soft i wkurza mnie ten ciągły komunikat o dostępnym nowym sofcie. I może inni się wypowiedzą co mają najnowszy soft jak z zasięgiem i ogulnie.
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: zawada6 »

Tak tyle polecialem mam screeny :-)
robertf29
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 paź 2017, 11:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: robertf29 »

Witam
Mam pytanie odnośnie Phantom 3 Standard bo taki właśnie zakupiłem model. Dron jest używany i z przerobioną anteną marki ITELITE, jest tam wgrane oprogramowanie 1.9.2 myślałem WOW fajnie będzie daleko latał i w ogóle, ale co się okazało że mój max dystans to 250m i SIGNAL LOST, tylko że nawet przy 150m zasięg czasem skacze to znaczy jest full a za chwilę zero, czy myślicie że jest to wina oprogramowania czy tej przeróbki ?
Awatar użytkownika
nytas
Posty: 117
Rejestracja: poniedziałek 24 paź 2016, 10:53
Lokalizacja: Rybnik, śląsk
Kontakt:

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: nytas »

Myślę, że to przeróbka jest winna. Itelite jest kierunkowa. Kiedyś też planowałem mody anteny ale dałem sobie spokój.
DJI Air 3 RC2, Eachine E010,
robertf29
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 paź 2017, 11:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: robertf29 »

No tak muszę celować w Drona ale dziwi mnie, to że wszystko fajnie ale zasięg nie stabilny ale skacze, a jak patrzę na filmiki z YT to zasięg jest stały zimniejsza się z odległością myślałem ze może to mieć związek właśnie z oprogramowaniem. Trafiłem na nie przerobiony kontroler i zamówiłem, dam znać jak wypróbuję.

Edytuj posty!

Dziś testowałem inny kontroler nie przerobiony oryginalny, dalej to samo zasięg skacze w ustawieniach Radio Chanel Quality skacze na Good i Poor macie jakiś pomysł ?
Awatar użytkownika
jakub.artur
Posty: 29
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Ziemia

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: jakub.artur »

robertf29 pisze:Witam
Mam pytanie odnośnie Phantom 3 Standard bo taki właśnie zakupiłem model. Dron jest używany i z przerobioną anteną marki ITELITE, jest tam wgrane oprogramowanie 1.9.2 myślałem WOW fajnie będzie daleko latał i w ogóle, ale co się okazało że mój max dystans to 250m i SIGNAL LOST, tylko że nawet przy 150m zasięg czasem skacze to znaczy jest full a za chwilę zero, czy myślicie że jest to wina oprogramowania czy tej przeróbki ?
na 100% jest to wina oprogramowania , serwisant mi powiedział żeby odinstalować dj go i zainstalować ponownie i się zalogować do aplikacji koniecznie ponieważ 1.9.2 ma restrykcje H:20 D:50 tyle można latać bez aplikacji z aplikacją zalogowaną można latać dalej niż restrykcja
-----------------------------------------------------------------------
P3P , Skywalker X8 ,Phoenix 1600 , ASW28 , MK24 , Talon 1,7
------------------------------------------------------------------------
robertf29
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 15 paź 2017, 11:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: robertf29 »

Chyba raczej nie, mój max dziś to 300 m i Signal Lost zbiłem Downgrade do 1.5.7 i to na tym kontrolerze z anteną Itelite, chyba jest coś nie tak z Dronem, ale co? bo jak patrzę na YT to na standardowej antenie leci ponad 600 m
Awatar użytkownika
jakub.artur
Posty: 29
Rejestracja: sobota 25 lut 2017, 19:05
Lokalizacja: Ziemia

Re: Phantom 3 Standard downgrade oprogramowania softu

Post autor: jakub.artur »

downgarde to nie reset zawsze zostaje cos z upgarde to ze ci pokazuje mniejsza wersja nie znaczy ze wszystkie zmienne mam z tej wersji analizowalem to i ewidentnie zostaja zmienne z wyszej wersji nie wymazuje ich , jedyna opcja reset to bys mial pierwotna wersja oprogramowania niestety dji nie wzielo to pod uwage na dodatek wiem ze wszystkie dji maja program z data jak nie zrobisz upgrade to bedzie czesciowe wylonczenie opcji nap. gimbala lub innej , zrobione jest to po to aby mozna bylo poprawiac oprogramowanie wraz z zmieniajacymi sie przepisami w danych krajach a przepisy sa zmieniane co troche , jak oddasz do serwisu dji ze ci dron nie smiga zrobia upgarde i wsio bedzie smigac jest cios ponizej pasa ale tak to wymyslili , jest grupa djihack ktora zajmuje sie oprogramowaniem do dji zmieniaja ich ustawienia na calkiem inne i blokuja poprzez modyfikacje rozne rzeczy ale to temat dos duzy , aby wsio opisac pogogluj troche a sie moze dokopiesz do zrodel informacji oczywiscie na zagranicznych portalach.
-----------------------------------------------------------------------
P3P , Skywalker X8 ,Phoenix 1600 , ASW28 , MK24 , Talon 1,7
------------------------------------------------------------------------
ODPOWIEDZ