Autopilot by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Ben »

Baqsthc pisze:Jakiś zawsze cieszy :D ja tam bym się cieszył na ten Który chce Ben. ...
No Panowie, jeszcze kilka osób i może zmobilizujemy Zbyszka :-) Jeszcze jestem na etapie planów co do nowej platformy, wiec ...
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Opóźnione włączanie silnika przy autostarcie mnie też by się przydało, szczególnie w zimie.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Możesz to teraz zrobić podłączając zewnętrzny czujnik temperatury do wejścia USER A2 i konfigurując go w FPV_managerze
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Zbyszu, nie bardzo wiem o czym piszesz. Jak czujnik temperatury może opóźnić start silnika o np. 15s? Może jakiś przykład konfiguracji.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
szeri88
Posty: 203
Rejestracja: czwartek 23 sty 2014, 20:49
Lokalizacja: Koszalin

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: szeri88 »

marekj pisze:Zbyszu, nie bardzo wiem o czym piszesz. Jak czujnik temperatury może opóźnić start silnika o np. 15s? Może jakiś przykład konfiguracji.
Myślę, że Zbyszek odpowiedział na zapytanie kolegi Baqsthc z poprzedniej strony:
Baqsthc pisze:sam też mam prośbę ale to w kwestii OSD. By można było wyświetlać na OSD obie temperatury. Zewnętrzny czujnik I z Płytki :)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Tak, to chodziło o moje pytanie odnośnie OSD. Zbyszku, dalej o tym napiszę w temacie OSD, żeby tu nie śmiecić. A ten takeoff z auto gazem to na prawdę cud miód ficzer by był :)
Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Też mi się wydawało, że to chyba nie do mnie, ale zapytać nie szkodzi ;-) . Temat opóźnionego startu silnika nadal aktualny :-).
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Ostrzeżenie o błędzie

Post autor: Zbig »

Publikuję ostrzeżenie o wykrytym będzie w autopilocie w wersji 2.60/2.60a.
Błąd występuje tylko w takiej konfiguracji:
-Usterzenie V-tail
-lotki na jednym kanale RC
-wejście #5 autopilota jest bez podłączonego sygnału wejściowego w trybie równoległym lub w trybie serial zamapowane do kanału nieistniejacego lub wysterowanego na minimum/maksimum.
-do wyjścia #5 podłączone jest servo (jedno lub obydwa)

Jeśli w takiej konfiguracji (i tylko w takiej) w wersji 2.60 dokonamy zapisu trymerów, wówczas wyjście #5 w trybie STAB/AUTO jest wysterowane na stałe na minimum (1000 mikrosekund). Wyjście #1 pracuje prawidłowo w każdym trybie.

Postaram się jutro opublikować poprawkę.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Zgodnie z obietnicą poprawka 2.60b jest dostępna na stronach Pitlaba.
Udało mi się poprawić błąd, przetestować i jeszcze zrobić godzinny lot z nową wersją.
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: darek_op »

Dzisiaj po dłuższej przerwie przewietrzyłem swojego SkyCruisera.W czasie ostatnich lotów byłem super zadowolony z jego zachowania w powietrzu, natomiast dzisiaj pojawiły się problemy. Już przed startem w czasie sprawdzania działania sterów zauważyłem dziwne zachowanie lotek.
W trybie manual po wychyleniu ich w maxymalne położenie i gwałtownym puszczeniu drążka wracały do zera jakby w zwolnionym tempie. Dodatkowo ich ruch nie był jednostajny, ale wyraźnie skokowy.W trybie stab wyglądało to podobnie z tym, ze nie miały spowolnionego powrotu do neutrum. Takie skokowe wychylenia miały także miejsce przy przechylaniu modelu na boki, serwa pracowały wlłściwie tylko, że wyraźnie skokowo.. W czasie lotu model zachowywał się jakby leciał przy dużym wietrze, cały czas machał skrzydłami.Podejrzewam, że związane to było ze skokowa pracą powierzchni sterowych. Pogoda dzisiaj był praktycznie bezwietrzna, wiec to nie wiatr nim tak poniewierał.
Na filmie widac jak niestabilnie model zachowuje sie w czasie lotu.



Co może być przyczyna takiego zachowania, ne zmieniałem żadnych ustawień od ostatniego lotu :-(
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Piotrowy »

darek_op pisze:Już przed startem w czasie sprawdzania działania sterów zauważyłem dziwne zachowanie lotek.
I poleciałeś, czy przed startem zresetowałeś system :roll:
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: darek_op »

Oczywiście zresetowałem system, ale nie przyniosło to rezultatów. Stery reagowały prawidłowo na wychylenia drążków, tyle ze nie były to wychylenia płynne.Zrobiłem kilka kółek nad lotniskiem i wylądowłem
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

A jak zachowywały się serwa podłączone bezpośrednio do odbiornika?
Awatar użytkownika
darek_op
Posty: 780
Rejestracja: piątek 02 mar 2012, 12:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: darek_op »

Tego nie sprawdzałem, dzisiaj spróbuje rozbebeszyć model i spróbować. Ale jeżeli w trybie STAB w czasie przechylania modelu tez występuje ten skokowy ruch to chyba nie ma na to wpływu sygnał z nadajnika.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Skokowy ruch serw można również próbować wyjaśnić bliskością nadajnika wideo.
Jego stosunkowo duża moc może zakłócać transmisję RC i nie dochodzą wszystkie telegramy.
Zrób próbę z wyłączonym nadajnikiem video.
Zbyszek
ODPOWIEDZ