Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Sanussi
Posty: 7
Rejestracja: piątek 08 wrz 2017, 11:02

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Sanussi »

Ściągałem bezpośrednio z karty (raczej to nie ma znaczenia - plik to plik :)). Telefon jeszcze był wstanie odtworzyć pierwsze 2 sekundy filmu, ale nic poza tym. Trochę szkoda bo byłoby widowiskowo :D
Nie ubolewam ponieważ udało mi się naprawić a i człowiek ma nauczkę na przyszłość. Dzisiaj zrobiłem próbny oblot i wszystko jest ok - mimo, że wiało dziś okrutnie to jednak dron dzielnie sobie radził. Nawet udało mi się fajną fotkę zrobić ;)

https://zapodaj.net/images/e42633e464f46.jpg
jendrush
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 22:04
Lokalizacja: Makow

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: jendrush »

Fotka naprawdę niezła:)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

Pozwolę sobie poprawić, bo aż w oczy kole ;-)

https://drive.google.com/file/d/0ByI8Jd ... sp=sharing

Oczywiście nie chodzi o podpis autora zdjęcia, ale siłą rzeczy został ucięty ;-)

Zdjęcie fajne, ale dla mnie trochę "przeciągnięte", ale musze przyznać, że kamerę ma dobrej jakości.
Sanussi
Posty: 7
Rejestracja: piątek 08 wrz 2017, 11:02

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Sanussi »

Prawda! Zapomniałem o tym felernym horyzoncie. Dzięki ;)
Zgadzam się - fotka trochę przeciągnięta (machane na szybko z RAW-a) stąd ziarno, ale mimo wszystko kamera jest naprawdę niezła jak za sprzęt w tej cenie :)
Najbardziej jestem rad, że po takim strzale jaki mój dron przeżył - wszystko jest ok po sklejeniu gimbala i lekkim poprawianiu obudowy jednego z ramion.
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Bo ja kiedyś wyłączyłem drona przed wyłączeniem nagrywania i również miałem uszkodzony plik, którego nie mogłem odtworzyć. A po crashu podłączyłem kamerkę bezpośrednio pod usb żeby sprawdzić czy żyje, no i pokazały się pliki. Przegrałem z kamery i ostatni dało się odczytać bez problemu, chociaż również wyłączyłem drona wcześniej bo już miałem NO CAM w aplikacji. Dlatego pomyślałem, że może to robi jakaś różnice. Zdjęcie super, co to za duża aglomeracja? Gdzieś na Śląsku? Widzę, że również problem horyzontu masz. Czy nie masz minimalnie większego kąta po sklejeniu ramienia? Ja u siebie mam chyba z 3 stopnie większy teraz. Zastanawiałem się czy to może wpływać na trzymanie horyzontu. Z tym drzewem to miałeś dokładnie to samo przeżycie co ja :) Tak samo podszedłem do tematu. Jest lekcja, sprzęt działa - wyciągamy wnioski i latamy dalej ;) Ile miałeś kilometrów wylatanych przy crashu? Ja miałem 80 :)
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

Myslicie, ze w najblizszych dniach moga byc jakies przeceny na midrone ? Aktualnie jest w cenie 385 (z kodem ktory daje niby na 380, ale ze nie moze byc dostarczony do polski... to zbija cene do 385 ;))

Zastanawiam sie czy lykac czy wykazac jeszcze troche cierpliwosci i zamowic :)
jendrush
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 22:04
Lokalizacja: Makow

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: jendrush »

Za 385 zł to bym brał, to całkiem niezła okazja.


Ps. Miło by było jak byś podał walutę!
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

jendrush pisze:Za 385 zł to bym brał, to całkiem niezła okazja.


Ps. Miło by było jak byś podał walutę!
Całe oszczędności bym w to wpuścił jakby było w PLN - ciężko wyobrazić sobie lepszą inwestycję ;) A na poważnie dobra cena - domyślnie chodzi o dolary. Z tego co kojarzę najtaniej był po 365$ - ale nie wiadomo czy znowu zejdą tak nisko. Ciekawe czy inżynierkowie w Chinach pracują już nad v2.0?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adrián »

lelusz pisze:Myslicie, ze w najblizszych dniach moga byc jakies przeceny na midrone ? Aktualnie jest w cenie 385 (z kodem ktory daje niby na 380, ale ze nie moze byc dostarczony do polski... to zbija cene do 385 ;))

Zastanawiam sie czy lykac czy wykazac jeszcze troche cierpliwosci i zamowic :)
Skąd i z jakim kodem?
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

JankeS_Toruń pisze:
jendrush pisze:Za 385 zł to bym brał, to całkiem niezła okazja.


Ps. Miło by było jak byś podał walutę!
Całe oszczędności bym w to wpuścił jakby było w PLN - ciężko wyobrazić sobie lepszą inwestycję ;) A na poważnie dobra cena - domyślnie chodzi o dolary. Z tego co kojarzę najtaniej był po 365$ - ale nie wiadomo czy znowu zejdą tak nisko. Ciekawe czy inżynierkowie w Chinach pracują już nad v2.0?
Chyba raczej 3.0, bo wersja 4k to była 2.0 :-)
Awatar użytkownika
JankeS_Toruń
Posty: 142
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2016, 07:58
Lokalizacja: Toruń

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: JankeS_Toruń »

Faktycznie tak na to patrząc to można dać 3.0 ;) Mam nadzieję, że prędzej czy później będzie kolejna rozwojowa wersja, bo jeśli zaczęli z takiego pułapu to co może być dalej :)
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

Adrián pisze:
lelusz pisze:Myslicie, ze w najblizszych dniach moga byc jakies przeceny na midrone ? Aktualnie jest w cenie 385 (z kodem ktory daje niby na 380, ale ze nie moze byc dostarczony do polski... to zbija cene do 385 ;))

Zastanawiam sie czy lykac czy wykazac jeszcze troche cierpliwosci i zamowic :)
Skąd i z jakim kodem?
Gearbest
chinska wtyczka - Mi4KCN
wtyczka USA - Mi4KUS

wstepnie powinno zbic do 380 baksow ale po podaniu kodu wyskakuje info, ze ten przedmiot nie jest dostarczany do Polski... a cena wskakuje na 385 :-)

Jednak poprawka. Po przejsciu do checkoutu wskakuje ponownie cena standardowa, tzn taka jak bez kodu. Troche sie pospieszylem z tym fajnym newsem, wczoraj nie zapuszczalem sie tak daleko - tzn nie przechodzilem do podsumowania.

A bedac w temacie zamawiania - czy przy priority line jest sens brac ubezpieczenie?
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

Jeśli PayPal to nie ma sensu, jeśli inna płatność twoje ryzyko twoje pieniądze

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

lelusz pisze: Gearbest
chinska wtyczka - Mi4KCN
wtyczka USA - Mi4KUS

wstepnie powinno zbic do 380 baksow ale po podaniu kodu wyskakuje info, ze ten przedmiot nie jest dostarczany do Polski... a cena wskakuje na 385 :-)
Kodem PLGB101302 zbijasz bez problemu wersję z chińską wtyczką do 379.99$.
lelusz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek 11 wrz 2017, 02:05

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: lelusz »

rika2017 pisze:Jeśli PayPal to nie ma sensu, jeśli inna płatność twoje ryzyko twoje pieniądze

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Rozumiem. A jeszcze mam takie pytanko bo w paypalu jestem zielony troche. Jesli zdecyduje sie na platnosc PP to jest tam taka opcja, zeby na PP przewalutowalo i przelalo mi dokladnie taka kwote jaka potrzebuje na zakup ? Chodzi mi o to, ze mam na koncie PP 0zl. Robie zakupy za 389,79usd i dokladnie taka kwote z konta bankowego przeleje mi na PP po czym zrobie zakup i na PP zostanie mi 0 zł :-)
skazi pisze:
lelusz pisze: Gearbest
chinska wtyczka - Mi4KCN
wtyczka USA - Mi4KUS

wstepnie powinno zbic do 380 baksow ale po podaniu kodu wyskakuje info, ze ten przedmiot nie jest dostarczany do Polski... a cena wskakuje na 385 :-)
Kodem PLGB101302 zbijasz bez problemu wersję z chińską wtyczką do 379.99$.

Dzieki! :]
ODPOWIEDZ