Hubsan H501S u świerzaka

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Hubsan 501s to nie jest kwadrokopter do robienia "płynnych filmików", to kadrokopter dla ludzi aktywnych którzy chcą nagrać film z swoich podróży w jakości FHD i nie pryzmują się "płynnością", a nie nakręcić wesele sąsiada. Kadrokopter mało waży, dla tego ma silniki 1806 1650 KV. Doczepienie do niego gimbala z kamerą na bank spali elektronikę, obstawiam najpierw regle. również pękają śmigła, gotują się silniki a co za tym idzie robi się zwarcie w uzwojeniach, wypala się smar z łożysk. Bateria to tylko 2S 10C. Na jednym z zagranicznych RC forum jest wiele opisów takich "modyfikacji" jak dobrze pamiętam żadna nie skończyła się długim lataniem..
I teraz włącz sobie kalkulator licz: jak taki hubsan spadnie z wysokości z gimbałem i kamerą to od razu uszkodzi kamerę, gimbal, obudowę to minimum. Zakładam że nie spadnie nikomu na głowę. Najtańsza kamera 50 usd + gimbal 65 usd + najtańsza nie oryginalna obudowa 20 USD. I jak opłaca się modyfikacja? Czy lepiej kupić najtańszy kwadrokopter z GPS co może dźwignąć kamerę i gimbal?
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Wiesz, myślę że każdy powinien mieć prawo decydować sam jak chce użytkować swojego hubsana. Tak serio to myślałem o nogach za 2$, gimbalu za 5$ i Ekenie za 35$. Waga raczej dużo niższa od tego co podales. I tak btw. zabierając głos w odpowiedzi na czyjś post w dobrym tonie jest odpowiedzieć na zadane pytanie (PDB?)
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: skazi »

woyd pisze:Wiesz, myślę że każdy powinien mieć prawo decydować sam jak chce użytkować swojego hubsana. Tak serio to myślałem o nogach za 2$, gimbalu za 5$ i Ekenie za 35$. Waga raczej dużo niższa od tego co podales. I tak btw. zabierając głos w odpowiedzi na czyjś post w dobrym tonie jest odpowiedzieć na zadane pytanie (PDB?)
Gimbal za 5$ :lol:
Z czego on się składa? Z dwóch czy trzech trytytek na których podwiesza się kamerkę czy jak? :lol:
Można prosić o jakieś fotki tego "gimbala"?
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Jak widać on już wszytko wie, więc po co uszczęśliwiać na sile.

Kod: Zaznacz cały

Można prosić o jakieś fotki tego "gimbala"?
Taki 2 płytki i 4 gumki. Ma prawo używać to co kupił tak jak chce, jak spadnie komuś na głowę to już wtedy będzie martwić się w inny sposób.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

Kolego DronNOOB - wrzuć na luz. To Ty zacząłeś narzucają innym jak mają postrzegać H501s. Pisałem o tym, co widziałem u innych. Tak - ludzie montują na rzepy lub zipy tanie nogi od Symy 8x za 2$ z AliExpress i bardzo prosty gimbal za 5$ i mają dobre efekty - stabilniejsze video niż oryginalnie z hubsana. Pytanie czy nie grozi to właśnie przegrzaniem sprzętu
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Może zamiast unosić się porównasz ciąg silników na 2S 10C baterii i tych śmigłach + wagę hubsana + to co chcesz na niego powiesić dodatkowo?
Pytanie czy nie grozi to właśnie przegrzaniem sprzętu
Dostałeś już odpowiedź na to pytanie.
Awatar użytkownika
woyd
Posty: 112
Rejestracja: niedziela 02 sie 2015, 16:02
Lokalizacja: Dębno, zachodniopomorskie

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: woyd »

A co powiesz o tym - rzekomo dedykowane pod ten model :

Hubsan H501S RC Quadcopter Spare Parts Gopro Gimbal Mount Support shock absorption
https://banggood.app.link/KBElBQdV0G
Spark DJI
Syma x5c od dwóch lat na sośnie :)
Mnóstwo innego latającego drobiazgu.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Verid »

Po pierwsze nie mylmy pojęć. Mianem gimbala przyjęło się określać mechanizm stabilizacji kamery w jednej lub więcej osi. Dwie płytki plus trytki (czy inne gumki) to MOCOWANIE kamery, nie gimbal.
woyd pisze:A co powiesz o tym - rzekomo dedykowane pod ten model :
Po drugie, to że handlowiec coś napisał nie znaczy że wie co pisał. Tym bardziej chiński handlowiec, piszący w chinglish o rzeczy której na oczy nie widział. No chyba że kolega jest adresatem reklam w stylu "dermatolodzy jej nienawidzą" albo "ta prosta metoda spala 10kg tłuszczu w tydzień".
Ten wredny...
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Wracając do 501s z nadajnikiem pro jest tam 8xAA i mam pytanko jaki zakres napięcia jest obsługiwany? czytam różne fora i większość robi plug/play na lipo 11.1v 2s.. ale też spotkałem na banggood lipo 7.4 2s jako zamiennik "paluszków" do 109i501s.
czy w takim razie mogę zapodać 2s 7.4v 2000mah >?
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

a po co? Dajesz 8x akumulatorki i jest OK. Latam tak od roku starcza na długo jak kupisz dobre akumulatorki.
Kup 16 szt 8 w aparaturę 8 trzymaj naładowane.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Adrián »

Tylko łatwiej ładować jedną baterie, niż 8.
Chyba, że ktoś ma ładowarkę na 8 baterii.

Jak nie wiesz jakie napięcie, to miernik w łapę i sprawdź ile jest na wyjściu po naładowaniu na full baterii.
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

Chodzi bardziej przy jakim napięciu wyłącza się aparatura bo to jest kluczowy moment.
Widziałem na YT, że stawią w środek 3 S baterie, mam Hubsana 501s PRO od roku i latam tak jak napisałem wyżej.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: Adrián »

Tak, ale chodziło o to, żeby wiedział jakie może bezpieczne zastosować napięcie, żeby nic nie zjarać, bo wówczas taka modyfikacja będzie absurdem ;-)
kruger
Posty: 57
Rejestracja: piątek 15 wrz 2017, 18:41

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: kruger »

Dokładnie.Wrzucaja 3s 11.1v ale tez daja 2s 7.4 Stad pytanie jakie zakresy v obsluży.Bo jak widać jest duża różnorodność.
Ostatnio zmieniony piątek 13 paź 2017, 06:19 przez kruger, łącznie zmieniany 1 raz.
Mavic Air
Furibee f36
lubię "pseudo latanie" i wiatr we włosach :-)
DronNOOB

Re: Hubsan H501S u świerzaka

Post autor: DronNOOB »

2s to chyba tylko z BEC bo wiem, że ok 9.V ( chyba 9,4 nie pamiętam dokładnie) zaczyna piszczeć aparatura, więc jak tam może być 2S?
8x1,5V daje 12V, więc 2 S beż BEC nie pasuje. W cenie LIPO kupisz akumulatorki lub zgrzej sobie pakiet z 18650 ogniw jak już uwielbiasz kombinować.
Pamiętaj, że jak postawisz 3S/2S i rozładujesz poniżej 9V to wywalisz LiPO na śmietnik. Chińczycy nie są głupie, jak w PRO aparaturę nie dały LiPO lub nie umożliwili podłączenie, znaczy mieli na to powody.
ODPOWIEDZ