Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: kataklysm »

Witam, poszukuję jakiegoś aparatu/kamery do 1500 zł
Myślę o DSLR albo normalnej lustrzance

Najważniejsze to dobra jakość filmów (nie zadowalają mnie żadne sjcamy gopro itp)

Oraz możliwość podłączenia FPV

W tej cenie oczywiście widzę używany sprzęt
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: Tanner »

NEX-5N w górę lub 6/7? Chyba najpopularniejszy wybór w tej cenie, brak stabilizacji w matrycy ale sporo obiektywów ją ma, również kitowy, a były dwa - 18-55 - duży z zoomem mechanicznym lub 16-50, mniejsze i z power zoomem. Wyjście mini-hdmi więc potrzebujesz konwertera, ale na plus - są tak ze sterowaniem IR więc mógłbyś robić zdjęcia lub zaczynać/kończyć nagrywanie z aparatury.
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: Spike »

DSLR to właśnie "normalne" lustrzanka. Oprócz tego masz bezlusterkowce, czyli aparaty z wymienną optyką bez lustra.

Jak się domyślam, 1500 to budżet już z obiektywem? Jakie obiektywy chciałbyś kupić? W tej cenie to tylko używki i to raczej starsze, bez 4k.
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2348
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: maxiiii »

A NEX-5N to lustrzanka?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: Tanner »

Nie, to bezlusterkowiec. A po co lustrzanka do kręcenia filmów? Tak się przyjęło, ale do koptera to raczej minusy niż plusy. BTW jaką masz hexe?
kataklysm
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 12 cze 2016, 22:01
Lokalizacja: Polska

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: kataklysm »

Spike pisze:DSLR to właśnie "normalne" lustrzanka. Oprócz tego masz bezlusterkowce, czyli aparaty z wymienną optyką bez lustra.

Jak się domyślam, 1500 to budżet już z obiektywem? Jakie obiektywy chciałbyś kupić? W tej cenie to tylko używki i to raczej starsze, bez 4k.
Zgadza się, pomyliłem chodzi mi oczywiście o lustro lub bezlusterkowca z wymiennym obiektywem

Myślę właśnie nad nex-5n z obiektywem 18-55
Można kupić używany spokojnie do 1k zł

Nie zależy mi na rozdzielczości 4k raczej niska waga ma znaczenie

Hexa to tarot 680 pro silniki 600kv turnigy bateria 16Ah śmigła
13x55
Latam tak ponad 20 minut bez aparatu nawet ponad 25 przy dobrej pogodzie także bez problemu to zabierze. Gimbala też mam pod lustro
Spike
Posty: 65
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 20:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: Spike »

Panasonic GM1 z 12-32. Mały aparat, duże możliwości. 270 gram wagi.
http://vimeo.com/115190108
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: Mrowkarz »

A Sony A6000? Nie wiem jak jest w nex-5n, ale A6k ma format XAVC-S, który jest nieporównywalnie lepszy niż AVCHD.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: Bouli_wro »

Z tym że A6000 ze słoikiem za 1500 zeta to raczej fikcja, niech ktoś z posiadaczy wyżej wymienionych poda przybliży czasy nagrywania przy różnych ustawieniach, mam na myśli automatyczne wyłączanie się po nagrzaniu matrycy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Jaka lustrzanka/dslr do hexy?

Post autor: Mrowkarz »

Nex-5N nie nagrywa w XAVC-S. Nagrywa w AVCHD 28Mb/s, XAVC-S to 50Mb/s. Jeśli nie robisz żadnych korekcji kolorów to może wystarczyć AVCHD, jednak do kolorowania się nie nadaje. Jak dla mnie warto dozbierać do A6k, a jak się poszuka na grupach foto na fb, i ma się trochę cierpliwości to można tanio wyrwać używany z obiektywem i niskim przebiegiem. Nie nagrywałem nim co prawda długo, ale jeszcze nigdy mi się nie zagrzała matryca, nawet podczas całonocnego focenia seriami po kilkadziesiąt sekund na czułościach rzędu ISO12800 (ekspozycje jedna po drugiej), oraz na niższych czułościach ale ekspozycje po kila/naście minut ;-) Jeśli ktoś leci na starszym firmware to może mieć problemy, ale najnowszy to bardzo poprawia. Jakby nie starczyło nawet to komuś, można dać pod monitor termopada, który bądź co bądź zawsze coś ochłodzi.
Jest jeszcze jedna opcja. Sony A5100, który też nagrywa w XAVC-S, ale on niestety ma problemy z przegrzewającą się szybko matrycą.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
ODPOWIEDZ