Matek PDB + kamerka + nadajnik

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Lejna
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:58

Re: Matek PDB + kamerka + nadajnik

Post autor: Lejna »

adriank pisze:Przy nadajniku TX526 proponuję zabezpieczyć złącze przewodowe (np klejem na gorąco), moim zdaniem za słabo siedzi wtyczka i wszelkie drgania odbijają się na jakości obrazu (pojawiają się pasy), przynajmniej mam 2 szt i w obu ten sam objaw. A co do dwóch wolnych przewodów to zaizolować i upiąć, może się kiedyś przydadzą przy zmianie kamerki na np RunCam które maja wbudowane mikrofony.
możesz mi pokazać na foto jak zabezpieczyć to złącze przewodowe ?
co do tych 2 wolnych przewodów zawsze można wypiąć i kiedyś tam wpiąć jak będę miał cam z mikrofonem :)
adriank
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 12 cze 2017, 21:03
Lokalizacja: Biłgoraj

Re: Matek PDB + kamerka + nadajnik

Post autor: adriank »

Proponuje uruchomić nadajnik, zrobić sobie podgląd obrazu i ruszać tym złączem. Zobaczysz o co chodzi i co trzeba z tym zrobić aby było stabilne.
Pozdrawiam
Adrian

TransTec Frog, Matek F405-AIO, 2205S, ESC 30A, RunCam Split
S500, SP Racing F3 Evo, SunnySky X2212 1400kv, ESC SkyRC 20A nano, 5000mAh, FPV, GPS
Lejna
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:58

Re: Matek PDB + kamerka + nadajnik

Post autor: Lejna »

dostałem dzisiaj kamerkę z kablem do ustawień osd wspomnianą już w tym temacie,
kompletnie nie wiem jak i do czego podłączyć ten kabel z joystickiem aby zobaczyć menu ustawień tej kamerki hmm... jest to moja pierwsza kamerka do fpv dlatego nie zlinczujcie mnie ale kompletnie nie wiem jak ją podłączyć żeby ją ustawić :roll:
Lejna
Posty: 86
Rejestracja: piątek 19 lis 2010, 15:58

Re: Matek PDB + kamerka + nadajnik

Post autor: Lejna »

sorki że post pod postem ale chciałem aby był zauważony ;-)

więc do rzeczy dostałem wreszcie nadajnik więc zabrałem się do lutowania wyszło OK, nadajnik działa gogle działają ale z kamerki obrazu niestety nie ma i teraz zastanawiam się czy tak jak ktoś pisał w tym temacie że nie będzie działała skoro potrzebuje 12V a ja zasilałem to z pakietu 3S :?: czy coś nie tak jest z kamerką bo już mam chwilę zwątpienia czy nie zamówić nowej kamerki czy czekać aż dotrze pakiet na 4S :-/

tak wyszło lutowanie
Obrazek
ODPOWIEDZ