Foxeer Legend 3

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Foxeer Legend 3

Post autor: Mrowkarz »

Witam.
Nie znalazłem tematu o tej kamerce więc go założyłem, bo wydaje się ciekawa. Czy ktoś ją ma? testował? Co o niej myślicie?
Na Banggood jest za 550zł a po testach na yt widać ze obrazek daje ładny.

Kamera nagrywa w 4K, ma demontowalną baterie, wyjście micro SD i micro HDMI.
Osobiście myślę nad nią jako kamerka do skrzydła.
Pozdrawiam
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Awatar użytkownika
Wojtek03
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 08:17
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: Wojtek03 »

Testowałem kamerę legend 2 legend 3 i go pro hero 5 i powiem szczerze ze wybrał bym legend 3 pod względem jakości jest świetna i cena w porównaniu do konkurencji jest zachęcająca.
Walkera, Syma ,Nine Eagle, Tarot, MJX, DJI, Zerotech, AEE
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: Mrowkarz »

A możesz powiedzieć jak zachowuje się w nocy? Masz możliwość nagrać jakiś film? Jak ze zdjęciami w nocy z różnymi czasami?
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: komanndos »

Chyba 10 października zaczynają wysyłać GitUp F1 z preorderu, poczekam na jej premierę i jakieś porównania z Legend 3, ale myślę, że na jedną z nich się zdecyduję, bo Mobius w porównaniu z tymi kamerkami to już dziadek ;-) GitUp ma mieć sterowanie przez RC, ale stabilizację tylko programową, więc ciekaw jestem tego porównania :-)
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
DronNOOB

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: DronNOOB »

Nowa kamera z czipem Ambarella 12 kiedy już jest 22, dodatkowo w cenie 150 dolców dla mnie na starcie deklasuje ten model.
Na tym czipie i sensorze Sony IMX117 jest pełno tańszych kamer.
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: Mrowkarz »

A jak z rozmiarami i jakością obrazu? Bo do skrzydła FL 3 kształtem pasuje. Nie stawia dużego oporu powietrzu.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
DronNOOB

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: DronNOOB »

Oglądając filmy na YT jakość nie jest zła, ale nie za 150 dolców.
Znajomy nawet dostał do sponsorowanego filmu na YT, ma takie same zdanie jak ja. Kamera jak kamera, ale nie za tą cenę.
Dodatkowo większość kupuje się na te marketingowe podrygi z 4k. Do póki kamery ze średniej półki cenowej realnie nie będą nagrywać 4k 60 FPS ( realnie a nie interpolacja) to 4k kamery to tylko marketingowy chwyt. Bardziej mnie interesuje realnie -FHD/120/100 FPS.
Jeśli na skrzydło to zobacz sobie Runcam2, HawKeye Firefly Q6 - cena 3x mniej. Waga i rozmiar podobne, ma AV out i kabelek w komplecie.
Ja sobie pod racer kupiłem w promocji Firefly Q6 za ok 43 USD jak zrobię zderzenie z drzewem to kupię nowa.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 02 paź 2017, 09:31 przez DronNOOB, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: Mrowkarz »

Runcama jakiś czas temu miałem właśnie w planach, do czasu aż zobaczyłem tego foxeera.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
DronNOOB

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: DronNOOB »

Runcam 2 widziałem na BG za ok 60 dolców.Ale moim zdaniem Firefly Q6 ma lepszy obraz - bardziej szczegółowy na tych samych ustawieniach. Na GB teraz Firefly Q6 kosztuje 52 USD. To 1/3 ceny Legend3.
Nie mówię, że Legend3 to zła kamera mówię tylko, że obecna cena zdecydowanie zawyżona. Moim zdaniem do nagrywania z skrzydła i tak FHD/60 FPS wystarczy.


Tu masz "czyste" pliki bez obróbki z Foxeer Legend 3 https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: Mrowkarz »

FHD starczy, jednak wolałbym mieć te 4K ;) Będę w domu to zerknę na te pliki.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
DronNOOB

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: DronNOOB »

Kod: Zaznacz cały

FHD starczy, jednak wolałbym mieć te 4K ;)
4k to 30 FPS ale 2 K widzę pisze 60 FPS, a to już niezłe.

Zobacz sobie jeszcze to co kolega wyżej zaproponował GITUP F1 4K WIFI Action Sports camera też na Ambarella a12
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: Mrowkarz »

Ciekawa ciekawa, w domu zobacze jeszcze porównania, która ma lepsze DR.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: komanndos »

Trochę czasu minęło, mało ostatnio latałem i jakoś temat kupna nowej kamery u mnie umarł. Niestety umarł ostatnio również stary poczciwy Mobius. Legend 3 kosztuje jakieś chore pieniądze jak na kamerę tego pokroju, a i z dostępnością słabo, bo chyba tylko na Aliexpress za jakieś ~620zł można wyrwać. Rozbity jestem pomiędzy w zasadzie trzema opcjami:

Legend 2 ~250zł
Runcam 2 ~300zł
Gitup F1 ~ 340zł

Zasadniczo chyba nie miałbym wątpliwości, żeby wybrać Gitup'a, ale strasznie ciężki jest i sporo większy od reszty, dodatkowe 30g, a docelowo kamera ma wylądować na gimbalu w samolocie. Jest w stanie jakiś użytkownik powiedzieć konkretnie która z tych opcji byłaby optymalna? Ewentualnie jakaś alternatywa w kwocie nie przekraczającej 340zł?
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: Verid »

A czemu nie ma w zestawieniu kolejnych wersji Mobiusa? Podpadły ci czymś?
Ten wredny...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Foxeer Legend 3

Post autor: skazi »

komanndos pisze:Trochę czasu minęło, mało ostatnio latałem i jakoś temat kupna nowej kamery u mnie umarł. Niestety umarł ostatnio również stary poczciwy Mobius. Legend 3 kosztuje jakieś chore pieniądze jak na kamerę tego pokroju, a i z dostępnością słabo, bo chyba tylko na Aliexpress za jakieś ~620zł można wyrwać. Rozbity jestem pomiędzy w zasadzie trzema opcjami:

Legend 2 ~250zł
Runcam 2 ~300zł
Gitup F1 ~ 340zł

Zasadniczo chyba nie miałbym wątpliwości, żeby wybrać Gitup'a, ale strasznie ciężki jest i sporo większy od reszty, dodatkowe 30g, a docelowo kamera ma wylądować na gimbalu w samolocie. Jest w stanie jakiś użytkownik powiedzieć konkretnie która z tych opcji byłaby optymalna? Ewentualnie jakaś alternatywa w kwocie nie przekraczającej 340zł?
Jak chcesz brać z Chin to:
Legend 2 na BG kosztuje ~220zł
Runcam 2 na BG kosztuje ~254zł
ODPOWIEDZ