S800 'Sky Shadow'

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: PiotrSz »

Bihtus, klej UHU... ja skleiłem CA i model mi się w rękach rozpadał ;-) nie zapomnij zmatowić klejonych płaszczyzn o czym ja zapomniałem :-P
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: krall »

Bihtus pisze:krall widzę że latasz na video 1.2 ghz. Jakiej mocy masz nadajnik ? nie grzeje Ci się za mocno ?

Druga sprawa jakim klejem posklejać ten modelik nie ukrywam że skłaniam się ku Uhu Por bo modelik taki fajnie elastyczny :) ???
200mW - nie grzeje się - jest kratka wentylacyjna. Zastanawiam sie czy nie zmienić na 5.8. Ta duża antena śmiesznie w tym modelu wygląda a i tak w sumie daleko sie tym nie lata. Choć koledzy z Częstochowy latali nim na ponad 2km (na 5.8) na lekkim setupie.
Ja kleje raczej na CA :-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: Bihtus »

PiotrSz pisze:Bihtus, klej UHU... ja skleiłem CA i model mi się w rękach rozpadał ;-) nie zapomnij zmatowić klejonych płaszczyzn o czym ja zapomniałem :-P
Wiem od jakiegoś czasu drobnym papierem matowię wszyskie głdkie powierznie ....
krall pisze:
Bihtus pisze:krall widzę że latasz na video 1.2 ghz. Jakiej mocy masz nadajnik ? nie grzeje Ci się za mocno ?

Druga sprawa jakim klejem posklejać ten modelik nie ukrywam że skłaniam się ku Uhu Por bo modelik taki fajnie elastyczny :) ???
200mW - nie grzeje się - jest kratka wentylacyjna. Zastanawiam sie czy nie zmienić na 5.8. Ta duża antena śmiesznie w tym modelu wygląda a i tak w sumie daleko sie tym nie lata. Choć koledzy z Częstochowy latali nim na ponad 2km (na 5.8) na lekkim setupie.
Ja kleje raczej na CA :-)
A gdzie kupowałeś ten nadajnik 200mW ja ostatnio dorwałem 600mW na aliexpres ale na 5v.

Jeszcze jedna sprawa chcę swoje KFC32F3 zainstalować tak jak u Ciebie bokiem który parametr trzeba zmienić i w którym miejscu ?
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: PiotrSz »

Bihtus pisze:Jeszcze jedna sprawa chcę swoje KFC32F3 zainstalować tak jak u Ciebie bokiem który parametr trzeba zmienić i w którym miejscu ?
W zakładce Configuration zmieniasz orientację kontrolera w YAW, zależnie od tego jak obracasz to dajesz -90 lub 90* i sprawdzasz jak Ci się płytka zachowuje przy przechylaniu.
Jurek
Posty: 94
Rejestracja: piątek 14 paź 2011, 22:29
Lokalizacja: Żarki Letnisko

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: Jurek »

Zbyszek!
latam S800 'Sky Shadow' 5500 m wys.150 m obraz bez zakłóceń 5,9GHz. Takie warunki terenowe.
Odbiornik Quanum RC504 R 5,8 ; antena kierunkowa 19 dBi w modelu koniczynka dopasowana doświadczalnie.
Czas lotu 23 min. prędkość 65 - 80 km/godz. akumlator 2300 mAh 4S
Aparatura Taranis 9 plus 2,4 z anteną kierunkową , model APM mikro.
Nie polecam klejenie tego typu modeli CA połączenie nie jest elastyczne i przy uderzeniu będzie połączenie pękać .
Polecam UHU - połączenia elastyczne sprawdzone wielokrotnie.
Jurek
Bihtus
Posty: 683
Rejestracja: niedziela 26 lut 2012, 21:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: Bihtus »

Kleje Uchu Porem tylko wzmocnienia z prętów szklanych wkleiłem na CA ...
Skrzydła .... 600 mm .... 820 mm .... 2000 mm ... :-)
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: wrzech »

A moje s800 jest po jakimś dwu godzinnym nalocie. Mogę już śmiało powiedzieć, że skrzydło te potrafi szybować :) ŚC przesunięty, niż ten co zaleca producent. O jakieś 10 mm do tyłu. Opadanie bez silnika niskie, okolo metra na sekundę. V max, dzisiaj sprawdzone, z lekkim wiatrem 135 km/h, czyli trochę dużo :) Lot na plecach tak samo przewidywalny jak i normalny. Rewelacja. W końcu zabawka, która nie boi się wiatru.
Marek
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: yoseph »

A latałeś tym skrzydłem przy średnim wietrze z fpv ? Jest strasznie niestabilne, latać z goglami praktycznie się nie da. Druga sprawa to szybowanie: pomimo bardzo czystego wykonania skrzydło nie szybuje, ani moje ani kumpla. Wczoraj próbowaliśmy latać na niewielkim zboczu gdzie normalne szybowce radzą sobie bez problemu. Obydwa s800 cały czas w dół, moje z84 coś próbowało ale bez szału. Nawet ze zdjętymi śmigłami te modele nie szybują. Chyba że mamy inne pojęcie szybowania :)
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: wrzech »

Możemy mieć inne przecież :) Jak dla mnie szybuje wtedy, kiedy silnik jest wyłączony a modeł łagodnie opada nie wpadając w korek, nie waląc się i zachowuje sterowność i stateczność. Opadanie około metra, może dwóch/s. Terminiki nie łapie :D
Pytałeś o wiatr, teraz taka pogodą, że wieje ciągle i właśnie dlatego zrobiłem te skrzydło. Latam na goglach, trochę telepie ale nie jest to dyskomfort. Z wiatrem przy odrobince gazu mam predkosc 100km/h, pod wiatr jakieś 50-60. Załaduje kawałek filmu z dvr wieczorem.

ED.

Gdzie masz środek ciężkości ? Bo coś mi sie tu nie zgadza...
Marek
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: yoseph »

Ja mam środek ciężkości tak jak w instrukcji, dokładnie w punkcie w którym kończą się te niby płozy :) kombinowałem z przesuwaniem go do tyłu i do przodu, ale mi najbardziej odpowiada tak jak producent zaleca.
No właśnie jestem sfrustrowany z powodu tego że nie ma czym polatać przy wietrznej pogodzie :D
Z zalet tego skrzydła to podoba mi się że nie sypie się w korek przy byle okazji, lata dosyć szybko, ma fajnie przemyślane miejsce na elektronikę i pakiety i potrafi wytrzymać naprawdę ostre lanie:) Na dowód tego pokażę film mojego kumpla, na którym widać jak tłuczemy nasze skrzydła ;)
A no i jeden z naszych trupów s800 doczekał się wczoraj drugiego silnika z przodu :D
Ostatnio zmieniony czwartek 01 mar 2018, 14:52 przez yoseph, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: krall »

swietny filmik

Takie latanie to rozumiem ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: Adrián »

Hehe nie oszczędzacie się :mrgreen:
Film super!
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: Verid »

Adrián pisze:Hehe nie oszczędzacie się :mrgreen:
Się jak się ale modele ostro biorą w pędzel. Godne latanie :-)
Ten wredny...
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: yoseph »

Dzięki Panowie :) Faktycznie latanie jest u nas ostre od momentu pierwszego kontaktu modeli, kiedy to pokazały że są naprawdę wytrzymałe:) Trzeba zaznaczy że Easy Glider z kamerą też zbiera od nas spore cięgi :)
Polecam w tym skrzydle zmienić winglety na tak jak widać na miniaturze filmu, czyli wystające w górę i w dół skrzydła najlepiej z polipropylenu kanalikowego, jest lekki. Do latania do kilometra odległości na linku 5.8 nie ma sensu ciągnąć nadajnika na skrzydło, potem trzeba go wyważyć poprzecznie a to znowu powoduje, że mamy sporo masy odsuniętej od środka modelu. Te dwie zmiany dodają dużo stabilności ze względu na centralizację masy. Trzecia moim zdaniem konieczna zmiana to balsowe lotki. Standardowe pomimo usztywnień są bardzo wiotkie i lata się na nich jakby w radiu było ustawione expo. Balsowe zwiększają precyzję sterowania. Oklejenie przynajmniej góry modelu to konieczność ze względu na widoczność w kamerze fpv, no i musi być biały kolor w kompozycji :)Jak ważne jest białe oklejenie widać tym razem na moim filmie od momentu 1:31
Po kilku wypadkach i pocięciu przodu żeby zrobić miejsce na serwo tilt do kamery fpv nie zostało nic z dziobowej sekcji więc zaprojektowałem stosowny wydruk dostępny tutaj: https://www.thingiverse.com/thing:2535866, kamerą można sterować tak jak ja diy headtrackerem, albo kiedy nie chce mi się plątać z kablem to robię to przełącznikiem. Zależy mi głównie na wychylaniu jej do góry kiedy lecę za drugim modelem:) Jednak na bumperach wypadałoby nakleić jakąś owiewkę, bo całość powoduje spory opór:/ Mam zamiar w zimie kupić kolejnego bo obecnemu wychodzi resurs:D
Awatar użytkownika
wrzech
Posty: 275
Rejestracja: czwartek 19 wrz 2013, 14:14
Lokalizacja: Tychy

Re: S800 'Sky Shadow'

Post autor: wrzech »

yoseph pisze: No właśnie jestem sfrustrowany z powodu tego że nie ma czym polatać przy wietrznej pogodzie :D
Obiecałem filmik z szybowania tym wariatem, ale to był tak intensywny lotniczo tydzień, że nie mogę odnaleźć materiału z DVR :/
Nie mniej sprawdziłem gdzie jest ŚC na końcach tych niby płóz i faktycznie to miejsce przewidziane przez instrukcje. Ja natomiast ustawiłem kilka mm przed tylną krawędzią klapki głownej. Spróbuj podklejając taśme w tym miejscu, jako chwyt, bo wyważanie na dolnej krawędzi, jak dla mnie mijało się z celem. Na takim ŚĆ ani razu nie wpadłem w korek i lądowanie praktycznie bez gazu.
Ciągle wieje, na tyle, że reszta lataczy swoimi nieco większymi maszynami rezygnują i marudzą, a ja pajacuje po krzaczorach i marudzę na słońce w kamerze, chociaż przyznam, że jest kolosalna różnica, gdy wiatr ustaje na moment. Wtedy tak nie szarpie obrazem.

BTW Wasz film to jeden z najlepszych FPV jakie widziałem w tym roku ;)
Marek
ODPOWIEDZ