Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Post autor: lgojniczek »

Witajcie

Mam problem ze swoim nadajnikiem fox800, poleżał na półce ze 3 tygodnie i przestał działać. Numery kanałów zmieniają się na wyświetlaczu ale nadajnik nadaje cały czas w okolicy 980Mhz, obraz na tej częstotliwości jest jednak zniekształcony i jakby przesycony. Nigdy nie odpalony bez anteny, grzeje się poprawnie.

Jedyne co zauważyłem to jak jeszcze działał poprawnie to podczas włączenia zasilania wyświetlacz pokazywał numer kanału dopiero po jakimś czasie(coś ala rozruch) a teraz numer kanału pojawia się momentalnie po podaniu zasilania. Tak jakby siadło wysterowanie toru radiowego.

Co pomierzyć? Gdzie szukać? Trochę mi go szkoda odrazu wyrzucić do kosza.
Załączniki
fox800.png
fox800.png (746.85 KiB) Przejrzano 4307 razy
Ostatnio zmieniony poniedziałek 11 wrz 2017, 08:10 przez lgojniczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Post autor: NeXuS »

To wygląda jak problem po spaleniu stabilizatora napięcia. Tu opisane co robić http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=3&t=12479&start=45
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Post autor: volender »

Dokładnie, brzmi znajomo - ja wymieniłem staba i wszystko wróciło do normy ;-)
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Post autor: lgojniczek »

volender pisze:Dokładnie, brzmi znajomo - ja wymieniłem staba i wszystko wróciło do normy ;-)
Pomierzę go dzisiaj i dam znać. Swoją drogą to wylutowanie tego stabilizatora to będzie droga przez męke, macie jakieś wskazówki jak tego dokonać bez uszkodzenia ścieżek i elementów na około?
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Post autor: volender »

ja ukręciłem go obcinaczkami i potem wylutowałem szczątki.
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Post autor: lgojniczek »

volender pisze:ja ukręciłem go obcinaczkami i potem wylutowałem szczątki.
Tak poprostu chwyciłeś go w kleszczyki i okręciłeś? Nie wyrwało padów na PCB przy tym zabiegu?
Awatar użytkownika
komanndos
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lis 2013, 14:34
Lokalizacja: Marki

Re: Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Post autor: komanndos »

Jest to tylko jedna z opcji, oczywiście pierwsze co to musisz sprawdzić stabilizator. Ja mam FOXa z którym już sobie dałem spokój, dla pewności wyjąłem stabilizator i dolutowałem nowy na pająka do obudowy, efekt jest taki, że raz na jakiś czas załapuje i przełącza kanał, ale zazwyczaj stoi w granicach 980MHz, pomimo przełączania kanałów na wyświetlaczu nic się nie dzieje. Przejechałem całą płytkę hotairem, bez efektu. Niestety taki defekt kompletnie eliminuje nadajnik z zastosowań FPV.
lgojniczek pisze:Pomierzę go dzisiaj i dam znać. Swoją drogą to wylutowanie tego stabilizatora to będzie droga przez męke, macie jakieś wskazówki jak tego dokonać bez uszkodzenia ścieżek i elementów na około?
Hotairem pójdzie bez problemu, z ukręcania raczej bym zrezygnował, spore ryzyko na zerwanie padów ;-)
SS2000, SC2400, DIY FT Guinea Pig :-)
lgojniczek
Posty: 382
Rejestracja: wtorek 03 sty 2017, 13:48
Lokalizacja: Ustroń

Re: Fox800 nie reaguje na zmianę kanałów

Post autor: lgojniczek »

Stabilizator pracuje bez zarzutu, na wyjściu 5v z groszami na wejściu 12v, macie jakieś pomysły jeszcze? Próbowałem kilka razy go włączyć i wyłączyć żeby sprawdzić czy załapie ale nic zero reakcji. Kanały się zmieniają na wyświetlaczu a nadaje w okolicach 980mhz
ODPOWIEDZ