"NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Hip3q
Posty: 53
Rejestracja: piątek 17 mar 2017, 22:49

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Hip3q »

Z tego co zauważyłem to różnica polega jedynie na kolorze oraz innym profilu śmigieł. Dla przeciętnego polaka żadna rewelka ale znajdzie się rzesza ludzi, która to kupi. Mnie te śmigła intrygują i zapewne w przypływie gotówki oraz dostępności pokuszę się o zakup i przetestowanie.



Co do firm i ich polityki, fakt, obecnie wszelkiego rodzaju urządzenia oraz inne wytwory mają wytrzymać okres gwarancji lub są specjalne "haczyki". Daleko nie szukać, pracuje na bardzo dużym obiekcie magazynowym zajmującym się spożywką. Głupie szlabany, minimum 2x na miesiąc pojawia się u nas serwis, mało tego, do szlabanów które mają przepustowość około 300+ transportów/aut na dobę, czujka została zamontowana na zwykłe 4 baterie AAA...
Możemy tutaj również przytoczyć przykład producentów drukarek, obecnie za samo urządzenie dużo nie zapłacisz ale za oryginalne tusze/tonery już krocie (w sumie nie tyczy się to już psucia urządzenia ale trików marketingowych).
Przykładów można dawać dużo, głupia wymiana starej baterii w obecnych smartfonach... Kiedyś zdejmowałeś klapkę, wymieniałeś baterie i było gucio... a teraz? albo serwis albo ktoś oklepany z tematem.

O tyle, o ile w sprzęcie elektronicznym, elektronik jest sobie w stanie poradzić sam to zwykły laik albo kupi coś nowego albo zabuli kasę za serwis.

Edit//
Dodatno filmik YT.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Adrián »

DronNOOB

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: DronNOOB »

DronNOOB, jasne, że niby to logiczne, ale nie kazda firma psuje dobre urządzenia, aby zmusić do zakupu nowych. Tu DJI ma możliwość, bo robi to softwarowo.
Ale nie zawsze tak jest i było, daleko nie trzeba szukać - dawna pancerna NOKIA, Mercedes beczka, audio wieże Unitra itp... wiem stare czasy, ale to klienci po prostu wolą być oklamywani, ze "phantom 3 jest fujka, muszę mieć Phantom 4".

Kod: Zaznacz cały

Widać się starzeję. Dowód? Po 20 latach od skończenia technikum elektronicznego spotkałem swojego nauczyciela elektroniki, który z radością mi oświadczył, ze moja praca dyplomowa (syntezer czestotliwosci) działa nieprzerwanie przez te 20 lat :D :D takze, weź na mnie poprawkę. ;)
@kuczy miałem kiedyś mercedes w124 prawie od nowości ( kupiłem rocznego) ja pojeździłem i oddałem ojcu w sumie najeździmy ponad 1 mln km były to lata 90 te.
Więc jeśli w 90 latach można było zaprojektować i zrobić samochód który robił bez większych napraw taki przebieg to dla czego obecne samochody 250-300k to już trup :D Odpowiedź zna każdy. Tak samo z elektroniką, AGD.
Wszytko co robi DJI to zaplanowane, przemyślane i przeliczone posunięcia. Nastawione glówne na dużą ilość konsumentów co chce mięć ciągle najnowszy model.
Mam takiego kolegę ciągle kupuje nowe samochody jak tylko wychodzi nowy model lub lifting :D Na takim "hobby" traci kupę kasy bo samochód odebrałeś z salony od razu traci ok 20% :D Tak samo z RTF zabawkami. To już dawno dla wielu nie tyle hobby ile gadżet elektroniczny, dla szpanowania przed kolegami. Czym nowszy model tym lepszy szpan :D
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: pawelsky »

mohinder pisze:Ja z pewnoscia dokupie nowe smigla do sojego Mavica, chocby tak z ciekawosci. Sprwdze czas w powietrzu i halas generowany.
Apropos samych smigiel, cytujac DJI:
Noise reduction and flight time are also enhanced when used with the Mavic Pro, but not as much.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: kuczy »

pawelsky, pytanie jak to zmierzyć (tą różnicę miedzy normal a platinum z tymi samymi smiglami) - w warunkach domowych dość ciężko...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: pawelsky »

kuczy pisze:pawelsky, pytanie jak to zmierzyć (tą różnicę miedzy normal a platinum z tymi samymi smiglami) - w warunkach domowych dość ciężko...
Porownac czas zawisu w tych samych warunkach (np. w zamknietym pomieszczeniu) przy okazji mierzac glosnosc w odleglosci 1m?
Sanvean
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:19
Lokalizacja: Gda

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Sanvean »

Wczoraj dopiero się natknąłem na info, a jak widać jesteście bardziej na bieżąco :)
Na tym filmiku gość porównuje wszystkie parametry i rzeczywiście różnicą jest tylko głośność i czas lotu. Wygląda, że chodzi tylko o same śmigła
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: MorF »

A propos biznesu widzieliscie ze cena care refresh dla "platinium" jest wyzsza :lol:
SNAG-1218.png
SNAG-1218.png (55.29 KiB) Przejrzano 2829 razy
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: s050197 »

Są już dostępne do kupienia śmigła do platinum?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: potrek »

Na bank to nie będą same śmigła, nawet jak będą kompatybilne to i tak nie dadzą takie efektu jak w Platinum.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: Adrián »

Już niedługo, będzie się można przekonać, nawet w tomtop się pojawił. Oos, ale cena już jest https://www.tomtop.com/p-rm8826eu.html
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: pawelsky »

potrek pisze:Na bank to nie będą same śmigła, nawet jak będą kompatybilne to i tak nie dadzą takie efektu jak w Platinum.
A Ty czytasz w ogole ten watek?

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=528434#p528434
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=528787#p528787
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: pawelsky »

W temacie halasu smigiel (i nie tylko)
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: potrek »

Tak jak mówiłem wcześniej. Same silniczki sa cichcsze. Same śmigła w zwykłym mavicu niewiele dadzą.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: "NOWY " mavic moze warto bylo poczekac

Post autor: pawelsky »

potrek pisze:Same śmigła w zwykłym mavicu niewiele dadzą.
Same smigla jak widac na filmie daja dokladnie taka sama roznice w platinum jak i w pro czyli ~3dBA
ODPOWIEDZ