Autopilot by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marekj
Posty: 791
Rejestracja: środa 07 sie 2013, 20:31
Lokalizacja: Bestwinka

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: marekj »

Czyli wszystko wskazuje na to, że nie było żadnych problemów z zasilaniem, bo opisanych objawów z pewnością nie było. Pozostaje zatem eleres ale nikt z osób kompetentnych w tej materii nie chce się wypowiedzieć, pewnie nie zaglądają do tego wątku.
Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Mam pytanie z innej beczki. Panowie macie jakieś doświadczenia z mocowania GPS-a bezpośrednio nad kanapką AP? Pytam bo np. KFC sieje na GPS. Jak to jest z Pitlabem? Pasował by mi taki montaż w Mini Talonie..
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3129
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Piotrowy »

Baqsthc pisze:Mam pytanie z innej beczki. Panowie macie jakieś doświadczenia z mocowania GPS-a bezpośrednio nad kanapką AP? Pytam bo np. KFC sieje na GPS. Jak to jest z Pitlabem? Pasował by mi taki montaż w Mini Talonie..
Ja mam GPS odsunięty od kanapki o ok. 5 cm, ale jakby można było osłonić aluminiową folią, to by wydało :-)
grekax
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 16:19
Lokalizacja: Nysa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: grekax »

witam,ostatnio miałem dziwne zachowanie AP podczas auto lądowania.Pierwsze lądowanie było perfekcyjne,postanowiłem wykonać jeszcze jedno żeby nagrać sobie kamerą więc wystartowałem wybrałem ten sam pas a tu niespodzianka.Podszedł całkiem z innego kursu (machną sie o 50 stopni )chociaż leciał dokładnie w punkt,był za nisko na początku ścieżki podejścia i mało nie przydzwonił w dach domu (akurat ściągłem gogle i nie zdążyłem zareagować ,tu mój błąd) .Podszedł akurat od strony górki i dlatego przyziemił za wcześnie.Co mogło być tego przyczyną. https://www.youtube.com/watch?v=yfjWPY09unI
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Po pierwsze Twój samolot jest źle wytrymowany - nie wznosi się na gazie. Po drugie coś słabo skręca. Pokaż swoje ustawienia autopilota.
grekax
Posty: 64
Rejestracja: niedziela 31 sie 2014, 16:19
Lokalizacja: Nysa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: grekax »

Wytrymowany model jest raczej dobrze.W hold ładnie trzyma wysokość lecąc prosto ale przy zakrętach chyba ją traci muszę to jeszcze sprawdzić.To jest skrzydło sw x-8 nie chcę jeszcze cofać SC bo lubi wpadać w korek ,teraz mam 44cm od dzioba, wcześniej miałem 43,5 latał fajnie ale nie trzymał wysokości może podciągnąć na przechyle horyzontu-pochylenie teraz mam- 2.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

To włącz mikser gaz->wysokość, żeby wraz z gazem zaciągał SW w górę.
Zwiększ też limit przechyłu, żeby zakręty robił trochę ciaśniejsze i jak masz skrzydło to wyłącz kompensację bocznego wiatru lub zmniejsz do 20%.
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Ben »

Czy istnieje możliwość dodania w konfiguracji latającego skrzydła, opcji opóźnienia rozruchu silnika (stopniowego do poziomu ustawienia drążka) z możliwością niewielkiej konfiguracji długości opóźnienia tak od 0,5 ÷ 1,5 sekundy. Od jakiegoś czasu rozmyślam o zbudowaniu latającego skrzydła z napędem pchającym, czysta konstrukcyjna klasyka o powierzchnia ~ 40 ÷ 50 dm². Silniki mam tylko nisko obrotowe co wiąże się ze śmigłami większej średnicy, i co może spowodować spotkanie śmigła z ręką po wyrzucie modelu.
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Takie możliwości dają aparatury RC.
Zbyszek
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 543
Rejestracja: sobota 07 sie 2010, 12:52
Lokalizacja: Okolica Koszalina

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Ben »

zbipok pisze:Takie możliwości dają aparatury RC.
Owszem, wiem o tym moja jednak tej opcji nie ma :-/ . Teraz przeczytałem ponownie to co napisałem i brakuje drobnej informacji "po wyczuciu ruchu modelu".
pozdrawiam
Ben
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Mam to gdzieś na liście postulatów na przyszłość, ale czy/kiedy się pojawi nie potrafię teraz powiedzieć.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Dawno nikt Tu nic nie pisał.. To może przerwę ciszę. Zbig ujawnisz rąbka tajemnicy, czy pracujesz nad jakimś nowym ficzerem? :)
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Cisza, to znaczy, że nikt nie ma problemów :-)
A potrzebujesz jakiś nowy ficzer?
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Szymon »

Lot autonomiczny w szyku/sznurku? :)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: Autopilot by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Jakiś zawsze cieszy :D ja tam bym się cieszył na ten Który chce Ben. Zimą idzie I myślę że nadajnik będzie przywiązany do auta kablem do modułu na dachu, więc ułatwiło by to życie :D sam też mam prośbę ale to w kwestii OSD. By można było wyświetlać na OSD obie temperatury. Zewnętrzny czujnik I z Płytki :)
ODPOWIEDZ