Takie tam wprawki Mi Drone, ale tereny piękne, to pokazuję.

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Takie tam wprawki Mi Drone, ale tereny piękne, to pokazuję.

Post autor: Lotnik54 »

Próby i zabawy z materiałem z Mi Drone 4K. Nie przykładałem się za mocno do montażu i proszę o wyrozumiałość.

1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Takie tam wprawki Mi Drone, ale tereny piękne, to pokazu

Post autor: Rurek »

Naprawdę ładnie rysuje ta kamera, jak i reszta działa całkiem. Żeby jeszcze poprawili dryf horyzontu po obrotach MiDronka to już będzie bajka. Na jakim ustawieniu WB robiłeś? "Sunny"? To jest ciekawa sprawa bo w tym ustawieniu jest jeszcze coś dłubnięte bo inaczej rysuje niż w innych, lepsza rozpiętość tonalna wydaje się być...
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Takie tam wprawki Mi Drone, ale tereny piękne, to pokazu

Post autor: tombstone »

w każdym ujęciu horyzont jest krzywy
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Takie tam wprawki Mi Drone, ale tereny piękne, to pokazu

Post autor: Lotnik54 »

Balans bieli był ustawiony na chmury. Reszta ustawień na domyślnych. W sobotę pogoda była trudna do filmowania bo słońce szybko się chowało i szybko wychodziło. Materiał w większości był niedoświetlony więc musiałem go rozjaśniać i trochę poprawić rozpiętość tonalną w komputerze.
Z tym horyzontem to prawda, ale sobie to odpuściłem. W końcu to nie jest dzieło kinowe a ja jestem jedynie amatorem z zabawką w ręku.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Hip3q
Posty: 53
Rejestracja: piątek 17 mar 2017, 22:49

Re: Takie tam wprawki Mi Drone, ale tereny piękne, to pokazu

Post autor: Hip3q »

No więc tak:
Jak na moje amatorskie oko (cholera wie na co zwracać uwagę), kolega Rurek ma rację, ładnie rysuje (ale resztę jego wypowiedzi pominę = amator :P). Co do wypowiedzi kolegi tombstone, fakt, są krzywizny, jedne bardziej widoczne drugie ledwo z poziomicą (tak, uprzedzając pytania, sprawdzałem z poziomicą).

Wedle mojej amatorskiej opinii, uważam, że kręci całkiem dobrze. Widoczne są skoki co troszkę irytuje ale w obróbce wszystko można naprawić :)

Podsumowując:
Jak amator z amatorem :P wszystko jest bajka, ważne by Tobie się podobało. Nie klecisz filmów komercyjnych (tu i tak Twoje zdanie ma jedynie kwestie zasugerowania pewnych zmian), więc najważniejsza jest tylko i tylko Twoja opinia na temat tych ujęć. Reszta to tylko opinie....

Pamiętaj o jednym, to jak Ty postrzegasz pewne... i tu zgubiłem słowo (24h na nogach - zwolniono maszynę losującą...)... nazwijmy to wartości filmowe, to nie znaczy, iż jakiś pro kamerzysta będzie wytykać Ci błędy kadrowe (bo tak wygląda lepiej "według jego opinii", tak się teraz kręci, taki mamy obecnie styl, czy inne tego typu). 90% ujęć filmowych czy zdjęciowych jest po obróbce....

Tu masz mój krótki filmik z pewnego incydentu powietrznego (tak wiem, ten lot nie był legalny ale nie o to chodzi).


PS. Jeżeli kogoś uraziłem swoją wypowiedzią serdecznie przepraszam.

Pozdrawiam:
Hip3q
Ostatnio zmieniony poniedziałek 28 sie 2017, 18:58 przez Hip3q, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Takie tam wprawki Mi Drone, ale tereny piękne, to pokazu

Post autor: Verid »

Powiem tyle - jak nie gmerałeś nic pokrętełkami w postprodukcji to jak dla mnie do zastosowań amatorskich jest miodzio. O zastosowaniach profesjonalnych się nie wypowiem bo się na nich nie znam. Tak czy inaczej podoba mi się to dużo bardziej niż to co wychodzi z mojej GP3 wiszącej na Zenmuse pod Mydelnicą. Horyzont faktycznie krzywy ale nie aż tak żeby mocno oko wnerwiać - u mnie też się zdarza (czasem nawet bardziej) tyle że ty masz jeszcze szanse na poprawę bo nad móżdżkiem Midronka ciągle pracują a na jakiekolwiek updaty do Ph2 nie ma co liczyć. Natomiast 1:02 jest dla mnie wow - obrazek jak z kamery przybitej na sztywno. Mam wrażenie że gdzieniegdzie wpada coś a la jello czy efekt za luźnych gumek gimbala a w 2:16 pojawia się zabawny efekt gdzie skos dachu po lewej stronie stopniowo odsłania drzewo ale generalnie jak za tą cenę to jest zupełnie nieźle. Niech tylko wyprasują wszystkie choroby wieku dziecięcego i będzie sprzęcik który z czystym sercem można polecić.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ