EPSON moverio BT-300

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

EPSON moverio BT-300

Post autor: Henryk_s »

Miałem różne okulary wideo, od takich dużych ( nazwy już nie pamiętam), przez Fatsharki ( pierwsze ich wersje), jakieś „zrób to sam”, po Cinemizery. Wszystkie mnie musiały opuścić z dwóch powodów :
1_ Wada wzroku powodująca rozmycie obrazu na jego krawędzi.
2_ Strach przed lataniem w izolacji od realu, a przynajmniej bez możliwości szybkiego przejścia do realu.
Tak mam i nie walczę z tym, wolę poszukać innej możliwości i chyba znalazłem jedną z nich.
Przyjechały do mnie okulary EPSON Moverio BT-300
Już kolega rud88 wspomniał o nich w wątku DJI MAVIC, ale może komuś przyda się więcej szczegółów.

Parametry techniczne osiągalne w sieci, choćby na stronie EPSON Polska. Warte podkreślenia są następujące dane :
_czas pracy 6 godzin
_jakość obrazu HD
_adapter do szkieł korekcyjnych
_pełna współpraca DJI GO
_wbudowana kamera
Obrazek
Obrazek

Obsługa kciukiem, jak telefon
Obrazek

Wszystko w zgrabnym futerale. Aaa... jeszcze najważniejsze, podłączyłem odbiornik 5.8 kabelkiem OTG,
po paru nieudanych próbach zainstalowałem program EASYcap no i ... mam chyba gogle do wszystkiego

Obrazek

Wrażenia :-D :
Obraz niezwykle ostry, kontrastowy.
Wielkość obrazu zmienna ... czym dalej patrzymy tym większy obraz, dziwne odczucie. Patrząc na okno o szerokości 3 m, z odległości 5 m, obraz w okularach je przykrywa , albo mówiąc inaczej jest jego szerokości.
No to poszedłem na pole, nasadka p.słoneczna i jest nieźle.
Do dzisiaj brak współpracy z GOGLE PLAY, ale jest nadzieja, bo po aktualizacji FW dzisiaj rano zaczął działać youtube, a wczoraj nie chciał.
Ważne, nałożyłem sprzęt na okulary do dali.

Wady ( lista pewnie się zbuduje ). Po jednej dobie jeszcze się cieszę, ale na dziś
_cena

Nie obsługuję jeszcze aplikacji DJI, dopiero się szykuję.

c.d.n.
Amoeba
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 28 maja 2017, 20:04
Lokalizacja: PL

Re: EPSON moverio BT-300

Post autor: Amoeba »

Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje.
Też jestem nimi zainteresowany.
Zastanawiałem się kiedyś, jak będą współpracowały z okularami korekcyjnymi (używam do bliży). Możesz coś więcej na ten temat napisać?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Re: EPSON moverio BT-300

Post autor: Henryk_s »

Spokojnie kolego. Ja używam do bliży, do dali i do szukania tamtych :mrgreen:
Do okularów Movario wyłącznie tych do dali. Dziś odebrałem od optyka adaptacyjne oprawki uzbrojone w szkła. Nie muszę już nakładać dwóch. Ale to nie był wielki problem. Jeżeli używasz korekcji tylko do czytania, to nie będzie Ci nic potrzebne.
Amoeba
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 28 maja 2017, 20:04
Lokalizacja: PL

Re: EPSON moverio BT-300

Post autor: Amoeba »

Henryk_s pisze:Spokojnie kolego...
Dzięki śliczne za odpowiedź.
Jeśli możesz, zdradź tajemnicę gdzie kupowałeś i ile trzeba czekać?

Czekam na dalsze informacje dotyczące współpracy z DJI Go4 (Mavic)
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: rud88 »

Do BT300 polecam zrobić małą osłonę ,nawet z kawałka kartonu bo sama ciemna szybka z zestawu to trochę za mało jeśli chcemy mieć pełny
komfort latania.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

rud88 pisze:Do BT300 polecam zrobić małą osłonę ,nawet z kawałka kartonu bo sama ciemna szybka z zestawu to trochę za mało jeśli chcemy mieć pełny
komfort latania.
Hm...
rudi trochę mnie zaskoczyłeś.
Możesz przybliżyć temat - nie mam tych gogli - jakiś malunek, fotkę itp.
Cena ich jest, jak pisałeś, boląca, więc dobrze wiedzieć co i jak przed wyborem między gogle DJI a BT300 :roll:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: rud88 »

BT300 są b.wąskie ok.15 mm więc żeby światło nie wpadało "do środka" zrobiłem taką osłonkę.
Obrazek
Obrazek
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

rud88 pisze:BT300 są b.wąskie ok.15 mm więc żeby światło nie wpadało "do środka" zrobiłem taką osłonkę.
Super rudi.
Jesteś wielki - brawo Ty.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: rud88 »

Bez przesady tylko 183 cm.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

rud88 pisze:Bez przesady tylko 183 cm.
No to patrzysz na mnie z góry. :oops:
176.

Za BT-300 - dodatkowe możliwości, mała waga
Za DJI - brak "osłonek", mniejsza cena.
.......i pisz wiersze.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
rud88
Posty: 208
Rejestracja: środa 04 lip 2012, 08:27
Lokalizacja: Kraków

Re: DJI Mavic

Post autor: rud88 »

Nie latałem w goglach DJI więc nie mogę porównać ale mogę porównać dotychczas używane gogle /miałem parę modeli/ z BT300.Oczywiście
mam na myśli jakieś quadro,hex'ę plus gogle i mogę powiedzieć , że najbardziej komfortowe są BT300.
Pozatym jeśli się nie mylę BT300 ma większe możliwości obsługi DJIGo.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

rud88 pisze: Pozatym jeśli się nie mylę BT300 ma większe możliwości obsługi DJIGo.
Też mi o tym przemknęło.
Najbardziej jednak co mnie nęci w BT300 to...waga.Kartki z kalendarza wyrywam a pieprzony PESEL się nie zmienia. :evil:
Nawet te osłonki, o których wspomniałeś nie zmniejszają mojego zainteresowania.
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

Tylko zdaje się jest jeszcze jedna poważna różnica pomiędzy tymi goglami. Dji oferują full hd a epson 720p. O różnicy mówić nie trzeba. Jak mi podczas lotu przełączyło z full hd na 720p to różnica była ogromna.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Henryk_s
Posty: 561
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 10:57
Lokalizacja: Świętochlowice

Re: EPSON moverio BT-300

Post autor: Henryk_s »

rud88 pisze:o BT300 polecam zrobić małą osłonę ,nawet z kawałka kartonu bo sama ciemna szybka z zestawu to trochę za mało jeśli chcemy mieć pełny
komfort latania.
W innych sklepach można kupić wersję FPV ( z preinstalowaną aplikacją DJI GO i dodatkową, bardzo ciemną nasadką p. słoneczną ). EPSON Polska natomiast, sprzedaje wersję zwykłą a nasadkę można dokupić jako dodatkowy element. Wymieniłem na ten temat grzeczności z Panami, ale... szkoda czasu. Natomiast tutaj https://www.rochesteroptical.com/epson/ kliknij w BT-300, są dość kosztowne dodatki ;-).
Ja natomiast wziąłem nasadki p.słoneczne polaryzowane szare, przyciąłem, nałożyłem na oryginalne i wystarcza.
Be0wulff
Posty: 210
Rejestracja: niedziela 23 wrz 2012, 12:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: EPSON moverio BT-300

Post autor: Be0wulff »

Podpowiedzcie mi prosze jesli łaska :) na zachodnich forach jest duzo informacji ze moverio maja klopoty z aktualizacja softu. Chcialem ich uzywac z mavikiem pro ale po przegladze anglojezycznych tematow mam watpliwosci. Czy zeczywiscie wspolpraca Epsona z Dji jest taka fatalna? Zeczywiscie wiesza sie software?
ODPOWIEDZ