Raptor V2 + KFC32FTB

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Grzeg
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 18 cze 2017, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Grzeg »

W ten sposób też nie działa.

EDIT: Nie wiem jaka wersja była wgrana, ale wgrałem najnowszą i nic się nie zmieniło.
Ostatnio zmieniony sobota 12 sie 2017, 20:30 przez Grzeg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: MorF »

Dziwne a inav jaka wersja?
Moze sprobuj zaladowac raz jeszcze...
Awatar użytkownika
Grzeg
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 18 cze 2017, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Grzeg »

Firmware najnowszy stąd:
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=46&t=7783
Wgrany najpierw Flasherem, później iNav Configurator'em.
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: MorF »

Wrzuc normalnie przez iNavConfigurator najnowsza wersje 1.7.2.
Ja wgrywalem przez iNavConfiguratora po prostu (w kfc32f3) najnowsza jaka byla.

Ustawilem w zakladce Configuration z "list wyboru"
2017-08-12 21_50_08-Polskie Forum FPV • Wyświetl temat - iNav w KFC32F3 i innych.png
2017-08-12 21_50_08-Polskie Forum FPV • Wyświetl temat - iNav w KFC32F3 i innych.png (60.64 KiB) Przejrzano 4613 razy
a potem w CLI

Kod: Zaznacz cały

eleres_bind
set eleres_telemetry_en = ON
set eleres_loc_en = ON
Awatar użytkownika
Grzeg
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 18 cze 2017, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Grzeg »

Po wgraniu do płytki KFC32FTB najnowszego firmware'u (1.7.2) przez iNav Configurator wybierając płytkę KFC32F3, kontroler przestał łączyć się z iNav Configuratorem. Którą w końcu wersję oprogramowania mam wgrać, bo się zgubiłem już. :(
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Keri »

Grzeg - mnie trochę dziwi to co napisałeś o małej stabilności modelu czy narowistości. Ja w swoim nic takiego nie zauważyłem nawet śmiem twierdzić, że lata jak po sznurku i stabilnie. Co prawda moje loty były bez elektroniki FPV ale to w tym przypadku nie ma znaczenia.
Nie mam natomiast oryginalnego silnika tylko c3536 kv950, który nie daje mi mocy tyle ile bym chciał :-( To oznacza , że na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie wykonać np. pętli z lotu poziomego, po rozpędzeniu tak. Oczywiście to wina ograniczonej średnicy śmigła, nie modelu.
Awatar użytkownika
Grzeg
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 18 cze 2017, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Grzeg »

Keri, ale czy Twój też jest 2m? Podobno 1,6 latał dużo lepiej tylko wieżyczka silnika niezbyt dobrze była ustawiona.
Mój choć na oko prosty, to jednak wymagał trymowania, bo skręcał. Przy bezwietrznej pogodzie wydawało się, że nie jest tak źle, natomiast przy wietrze to jednak bardzo kluczył.
Możliwe, że te wszystkie piankowe elementy (tak skrzydła jak i stateczniki) są za mało sztywne i wyginają się zależnie od obciążenia.
Model ma w nazwie FPV, a z takim przeznaczeniem powinien latać tak stabilnie jak np. Twin Star czy Easy Glider.
Poskładałem dla znajomego Twin Stara i trochę nim latałem. Oczywiście to zupełnie co innego niż motoszybowiec - wolniejszy i raczej żadna termika go nie poniesie - ale też może dużo unieść a korkociąg, to potrzeba specjalnie się postarać aby w niego wpadł.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Keri »

Oczywiście mam wersję 200cm rozp. Czy może miksowałeś klapy z wysokością? Próbowałem lądować z klapami ale niestety bez mixu model wznosił się. Dodam, że mój bardzo dobrze "trzyma się powietrza '". Z mankamentów wykonania to tylko statecznik pionowy - krawędź "natarcia" nie stykała się z kadłubem po skręceniu. Ale po wklejeniu kawałka balsy jest już sztywno. Latałem z pakietem 4s 3000, z którym masa do lotu bez FPV wyniosła 1,45kg.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1713
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 22:54
Lokalizacja: Góry Świętokrzyskie

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: fragles »

Bardzo fajnie wygląda - malowałeś go czy oklejałeś folią?
Awatar użytkownika
Grzeg
Posty: 21
Rejestracja: niedziela 18 cze 2017, 21:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Grzeg »

Szary kolor jest fabryczny - kadłub jest z tworzywa o takim kolorze, natomiast skrzydła i stateczniki fabrycznie pomalowane. Z naklejek dodałem od siebie te na natarciu skrzydeł.
aikman84
Posty: 26
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 15:20
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: aikman84 »

model jest bardzo podatny na przeciągnięcie i nic temu nie poradzi. Odradzam zakup. Jak go dobije na maksa wybebesze z elektroniki i kupie coś stabilnego i bezproblemowego w locie.
raptor v2, skywalker 1900, quad210
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Keri »

Chyba bardziej Ty Aikman nie potrafisz nim latać niż on jest wrażliwy na przeciągnięcie.
yoseph
Posty: 558
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 23:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: yoseph »

W zeszłym sezonie przelatałem tym modelem 1500km. Zawsze latał jak po sznurku, teraz nadal go mam chociaż jest mocno wyeksploatowany i rozbroiłem go ze wszystkiego. Przy pakietach 2x 3s 5000mAh i kamerze na pantilcie musiałem aplikować na ogon prawie 150g ołowiu. Model ważył nieco ponad 2.5kg i nadal latał jak należy:) Nigdy w żaden korkociąg się nie sypnął, chyba że sam wymusiłem. Fabryczny silnik był nieco za słaby. Do podstawowej akrobacji trzeba było go rozpędzać. Ale nie o to w nim chodziło, tylko o zasięg. W trakcie jednego lotu bez termiki spokojnie pokonywał 95km.
Keri
Posty: 919
Rejestracja: środa 19 sty 2011, 22:15
Lokalizacja: Danzig

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Keri »

Czyli potwierdzasz yoseph - że on bardzo stabilnie lata. Dziś latałem \z bratem, który również może potwierdzić, że lata bardzo stabilnie. W moim wymieniłem wczoraj silnik na Redox 2000/900 i teraz pętlę robię z poziomego lotu, beczki dużo dynamiczniejsze niż poprzednio, a wznoszę się prawie pionowo.
Awatar użytkownika
Hammer72
Posty: 10
Rejestracja: piątek 10 lut 2012, 11:55
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: Raptor V2 + KFC32FTB

Post autor: Hammer72 »

temat stary ale samoloty w służbie. Konia z rzędem temu kto raptorem v2 stabilnie poleci z prędkością poniżej 20 km/h. ta platforma lubi szybkość. :)
ODPOWIEDZ