pierwsza 250'tka

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: botr123 »

A kamerkę nagrywania i fpv i goggle jakie kupiłeś ???
EPRA_Noe
Posty: 79
Rejestracja: środa 17 sie 2016, 14:52
Lokalizacja: Radom-Polandia

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: EPRA_Noe »

rafi.devtox pisze:No nie. Wiadomo ze obciazenie silnikow bedzie w czasie lotu zroznicowane ale podajac chocby przyklad ladowania w wysokiej trawie gdzie silniki zatrzymuja sie momentalnie jest wieksze prawdopodobienstwo ze regle nie spala sie od naglego wzrostu pradu... To chyba sensowny argument... A majac regle na granicy wytrzymalosci przy tych silnikach o dymek nie trudno
Dobrze kolega mówi, już dwa razy na takim zestawie załatwiłem w ten dokładnie sposób regle LB20a.
Teraz czekam na 30 a o 20 zapominam na zawsze.
Latanie to pasja.....realizowana na różne sposoby.
http://www.eagles.pl
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: mknet »

To zależy, ja zawsze odcinam silniki na pewnej wysokości nad trawą i ląduje udarowo :) Również latam na 2205 z poczciwymi bl20a i od dwóch sezonów nie miałem żadnych problemów.
Jedynie z mojej winy czytaj. krety regle padały...
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
EPRA_Noe
Posty: 79
Rejestracja: środa 17 sie 2016, 14:52
Lokalizacja: Radom-Polandia

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: EPRA_Noe »

mknet pisze:To zależy, ja zawsze odcinam silniki na pewnej wysokości nad trawą i ląduje udarowo :) Również latam na 2205 z poczciwymi bl20a i od dwóch sezonów nie miałem żadnych problemów.
Jedynie z mojej winy czytaj. krety regle padały...
Nie twierdzę że LB są złe, wręcz przeciwnie, ale jestem początkującym rajdowcem i dwa razy spóźniłem się z rozbrojeniem o jakieś 2sek. Regle padły, co w takiej sytuacji zrobić? Mam podejrzenie że nieoryginalne LB (których wszędzie pełno) są mniej wytrzymałe. Jednak nie mam potwierdzenia gdyż nie mam jeszcze oryginałów, nie przetestowałem. Zastanawiam się teraz czy brać 30a czy 20a, bo może 20a jak będą oryginały wytrzymają te 2sek?
Latanie to pasja.....realizowana na różne sposoby.
http://www.eagles.pl
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: rafi.devtox »

4X FVT LittleBee 30A ESC 2-6S BLHeli Supports OneShot125 For RC Multirotors
https://banggood.app.link/E9W7qhojux

100% oryginaly. Patrzac na dylematy zwiazane z ladowaniem w trawie chyba warto je kupic.

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
EPRA_Noe
Posty: 79
Rejestracja: środa 17 sie 2016, 14:52
Lokalizacja: Radom-Polandia

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: EPRA_Noe »

Właśnie o to mi chodzi...będzie bezpieczniej, ale nie ma pewności że też nie polecą.
Najbezpieczniej to takie regle które mają odcięcie, czyli np. Kiss
Latanie to pasja.....realizowana na różne sposoby.
http://www.eagles.pl
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: rafi.devtox »

To byloby najlepsze rozwiazanie. Ale ze juz regle kupione nie bede sie bawil w wymiane. Poza tym te regle bardzo ladnie pracuja. Pozostaje ustawic uzbrojenie silnikow pod przelacznik i miec reke na pulsie. He he :-)

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
botr123
Posty: 66
Rejestracja: sobota 26 gru 2015, 00:36

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: botr123 »

regle już zamówione , każde regle mają też swoją przeciążalność w impulsie . Jak się spalą to kupimy drugie :)

Proszę o pomoc w doborze audio/ wideo do w/w sprzętu

EDIT - scalenie

Witam

Czy może ktoś pomoc przy konfiguracji RX i TX , sprzęt i podłączenia mam tak jak kolega zakładający ten temat czyli :
Xracer f303 v3.1, 9XR Pro, XJT i 4xR

Jako że 4xR zakupiłem przez BG a HJT w 77Hobby przyszły z różnym firmware EU i not EU po wgraniu przez 9XR do XJT wersji XJT_141016 udało się zbindować i na odbiorniku zapaliła się zielona dioda i czasami delikatnie mruga.
Ale dalej nie wiem co i jak ustawić żeby to gadało ze sobą
W cleanflight odczyty ze wszytskich kanałów mam 1500 jak widać na zdjęciu

Może ktoś coś jeszcze podpowiedzieć co i gdzie ustawić

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

EDIT - scalenie

Ok ... znalazłem błąd w połączeniu .. Kolega zakładający temat też ma błąd w połączeniu SBUSa , aż dziwne że mu chodzi

prawidłowe połączenie jest tak
https://www.youtube.com/watch?v=x0s4Onyi8NM

EDIT - scalenie

Witam

Co może być przyczyną.... że jak moja 250 odlecę w poziomie na ok. 100m to przechodzi w tryb failsafe i ląduje ( teraz w śniegu :) )
Wiem że może to być albo bateria albo sygnał RSSI.
Telemetrii nie mam jeszcze uruchomionej na aparaturze i blackboxa też jeszcze nie ogarniam.
Jak podejść do sprawdzenia przyczyny i poprawienia bo przecież 100m to nie max zasięg.
thx
Szaku
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 17:51

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Szaku »

Witam,
po wielu lotach nadszedł czas na sprzęt do fpv. Jednak po przelutowaniu starych regulatorów (odlutowanie pinów i przylutowanie kabli bezpośrednio do fc) pojawił się problem... Na początku wszystkie silniki ruszały, jednak sprawdzałem to na prawie rozładowanej baterii. Gdy już naładowałem baterię, to jeden silnik się nie kręcił wcale. Nie pojawił się żaden dymek, nic.

Po krótkich oględzinach stwierdziliśmy, że biały kabel sygnałowy był luźny. Poprawiliśmy luty, jednak nadal silnik był martwy. Stwierdziliśmy, że wejście na fc jest już przegrzane i uszkodzone i przelutowaliśmy silnik z pada nr 3 na 5.

Próbowałem zmienić ustawienia w betaflight zgodnie z tym tutorialem: https://www.youtube.com/watch?v=z5aO-3_n-Hs, jednak po wpisaniu identycznych komend pojawiają mi się inne wyniki, przykładowo gdy wpisuję "resource" pojawia mi się lista jak po wpisaniu "resource list", tak samo dzieje się gdy próbuję z "resource motor 5 none" itp itd.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Byłbym bardzo wdzięczny, jeszcze nie miałem okazji wypróbować mojego nowego sprzętu fpv.

EDIT:
próbowałem również z komendami "mmix" (zgodnie ze znalezionymi tutorialami), także bez rezultatu
Awatar użytkownika
Wojtek03
Posty: 24
Rejestracja: środa 19 lip 2017, 08:17
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Wojtek03 »

Sprawdzenie regulatora możesz zrobić tak że podłączasz go po pin gdzie inny ci działa, robisz kalibrację i wtedy jeżeli regiel wystartuje to znak że coś z ustawieniami albo wyjściem kontrolera jeżeli nie wystartuje to może być niestety uszkodzony.
Walkera, Syma ,Nine Eagle, Tarot, MJX, DJI, Zerotech, AEE
Szaku
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lip 2016, 17:51

Re: pierwsza 250'tka

Post autor: Szaku »

Dziękuję za radę, też miałem taki pomysł ale bałem się, że kolejny pin się rozwali. Gdy wreszcie podłączyłem pod działający pin motor ruszył.

Rozwiązanie okazało się być trywialne - nie miałem najnowszego oprogramowania wrzuconego na fc (betaflight 3.1 był potrzebny), ja to pomyliłem z wersją betaflight configurator'a...

Po flashowaniu komenda resource zaskoczyła. Oto moje kroki:

1. Pin 3 rozwalony, przelutowanie esc z pin 3 na pin 5.
2. Odpalenie CLI i wpisanie komendy

Kod: Zaznacz cały

resource
(przypisania, które da się zmieniać) i

Kod: Zaznacz cały

resource list
(aktualne przypisania). W quadx powinniśmy widzieć w resource list motor od 1 do 4.
3. "Zwalniamy" pin nr 5, czyli wpisujemy identyfikator, który jest przy motor 5 na liście "resource", w moim przypadku było to

Kod: Zaznacz cały

resource motor 5 none
powinien pojawić się napis "freed" (lub coś z tym słowem).
4. Przypisujemy zepsuty pin w nowe miejsce, w moim przypadku było to

Kod: Zaznacz cały

resource motor 3 b08
5. Wpisujemy

Kod: Zaznacz cały

save
6. Kalibracja esc, testy - wszystko powinno już działać

Przydatny link to: https://www.youtube.com/watch?v=cEMfs_4X2VM

A gdy chcemy zmienić kolejność silników: https://www.youtube.com/watch?v=z5aO-3_n-Hs

Mam nadzieję, że komuś to pomoże :)
ODPOWIEDZ