Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:16 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

Super wynik, aż ciężko uwierzyć... Gratuluję.
Napięcie czego pokazuje się w lewym dolnym rogu?
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:16 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

O widzisz, pod koniec filmu obstawiałem celę, bo 3.xxx ale potem przewinąłem na początek a tam 5 :)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:17 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: przybora »

To może i ja się pochwale lotem swego Tarota 650 podobna konstrukcja, nadajnik TS351 (200mW) i odbiornik RC805, na najtańszych Chińskich koniczynkach, 2009m na foto już na powrocie
2009m!.jpg
2009m!.jpg (367.93 KiB) Przejrzano 3148 razy
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Verid »

Przybora - ale temat o rekordach odległości jest tu: http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=2239
:mrgreen:

(ładnie, ładnie)
Ten wredny...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:17 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Verid »

kuczy pisze:Nie wiem co na to Verid, ale chyba muszę w tamrym temacie tez posmamować :P
Koniecznie, koniecznie - jak na kopter i w warunkach, było nie było, miejskich wynik całkiem zacny.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Głuś »

kuczy pisze:Tak... - można by pokusić się o aparat kompaktowy - jakiś Sony NEX mi się marzy..... - ale na razie deczka wydałem kasy i trzeba powstrzymać ten nałóg, aby mną nie zawładnął całkowicie :D - ale plany są.
-Racerowe regle są super..... i chyba po prawie dwóch latach korzystania (poprzedni quad też latał na racerowych) mogę powiedzieć, że polecam taki mix - są małe, lekkie, wytrzymałe. Jak się decydowałem na regle, wyszedłem z założenia, że Volt to Volt, Amper to Amper, a w racerach prędkości przełączania uzwojeń silnika są kilka razy większe, prądy są takie same... - więc spróbujmy ;) - działa jak widać.

Dzięki Głuś za miłe słowa :) pozdrawiam.
Sorki że dopiero teraz, wiesz jak jest ;)

Co do Nexa, starsze N5 czy N5N chodzą na alledrogo za 500-1000zł używki, czasem można dorwać spoko używkę już z obiektywem - niestety trzeba polować jakiś czas :) Więc kwota nie jest astronomiczna w porównaniu do klonów GoPro, a jakość zdjęć wydaje mi się że nie podlega nawet porównaniu. Co do wideo hmm no taki stary aparat nie ma 4K, ale ja osobiście wolę lepsze FullHD niż słabe 4K. Zostaje jeszcze bimbal, a jak wiadomo to nie są tanie rzeczy :-D Chyba najtańsze i najprostsze rozwiązanie https://www.aliexpress.com/item/DYS-Alu ... 0.0.7999La co o tym sądzisz?

Co do regli, wsadziłem ostatnio dla hecy Pixhacka 2.8.4 do racera z reglami Xrotor micro i też lata jak durny - zero problemów pixa z reglami :-) Robiłem nawet autotune dla jaj :-)
Niby amper to amper, ale wiesz jak chińczyk do regla 40A pcha przewód 16AWG to to już daje do myślenia, a w tych micro to zaledwie AWG18 fabrycznie siedzi, małe to to takie że ciężko większy przylutować :-P Troszkę mnie martwi takie rozwiązanie że tam wszytko przeciążone jest. Racer to racer spadnie odbije się jak piłka od trawy w 90% przypadków nawet się śmigło nie złamie, a taka kosiarka jak przykreci z kilku metrów to sam wiesz...

Powiedz mi proszę jak z perspektywy czasu oceniasz ten gimbal Tarota? Nadal jesteś zadowolony? Z sąsiedniego wątku wnioskuję że GiTup wlazł Ci do koszyka bez przeróbek?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:17 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

O kurde, ponad pół godziny, grubo :) To z gimbalem i gopro, tak?
Odnośnie nexa, długo szukałem swojego, "stary" nex-5 ma mniejsza matrycę, potem zrobili nex-5n i on ma już nowszą z wyższą rozdzielczością. Każdy kolejny (5R, 5T) itd to już tylko pierdoły typu wifi itd. Bodajże od T kitowy obiektyw jest mniejszy, lżejszy z ogniskową 16-50. Do generacji R był większy 18-55mm. Ogólnie dużo ludzi na świecie z nimi lata, dużo opcji ustawień, czasem tylko się przegrzeje, stabilizacja w kitowym obiektywie jest całkiem ok. No i w prawdziwym aparacie nie ma już jelo więc miałbyś to z głowy, za to dojdzie Ci zabawa ze strojeniem gimbala a potrafią to być długie wieczory :)
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: tombstone »

ale czy RTL jest dobrze ustawiony ?
maszyna latała na 6-7 metrach, włączył się RTL
obróciła się, wróciła na tej samej wysokości i wylądowała
a powinna być ustawiona bezpieczna wysokość np.20 metrów i wtedy RTL
jeżeli jesteś poniżej, to unosi model na zadaną wartość 20 m i wraca/ląduje
a jeżeli jesteś powyżej, to obniża lot do tej wartości 20 m wraca i ląduje
ale czas lotu - szacun ;-)
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: Tanner »

Myślę, że to kwestia indywidualna, zależy kto w jakich warunkach lata, nie zawsze potrzeba wracać na wysokość. Mnie np raz padł odbiornik podczas lądowania i włączył się FS, maszyna poleciała na 30m do góry i wylądowała. Gdybym lądował na końcu baterii i stałoby się to samo, to mogłoby zabraknąć prądu na uniesienie się na 30m i wolne lądowanie. Po tej akcji zmieniłem tryb na FS bez wznoszenia się, w sumie to 90% lotów wygląda tak, że można wrócić na tej samej wysokości, tzn nie lata się np za drzewa i schodzi poniżej ich poziomu. No ale oczywiście to zależy od operatora i w takich chwilach trzeba mieć na uwadze, że FS nie będzie szczęśliwe.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Nowy kopter - TAROT class 780 by "kuczy"

Post autor: kuczy »

:!:
Ostatnio zmieniony piątek 29 wrz 2023, 20:18 przez kuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ