Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

pomysl z podlutowaniem kynarkow lub moze lepiej bardziej elastyczny jakis silikonowych
i polaczenia tego na stale jest bardzo dobry bo wyeliminuje ewentualnosc braku styku w tym miejscu
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

Rurek pisze:
skazi pisze:Skoro przesyłka z Ali to nie ze Szwecji tylko szła przez Szwecję (Sweden postem).
Wiesz, formalnie jest ze Szwecji, nic nie ma na opakowaniu że z Chin. Więc jakim prawem (jaki paragraf na to jest?) żądają ode mnie dokumentów na import wewnątrzunijny? Przecież napisałem to post wyżej więc po co mieszasz w to AlieXpress skoro nigdzie o tym na opakowaniu ani wewnątrz nie ma!
Skąd wiesz że na opakowaniu nie ma żadnej naklejki że przesyłka z Chin? Podobno paczka jest na WER więc zgadujesz czy jesteś jasnowidzem? Kupowałeś na ali, to wiadomo że VAT zapłacisz skoro zatrzymali. Większość sprzętu który ma akumulatory typu lipo Chińczycy wysyłają Sweden Postem, widocznie ten przewodnik ma mniej restrykcyjne przepisy lub po prostu jest taniej.
zdzichw
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 06 cze 2017, 19:34
Lokalizacja: Elbląg

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: zdzichw »

Rurek pisze:
Wiesz, formalnie jest ze Szwecji, nic nie ma na opakowaniu że z Chin. Więc jakim prawem (jaki paragraf na to jest?) żądają ode mnie dokumentów na import wewnątrzunijny? Przecież napisałem to post wyżej więc po co mieszasz w to AlieXpress skoro nigdzie o tym na opakowaniu ani wewnątrz nie ma!

Niestety formalnie to jest z Chin. Na przesyłce masz deklarację celną z podanym krajem pochodzenia - CN (Chiny). Przejście przesyłki przez Szwecję czy inny kraj nie zwalnia z procedury celnej. Oby nie czepiali Ci się braku CE na baterii.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

skazi pisze:Skąd wiesz że na opakowaniu nie ma żadnej naklejki że przesyłka z Chin? Podobno paczka jest na WER więc zgadujesz czy jesteś jasnowidzem?
A stąd wiem że WER ma nową świecką tradycję i dołącza zdjęcia przesyłki do urzędowego tradycyjnego listu. Nie muszę być w takim razie jasnowidzem.
I dostałem już niejedną, nie dziesięć ale dziesiątki przesyłek idących przez SE i nie było na nich żadnego oznaczenia pochodzenia z Chin. Mądralo ;-)
zdzichw pisze:Na przesyłce masz deklarację celną z podanym krajem pochodzenia - CN (Chiny).
Hmm, a jak ja wysyłam do innego kraju to też jestem z Chin? No bo przecież jest na deklaracji CN, nawet 22CN :-)
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

Rurek pisze:
skazi pisze:Skąd wiesz że na opakowaniu nie ma żadnej naklejki że przesyłka z Chin? Podobno paczka jest na WER więc zgadujesz czy jesteś jasnowidzem?
A stąd wiem że WER ma nową świecką tradycję i dołącza zdjęcia przesyłki do urzędowego tradycyjnego listu. Nie muszę być w takim razie jasnowidzem.
I dostałem już niejedną, nie dziesięć ale dziesiątki przesyłek idących przez SE i nie było na nich żadnego oznaczenia pochodzenia z Chin. Mądralo ;-)
To musiałeś mieć niezłe szczęście, ja miałem może nie kilkadziesiąt ale kilkanaście przesyłek idących tą pocztą i na większości była naklejka z Chin (CN23?), a obok niej naklejona naklejka ze Szwecji. Czasem się trafiło że ten Chiński kwitek był zaklejony tą Szwedzką i wtedy udawało się przejść przez WER bez problemów, ale większość była trzepana.
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

No i jestem w szoku, no powiedzmy mocno zdziwiony. Bo gdzie sens, gdzie logika. Tomtop mnie zlekceważył i Paypal zwrócił mi całą kwotę. Mi Dronek został u mnie. Gdyby to była moja firma to jednak wolałbym wysłać nowy sprzęt bo wtedy z racji tego, że obniżyli cenę zostałoby im w kieszeni minimum 60$ ale naprawdę dużo więcej bo nie sprzedają za tyle za ile kupują.
Gdyby do tego kazali mi przesłać to co mam to mieliby na wymiany gwarancyjne, akumulator, ładowarkę, drona i radyjko. A po naprawie pewnie i kamerkę.
Rurkowi każą wysłać potłuczoną kamerkę i nogi warte minus 10$ bo zapłacą za utylizację.
Ale ja powiem szczerze jestem z takiego obrotu sprawy bardzo zadowolony. Jutro kolega kupi mi nowego Mi Drona i będzie super.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

No brawo Ty :-) Jak to mówią cierpliwość popłaca :-) Masz całego nowiuśkiego na części zamienne jakby co :-)
To teraz śrubokręt hexa/torx w dłoń i dostań się do tej złączki gimbala.
A może na pierwszy ogień zajrzyj do gimbala i temat się rozwiąże. Jakiś portugalczyk kiedyś na FB pisał że wstawi film na YT jak rozebrać gimbal, poszukaj tego postu i go dociśnij.
A co do mojej wysyłki popsutych szpejów - to widzę że chyba wyślę w próżnię i mi nic nie oddadzą skoro mają takie podejście w tomtopie.
Widać stać ich - muszą mieć zajebistą marżę i niskie koszty własne skoro są rozrzutni na 500 dolców.

Co do rozbierania - idzie łatwo, pamiętać tylko trzeba o dwóch śrubkach na śrubokręt gwiazdkowy , od środka wnęki na baterię bo inaczej nie rozdzielisz połówek dolnej i górnej. Po wykręceniu wszystkich śrubek z ramion (po 4 szt na ramię + po jednej od osłonki LEDa pod silnikiem - osłonki nie trzeba zdejmować aby rozebrać kopterka ale warto tam zajrzeć aby dociągnąć śruby silników - i być może dać nowy klej do gwintów)) łatwo się rozdziela połówki idąc od silnika w kierunku środka kadłuba. Jak poluzujesz wszystkie ramiona to właśnie od tylca (tam gdzie były te dwie śrubki gwiazdkowe) rozdzielasz całość i jest tylko jeden zatrzask na samym przodzie który sam odskakuje gdy rozdzielasz połówki idąc od tyłu kadłuba.
Tych zaślepek na przodzie nie trzeba zdejmować, to tylko osłony GPSa, bez żadnych zatrzasków wklejone na dwustronną taśmę klejącą. W zasadzie jeśli nie chcesz oglądać GPSa to nie musisz ich absolutnie ściągać.
Połówki razem trzymają się po rozdzieleniu tylko na kabelku od GPSa który trzeba wypiąć z płyty głównej FC i gotowe.
A potem to już tam kilka śrubek od IMU i pancernej !?!?!?!?! (naprawdę to jest kawał mela - odlew - osłona FC!) osłony płyty głównej. I masz dojście do tej felernej dziwnej złączki gimbala. Żeby podnieść FC trzeba się troszkę pobawić z wypinaniem wtyczek od ESC/kompasu/antenki, a wcześniej z tym grubym białym kablem który jest przytroczony do heavymetalu ;-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Dzięki Rurek za dokładny opis.
A teraz mam pytanie do tych kolegów co kupili Drona na Bangood. Ile naliczyli Wam opłat na granicy.
Pytam bo kolega z kontem wyjechał na wyspy a ja nie wiem czy jak zamówię na Tomtopie czy mi nie zrobią jakiegoś psikusa.
Chciałbym kupić nowego jak najszybciej bo lato ucieka a ja miałem tyle planów.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Zamów z tomtopa u kogoś w Holandii ;-) najlepiej w Utrechcie to będzie tego samego dnia (oczywiście po tygodniu pakowania).
A u nas no to wiadomo standard 23% od całości plus kilkadziesiąt zł opłaty manipulacyjnej (ja to nazywam: na zapasy kawy i zabielacza w pokoju pani Krysi co te paczki cli ;-) )
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Gimbal rozkręcony i skręcony, cudu brak. Nadal to samo. Jedno co zauważyłem to zamki do taśmy są delikatnie mówiąc takie sobie. Został jeszcze do rozkręcenia copter, ale dzisiaj sobie już odpuszczę.
Rurek a może Ty byś mi zamówił nowego. Przelał bym Ci w poniedziałek pieniądze na konto. Gdy przesyłka ruszy już w Europie to można ją przekierować na mój adres. Dałbyś się namówić ?.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

wolę nie ze względu na to że jestem w trakcie walki z nimi :-) i lepiej żeby coś nie wsiąkło...
pogadaj z kolegami z NL (np Ghambit : http://rc-fpv.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=625 ) - może jedzie do PL albo ktoś od niego?

BTW trudno się dziada gimbala rozkręca?
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Jak się ma krzyżakowy porządny śrubokręt do malutkich śrubek to idzie bez problemu. Gorzej przy składaniu i zapinaniu taśm, ale też da się radę.
To jak koledzy z NL ktoś pomoże ?.
Edit: Już po problemie, znalazłem zapomnianego kolegę który ma konto na Paypalu i chce mi złożyć zamówienie.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: MrOwA »

Lotnik54 pisze:Jak się ma krzyżakowy porządny śrubokręt do malutkich śrubek to idzie bez problemu. Gorzej przy składaniu i zapinaniu taśm, ale też da się radę.
To jak koledzy z NL ktoś pomoże ?.
Edit: Już po problemie, znalazłem zapomnianego kolegę który ma konto na Paypalu i chce mi złożyć zamówienie.
A można wiedzieć czemu ma służyć zamawianie do NL?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Taka fantazja.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

z jakimi ustawieniami nagrywacie filmy ?
Ja z domyslnymi i ogladajac na smartfonie ida super
ale dzis sciagnalem przez USB w kamerze i chcialem odtworzyc na komputerze
jakas tragedia filmy klatkuja nie ma plynnosci
czy potrzebny jakis program do 4K
odtwarzalem na Allplayerze
no i na smartfonie jasnosc filmu Ok a na kompie bardzo ciemne :-(

zauwazylem tez midroxem troszke trzepie takie microdrgania na filmie jest dobrze ale jak patrze na drona to zauwazam
no i syn latal obok mnie phantomem
midrox strasznie glosny w porownaniu do phantoma
ODPOWIEDZ