Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: noman1 »

Lotnik54 pisze:Może będę niegrzeczny .....
Właśnie, może ten sarkazm niepotrzebny, może wystarczy napisać: "proszę pisać zrozumiale, po polsku" :)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Mam to samo, kompletnie nie jarzę o co kamon w tym poście, chyba za mocne tabletki były ;-) Jedyne co kojarzę to TT oraz BG czyli skróty nazw sklepów :-) Co do naklejek, na pierwszym MiDronku było nieruszone zalakowane pieczęcie, na drugim jeszcze nie sprawdzałem, dam znać.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
MikaelVerdoux
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 23:56

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: MikaelVerdoux »

Ponawiam pytanie miał ktoś problem z płatnością kasa z paypala uciekła mam Ze płatność wykonana a w tomtop jest ciagle Order Status: Payment Processing
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

chlopaki jakie macie odczucia co do jakosci filmu z midroxa
moje sa mieszane :-)
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Ja nie narzekałem (może coś namieszali w sofcie przez ostatnie 3tyg bo od tylu nie filmowałem ;-) )
Adasko poczekaj idą zmiany, na dniach będzie soft ustawieniami wielu parametrów dla kamery.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
zachowania
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 24 mar 2016, 13:42
Lokalizacja: Śląsk, Małopolska

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: zachowania »

MikaelVerdoux pisze:Ponawiam pytanie miał ktoś problem z płatnością kasa z paypala uciekła mam Ze płatność wykonana a w tomtop jest ciagle Order Status: Payment Processing
napisz do Paypala... zdarzają się takie sytuacje, to tylko maszyny
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Rurek próbowałeś rozkręcić swego gimbala ?. Jestem ciekawy jak się wyciąga te zaślepki na śruby ?.
Dzisiaj mija termin sprzedawcy na odpowiedź dla Paypala i jak dotąd cisza. Może odpuszczą, zobaczymy. Nie wiem do kiedy mam czekać na ich decyzję, pewnie do czasu zamknięcia sprawy. A tu mamy weekend zatem pewnie nastąpi to najwcześniej w poniedziałek.
Jeżeli zamkną sprawę, to w pierwszej kolejności sprawdzę czy połączenia elektryczne w gimbalu i w dronie są OK.
Jeżeli nie znajdę wady to będę zamawiał następnego Mi Drona.
Na szczęście pogoda podła, wszyscy czekają na nowe oprogramowanie to i mnie łatwiej oczekiwać na kres sprawy.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Gimbala olałem bo wygląda na to że wysyłam go na reklamację. Po kilku (chyba już ? bo nie liczę :roll: ) tygodniach w końcu tomtop uznał (po straszeniu chargebackiem pieniędzy - tutaj mam nawet 90-180 dni więc straszak na nich mam) że mam im wysłać i podali nawet adres, o dziwo - we Francji, w Paryżu.
Ja tymczasem wymieniam podwozie, taka zajawka drobna co dzisiaj na stole operacyjnym ;-)
ydrą.jpg
ydrą.jpg (1.43 MiB) Przejrzano 2545 razy
Taka kontrolna wiwisekcja co z czym - wygląda solidnie ale wszystkie śruby (a przede wszystkim od silnków) są niedociągnięte. Polecam sprawdzić i dokręcić.
Rozebrałem też dlatego że wymiana podwozia tego wymaga - trzeba się dostać do czterech śrub wewnątrz kadłuba oraz wypiąć z FC kable od antenek i kompasu aby "przenizać" przez nowe podwozie.
A stare połamane obie nogi oraz rozpirzony gimbal odsyłam a z nadzieją na pozytywne zakończenie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Z tego zdjęcia widać, że brak styku kamerki/gimbala w dronie jest bardzo mało prawdopodobny bo tam zapewne nie ma taśmy tylko jakaś złączka pod FC. No chyba, że zimny lut na kabelkach od styków do złączki.
Jednym słowem sprawdzenie trzeba zacząć od gimbala. Trudne zadanie dla wielkich łap.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Oj zajrzałem w to (w sumie po Twojej sugestii). Moim zdaniem jest to fatalnie rozwiązane. Na styk idzie wielozłącze do wielolutu, tylko siłą docisku. Niedokładność/niedolut/paproch i nie ma kontaktu. Zobacz jak to wygląda, uniesione FC nad tę złączkę:
złaczka0.jpg
złaczka0.jpg (194.98 KiB) Przejrzano 2482 razy
Tutaj poniżej złączka w kadłubie:
złaczka1.jpg
złaczka1.jpg (229.51 KiB) Przejrzano 2482 razy
Wyjąłem tę złączkę z kadłuba (z miejsca gdzie łączy się z gimbalem) i położyłem dla porównania obok wielolutu do którego się styka na płycie głównej FC
złaczka2.jpg
złaczka2.jpg (212.03 KiB) Przejrzano 2482 razy
A poniżej sama złączka w zbliżeniu, widać że te styki chyba warto przelecieć na nowo lutem.
złaczka3.jpg
złaczka3.jpg (221.66 KiB) Przejrzano 2482 razy
Wygląda na to że tę jedyną część projektował jakiś inżynier "łącznikowy" między działami kopterowym i gimbalowym w xiaomi ;-) bo jest to w porównaniu do reszty rozwiązanie prymitywne. Ta złączka powinna być wlutowana w płytę FC -absolutnie nie widzę przeciwskazań dlaczego tak nie jest - skoro zaraz powyżej jest wlutowane gniazdo USB. No może brali pod uwagę że przy kraszu to gimbal wyłamie tę złaczkę z FC... chociaż niby dlaczego? Skoro to zaraz poniżej jest na wielozłączu profesjonalnym i w wypadku raptownego wyłamania gimbala te złącze śledziowo-bagnetowe po prostu się rozepnie. A tak - mamy pasztet w postaci niepewnego złącza stykowego lut-do-lutu....

Przy okazji - ciekawostka handlowa - jedną z bateryjek zamówiłem na alixpressie (jakoś tanio było 77$ - wiem wiem teraz na tomtopie to i po 70 są) i nie dość że szła miesiąc to trafiła na cło... co ciekawe przesyłka ze Szwecji (a więc UE) i teraz nie wiem co ja mam tłumaczyć celnikom że chcą mi opodatkować import wewnątrzunijny zabawki w jednej sztuce na własny użytek?!??!?! :evil: :evil: :evil:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: skazi »

Skoro przesyłka z Ali to nie ze Szwecji tylko szła przez Szwecję (Sweden postem).
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

No to spartaczyli robotę. Przecież wystarczy, że jeden lut jest niższy i już można zapomnieć o przepływie prądu. Czyli chyba trzeba zacząć od tego. Tylko nie mam pomysłu jak. Może trzeba połączyć styki jakimś cieńkim drucikiem na stałe ? A może ktoś ma inne rozwiązanie ?
A te blaszki z płytce kontrolera są jakieś sprężynujące ?. Może wystarczy tylko lekko odgiąć ?. Jak nie rozbiorę to nie sprawdzę.
Dzięki za info.
Ostatnio zmieniony piątek 30 cze 2017, 15:31 przez Lotnik54, łącznie zmieniany 1 raz.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
MikaelVerdoux
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 26 cze 2017, 23:56

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: MikaelVerdoux »

Ja zamówiłem baterie na tomtop i tez sweden post link trackingowy nie ma żadnej wzmianki ze z Chin czas dostarczenia podany 3-6 dni także zobaczymy cena jaka zapłaciłem to 66usd
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

skazi pisze:Skoro przesyłka z Ali to nie ze Szwecji tylko szła przez Szwecję (Sweden postem).
Wiesz, formalnie jest ze Szwecji, nic nie ma na opakowaniu że z Chin. Więc jakim prawem (jaki paragraf na to jest?) żądają ode mnie dokumentów na import wewnątrzunijny? Przecież napisałem to post wyżej więc po co mieszasz w to AlieXpress skoro nigdzie o tym na opakowaniu ani wewnątrz nie ma!
Lotnik54 pisze:A te blaszki z płytce kontrolera są jakieś sprężynujące ?. Może wystarczy tylko lekko odgiąć ?
Tam nie ma blaszek, tak jak pisałem jest chamsko : lut-do-lutu.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

To już mi przykro. Ale może jakimś cudem dam radę.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
ODPOWIEDZ