niedobre regulatory do koptera ? HOBBYKING

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

pit202

niedobre regulatory do koptera ? HOBBYKING

Post autor: pit202 »

Witam wszystkich ,

zakupiłem takie ( LINK ) regulatory do mojego mikro-quada , wszystko niby git , silniki się kręcą ,
ale quad za chiny nie chce się poprawnie wznieść, robi fikołki i różne inne kombinacje lądując i tak na boku , sytuacja jest dość podobna do tej którą miałem w większym kopterze przed kalibracją ESC ( MIN i MAX ) , niestety w instrukcji tych regulatorów nie ma ani słowa i takiej kalibracji , można ustawić jedynie hamulec , aku i kierunek. probowałem zrobić taką niby kalibracje jak w turnigach ,ale nic sie nie poprawiło , czy jest szansa ze te regulatory są dość dobrze zestrojone na min i max a tylko na PID`ach quad się wykłada ? na ten moment mam defaultowe , zmiana trybu stable/acro nie pomaga.


__
Piotr
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

Sprawdź czy na pewno masz w dobrej kolejności powpinane sterowanie regli.
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
pit202

Post autor: pit202 »

no wlasnie mam dobrze, sprawdzalem wielokrotnie, on dobrze reaguje na strony a nawet na YAW , ale chodzi o to ze tak jakby sie wzbudzal , ale strojenie nisko czy wysoko PIDow nie pomaga ani troche. chyba zaraz pozakladam ESCy od wiekszego ;-) ale tam jest 18A

__
Piotr
pit202

Post autor: pit202 »

porobiłem parę filmików :

test max obrotów :


czasami silniki tak dziwnie startują :


a tak się zachowuje podczas próby startu :




z tego co wyczytałem , ktoś już robił koptera na tych reglach , jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi to złącze zasilania , tu zrobiłem na JST niby ma 10A a może jednak za mało ?

EDIT:
po zmianie na XT60 żadnych zmian :( może czegoś nie widzę ? tylko czego ?
Awatar użytkownika
pawlo
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 03 mar 2011, 21:07
Lokalizacja: Olszewnica St.

Post autor: pawlo »

A jakie FC tam masz ?
fx 79, S-800, Vega, Ursus, pix , ostatnio Fimi x8
i kilka wynalazków ...
myślę że już starczy
pit202

Post autor: pit202 »

MWC , niebieska płytka od kukiego która latała bez problemów w większym kopterze.
pit202

Post autor: pit202 »

po zmianie regli na te sprawdzone 18A kopter wzleciał , miałem drobne problemy z prądem , za szeroko oddaliłem kabelki na power boardzie , ale po przelutowaniu blizej polecial bez problemów :



waga 250 gram , aku 2S 460mAh , czas takiego lotu około 3:30 minuty.
Awatar użytkownika
kuki83
Posty: 2091
Rejestracja: wtorek 19 paź 2010, 19:08
Lokalizacja: Ropczyce/Podkarpacie

Post autor: kuki83 »

no teraz to ładnie lata :-)
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: żółtodziób »

Kurcze mam dokładnie to samo , mały Quad , regle HK 20A (takie akurat miałem "pod ręką"), śmigła GWS 8040 , rozstaw przeciwległych silników 30,5 cm , silniki emax CF 2822 , FC to MWC1.0 ProFlyer , konfiguracja X , niby wszystko reaguje poprawnie , konfigurator pokazuje dobre reakcje , poziomowanie dokładnie robiłem , a tu taka kiszka , praktycznie identycznie to wygląda jak na Twoim filmie... strasznie wpada w najdziksze oscylacje...nie idzie wystartować...kopkę śmigieł połamałem już... Czy jest na to sposób inny niż wymiana wszystkich regli ? kurde trochę szkoda wywalić 200 zł w nieprzydatnych reglach... HELP !
...cholerne koptery...
Awatar użytkownika
szymon_wolebez
Posty: 1241
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 18:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: szymon_wolebez »

Latałem na tych regulatorach HK 18A i silnikach emax 2822 i było wszystko ok.
Spróbuj zasilić FC z jednego regulatora a w pozostałych wypiąć kabelek 5V.

Na regulatorach HK20A nie polatałem z powodu złego timingu dla silnika niskoobrotowego. Więc nie mam doświadczenia.

U mnie zachowuje się podobnie gdy polecą ustawienia PID czyli wysypie się EEPROM.
Mam teraz FC po zabiegu ale jeszcze nie sprawdzałem czy udało się pozbyć tego efektu.
Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
żółtodziób
Posty: 62
Rejestracja: sobota 30 lip 2011, 01:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: żółtodziób »

Po wyłączeniu ACC i BARO z poziomu apki sprawa się mocno uspokaja. Zauważyłem , że kiedy ustawię standardowe PIDY (P-ROLL i P-PITCH na 3.0,P-YAW na 6, LEVEL=9), I-ROLL,I-PITCH =0.030,D-ROLL=15,D-PITCH=15, oscylacje mam większe , nawet na wyłączonym ACC mi go mocno buja. Po zmniejszeniu P-ROLL i P-PITCH na 2 zachowuje się o niebo lepiej niż na domyślnych ustawieniach. Kombinuję w oparciu o informacje na stronie proflyer, ale do stabilnego zawisu to chyba nie dotrę jak tak dalej pójdzie :(


Zasilanie FC mam podpięte wprost z pakietu , na pokładzie FC jest dedykowany stabilizator , a układy BEC w reglach nie są tam wykorzystywane (piny zasilania nie są nigdzie podłączone)
...cholerne koptery...
pit202

Post autor: pit202 »

ech , no dobra , skonczyly mi sie pomysły , ale bez obszernego opisu sie nie da , wiec wybaczcie ;-)

kopter 1 :
hexa, konfiguracja : 6 silnikow EMAX2822 , smigła 8x4 , regulatory HK SS15-18 przerobione na fast PWM , latał świetnie , był super stabilny itp itd , ale zdarzało się , że w losowych momentach podczas lotu po prostu wywracał się na plecy , nie tylko podczas zakrętów szaleństw , dup i leże , tyle razy spadł , że silniki już ma krzywe i leży na szafce

kopter 2 :
a następny kopter był w przygotowaniu więc hexe zostawiłem i robiłem quadro , silniki nowe ( ale te same ) regulatory HK SS 8-10 ( nie było 12tek , a 18tek nie chciałem ) zmontowałem ramę , przełożyłem FC pierwsze wzniesienia OK , nawet super ( FILM ) a tu nagle dup i leze na ziemi , dokladnie to samo co miałem w hexie ( FILM ) ( FILM )

myślałem , że to jeden silnik, ale wyłączają się losowo , napięcie było ok , wszystkie karty stawiałem na to, że to jednak FC walnięte , ale dzisiaj zmieniłem FC a efekty mam takie same, nie wiem już co , jedyne co mi zostało to chyba wymiana regulatorów na Plushe ? co Wy na to ? czasami na tak szybko znikną obroty , że się podniesie, ale w większości przypadków leży na ziemi :-(

aha , żeby nie było posądzeń o OpenLRS`a , latam na FrSKY tutaj.

__
Piotr
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Powiedziałbym że to wina tych regli SS'ów, bo nie da się ukryć że są parszywe, ale... sam mam quadro na SS'ach, tyle że przerobionych na I2C, i lata bez takich kwiatków. Czyżbym miał szczęście ? Może. A może to nie ten problem. Tak se myślę czy przez przypadek arduino się nie resetuje w locie... Tylko nie pytaj czemu, bo nie wiem. Czy po przewrotce FC jest zalogowane normalnie, czy się od nowa loguje ??
Pzdr. -----MIŚ-----
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

miś pisze:Powiedziałbym że to wina tych regli SS'ów, bo nie da się ukryć że są parszywe, ale... sam mam quadro na SS'ach, tyle że przerobionych na I2C, i lata bez takich kwiatków.
to jest wina standardowego softu, ktory ma spora filtracje na wejsciu i wycina szybkie zmiany.
po zmianie softu na i2c albo nawet quax pwm nie ma juz tego problemu.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

cholo pisze:to jest wina standardowego softu, ktory ma spora filtracje na wejsciu i wycina szybkie zmiany.po zmianie softu na i2c albo nawet quax pwm nie ma juz tego problemu.
Ale Pit napisał "6 silnikow EMAX2822 , smigła 8x4 , regulatory HK SS15-18 przerobione na fast PWM"
Wiec to nie wina softu w reglach bo wtłoczył w te SS'y quax'a.
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ