Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

mahalnet
Posty: 22
Rejestracja: sobota 07 sty 2017, 12:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: mahalnet »

OT. Polecam fast for Facebook zamiast oryginalnej apk
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Wracając do tematu baterii i polityki Xiaomi (pokrętnej polityki dot baterii), odkopałem loga z mojego lotu "testowego" w którym sprawdzałem ile można wyssać z baterii (co w konsekwencji doprowadziło do jej zablokowania)
Ten poniższy screenshot z loga jest dokładnie z tej sekundy lotu w której stan baterii przeskoczył z 1% na równe 0%. Popatrzcie na napięcie na każdej celi.
Jak widać jest to naprawdę nie teges, przy takim napięciu na celach bateria jest przez kontroler permanentnie blokowana i teoretycznie nie nadaje się do użycia. Nieładnie ze strony Xiaomi.
Załączniki
lowbatt.jpg
lowbatt.jpg (361.59 KiB) Przejrzano 3587 razy
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

hmmm .
3.5V to kopter i tak juz spada
ale dlaczego jest fabryczna blokada ?
to juz jest oszustwo producenta w celu wymuszenia kupna kolejnej baterii
ok jesli by zablokowali baterie przy napieciu 3.1 moze 3.2 to bym jeszcze myslal ze producent
sie asekuruje ale napiecie 3.5 to troche sosu jeszcze jest. wiadomo nie do latania ale na tyle duzo ze baterii nic to nieszkodzi
pewnie gdyby produkt byl certyfikowany na swiat to by to zmienili . a ze jest to produkt na rynek Chinski to maja w nosie
opinie z rynkow poza Chinskich
Nam zostaje uzywac bateri do 10%
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Muszę się z przedmówcą trochę nie zgodzić. W moim Pixhowku w Hexie mam ustawione napięcie przy którym zaczyna lądować automatycznie 3,3 V/celę. Ltama tak już ponad 2 lata na tych samych pakietach 5Ah 45C i czują się bardzo dobrze a zdarza się takie lądowanie dość często. Można śmiało przyjąć, że przed samym przyziemieniem pakiet ma napięcie około 3 V/celę pod obciążeniem. Bez obciążenia napięcie po chwili skacze do 3,3 - 3,4 V. Więc 3,5V to naprawdę jeszcze sporo zapasu aby bezpiecznie wylądować.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Zgadzam się z przedmówcą :-) Na tym powyżzsym screnshocie nie pokazałem ciągu dalszego. Ja wisiałem tym kopterem jeszcze do 2.9 na celę. Miał siłę wisieć więc sosu aż nadto.
Ewidentnie coś jest cwaniackiego w tym że przy 3,45 blokują baterię.
Nie mówię żeby latać tak jak ja do poniżej 3V ale dla mnie uczciwym by było ustawienie progu blokady permanentnej na 3,0 na celę. I jednocześnie pozostawienie dla bezpieczeństwa wskaźnika procentowego na dotychczasowym poziomie.
I wik syty i owca cała wtedy. Ja ponad minutę jeszcze wisiałem od tego 0% baterii więc margines jest. Nie mówiąc już o progu 15% gdzie sprzęt niejako wymusza działanie użytkownika w kierunku lądowania (sam zniża lot i wykonuje autoloądowanie gdy nie dotykamy drążków).
I ja podobnie jak Lotnik , ustawiam pierwszy próg alarmowy na 3,3 V/celę w moich DIY kopterach.
Zauważcie że tu są ogniwa LiHV które zdaje się lepiej zachowują przy niskim napięciu :roll: :?: :idea:
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

podajcie ile ?S baterie opisujecie z tym 3,3V bo chyba nie 3S

moj phantom 1 czyli 3S bateria przy 3.5V juz nie ma sily na wznoszenie :-(
przy bateriach https://hobbyking.com/en_us/multistar-h ... -pack.html tak samo przy nanotechach


a w swoich samorobach
na 3.5V ustawiam alarmy z tym ze to juz wiecej niz 3S
alarm sie odezwie - to bezwarunkowo laduje
Ale nikt nie zabrania latac do 3,3V

poprzednim wpisem chcialem zwrocic uwage na oszustwo producenta nie na progi napiec

kazdy ma inna konstrukcje i inne podejscie do zabawy - dla mnie to zabawa (nie latam dla zarobku)
Ostatnio zmieniony sobota 24 cze 2017, 15:38 przez Adasko, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Adasko a jaka różnica czy to jest 3S czy 6S czy 10S ? :-) Przecież posługujemy się jednostką miary na celę :-) 3,3V na celę przy 3S to będzie 9,9V a przy 4S tak jak w midronku - 13,2V. Ale w obu przypadkach dalej pozostaje 3,3V/celę :-)
Ja też latam tylko hobbystycznie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

a widzisz Rurku jest taka roznica ze przy 3S masz napiecie 10.5V gdzie kopter u mnie to P1 juz zaczyna schodzic w dol mimo ze maja sporo
energi jeszcze w sobie
w samorobce na 4S przy 3.5V co daje 14V moj quad jeszcze dobrze sobie radzi w obu przypadkach jest monitorowane napiecie poszczegolnych cel tym dynksem
http://www.ebay.co.uk/itm/2-6S-1-8S-Ind ... 76Xj56Pe3Q

na lijonach przy 6s schodze jeszcze nizej i quad lata normalnie ale to juz inne akumulatory wiec nie o tym tu mowa
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

A to już wchodzimy na inne poletko dyskusji o wyliczaniu sprawności zespołów napędowych/doboru odpowiedniego napięcia pakietu w stosunku do masy całości/wielkości śmigieł/układu wirnikowca (hexa, okto 4x xb etc) i to już nie na ten wątek :-)

Fakt jest taki że empirycznie sprawdzone jest że w midronku 3,45 na celę powodujące blokadę baterii to raczej nieporozumienie. Bardzo kosztowne nieporozumienie.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
tobas
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 08 lut 2015, 13:12

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tobas »

A czy z tym napięciem to nie jest tak, że ma tu znaczenie jeszcze waga drona i pobór prądu przez kamerę?
Latanie DIY 600 gram przy 3,3V to no problem, ale latanie 1,3 kg dronem z prądożerną kamera z gimbalwm może być problematyczne. Czy się mylę?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

nie mylisz sie z tym ze przy napieciu 3.3 lipol przy obciazeniu wysiada jak LI-fe i juz niema czasu na dolot a tylko na ladowanie

tu pierwszy lepszy wykres zachowania sie lipo pod obciazeniem
http://cdn.instructables.com/FVG/29GE/H ... .LARGE.jpg

ale to temat o midroxie ,wiec juz koncze o lipolach ;-)

Rurek pisze:Fakt jest taki że empirycznie sprawdzone jest że w midronku 3,45 na celę powodujące blokadę baterii to raczej nieporozumienie. Bardzo kosztowne nieporozumienie.
no i to jest przekret ze strony producenta bo od zero procent do uszkodzenia bateri powinno byc jeszcze zapasu z 0.3V
przeciez po 50 cyklach bateria tez bedzie inaczej pracwac i rozladowania beda glebsze
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

tobas pisze:A czy z tym napięciem to nie jest tak, że ma tu znaczenie jeszcze waga drona i pobór prądu przez kamerę?
Latanie DIY 600 gram przy 3,3V to no problem, ale latanie 1,3 kg dronem z prądożerną kamera z gimbalwm może być problematyczne. Czy się mylę?
Mylisz się. Napięcie na celach pokazuje nam ile jeszcze energii jest w akumulatorze. I 3,5 V pod obciążeniem znaczy, że jest jej jeszcze sporo. A Twoje przypuszczenia miałyby sens gdyby rozważać latanie tym lekkim i ciężkim dronem na tej samej baterii ale o małej pojemności. A tak się nie robi bo każdy inteligentny budowniczy drona dopasowuje pojemność, ilość cel, oraz wydajność prądową ogniwa do wagi modelu oraz do obciążenie prądowego. Bo inne będzie obciążenie prądowe ścigacza z mocnymi silnikami a inne zabawki do wiszenia w pokoju mimo tej samej wagi. Może się zdarzyć, że model 600 gramowy będzie bez problemu latał na akumulatorze 1000 mAh a ten o wadze 1,3 kg w ogóle na nim nie wystartuje nawet gdy aku będzie w pełni naładowany. Wszystko zależy od parametrów akumulatora np. od możliwości jego obciążenia czyli ilości C,
Po drugie to nie wiem skąd przyszła Ci do głowy ta prądożerność kamerki z gimbalem. Kamerka "pożera" nie więcej niż 1,5A a gimbal do 0,5A podczas gdy każdy silnik ze 3 do 4A a jest ich 4 (mówię tu o Mi Drone). Więc ten gimbal z kamerą nie ma tu wielkiego wpływu na długość lotu ani obciążenie akumulatora.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Egreg
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 28 cze 2015, 15:47

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Egreg »

Rurek pisze:To jest kure@#ki zabieg marketingowy moim zdaniem, blokowanie sprawnej baterii tylko dlatego że się zbliżyło do 3V na celę....
Sory ale moim zdaniem za szybko wyciągasz zbyt dalekie wnioski .
...No i uśmierciłem :-) tzn po wylądowaniu komunikat "prawdopodobnie bateria jest do wymiany"
Czym się to objawiło? Wbudowana elektronika blokuje mozliwość ładowania, po podłączeniu ładowania tylko migają parami naprzemiennie diody na baterii i nic nie idzie z tym zrobić.
No więc trzeba było podjąć kroki bo przecież to jest w końcu ogniwo Lipo a ja , mimo że to dział RTF to jednak coś tam dłubać jeszcze umiem. ...
Jesteś pewny że bateria była zablokowana na amen ? Próbowałeś trzymać dłużej podłączoną do ładowarki ? Zapewne nie wiedziałeś co tak naprawdę oznacza miganie tych diod bo instrukcji nie miałeś...
Moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest to że sam zepsułeś baterię "dłubiąc niej" , ewentualnie nastąpiła przypadkowa awaria baterii powodująca brak możliwości ładowania a nie że producent tak przewidział.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

Z tym ze Rurek to nie jedyny ktoremu padla
bateria, przejrzyj watek na RCG .
8nnym padla juz przy 4 procentach z tego co czytalem ostatnio
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Tak jak Adasko pisze, w wielu miejscach o tym ludzie biadolą. I jest też oficjalne stanowisko producenta że takie miganie LEDów na baterii oznacza jej zablokowanie (niemożność naładowania) i konieczność zakupu kolejnej. A to że moją uszkodziłem dłubaniem to już jest kwestia wtórna. Nie wyciągnąłem zbyt pochopnych wniosków, i jestem tego tym bardziej pewien po przeanalizowaniu loga co pokazałem na screenshotcie.
Nie mieszajmy deóch różnych historii czyli przedwczesnego blokowania baterii z tym że ją później uszkodziłem.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ