DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9768
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Mavic

Post autor: pawelsky »

Panowie, nie siejcie dezinformacji - wymagana jest JEDNORAZOWA re-aktywacja konta. Poczytajcie sobie dokladnie komunikat dotyczacy tej aktualizacji (np. tutaj) i nie tworzcie mitow o koniecznosci dostepu do sieci podczas lotow.
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: DJI Mavic

Post autor: MrOwA »

Panowie kupowaliście.może DJI w sklepie tomtop.com ? Wiecie może jak wygląda u nich gwarancja? Bo cena ciekawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
zbyszek78
Posty: 44
Rejestracja: niedziela 26 wrz 2010, 07:42
Lokalizacja: Rybnik, Zabrze

Re: DJI Mavic

Post autor: zbyszek78 »

bernis21 pisze:Mój Mavic po około 2 tygodniach od odbioru od kuriera padł ;/.
Problem pojawił się przy 3 lub 4 locie, nie było wizji na telefonie, dron startował, latał itp, ale nie dawał obrazu na tel.
Pojawiał się komunikat - Gimbal Disconnected.
Resetowałem, kalibrowałem, kasowałem apke na tel i nic.
Sprzęt poszedł na serwis i już wisi w nim od 6 kwietnia :(.
Tragedia, najgorsze co może się zdarzyć, kupujesz chcesz latać a trafił ci się wadliwy sprzęt.
Generalnie polecam tego drona bo jest świetny ( jak dla mnie ).
Nie żałuje wydanych pieniędzy, ale szlag człowieka trafia.

Miał ktoś może podobny przypadek?
Czy Twój problem został rozwiązany? Niestety mam to samo, przy 3 locie na telefonie mam komunikat disconnected. Strach latać. Telefon na androidzie z oficjalnej listy wspieranych modeli.
coolgate
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 14 lut 2017, 10:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: DJI Mavic

Post autor: coolgate »

zbyszek78 pisze:
bernis21 pisze:...Gimbal Disconnected...
Niestety mam to samo... disconnected
Jakie to samo?
Gimbal i Android - żadnego związku...
FunCub, Robocat, Mavic, TyphoonH, cdn.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Witam
Od dzisiaj dołączam do Waszego grona z właśnie przybyłym do mnie Maviciem. Jestem na etapie ładowania akumulatorów. Zdążyłem sprawdzić firmware w kontrolerze i jest wersja 01.03.0300, a w Mavicu jest 01.03.0400. Widziałem, że jest dostępnych kilka kolejnych aktualizacji. O tej ostatniej trochę czytałem i jeszcze nie wiem co z nią zrobić. Ale chciałem zapytać czy jeżeli kontroler ma taką wersję softu to oznacza że reszta sprzętu też taką posiada? Czy aktualizacje trzeba robić po kolei czy można od razu robić aktualizację do najnowszej wersji? Jak prawidłowo zrobić aktualizację baterii? Posiadam HUB do ładowania baterii.
Pozdrawiam serdecznie

No i nie polatam w okolicy domu, bo mieszkam w okolicy dwóch stadionów :(

Czy widzieliscie to: http://www.coptersafe.com/
Awatar użytkownika
christo
Posty: 99
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sącz/Stary Sącz

Re: DJI Mavic

Post autor: christo »

MrOwA pisze:Panowie kupowaliście.może DJI w sklepie tomtop.com ? Wiecie może jak wygląda u nich gwarancja? Bo cena ciekawa.
Ja u nich zamówiłem mavica combo - 20 czerwca track pokazywał że jest w NL - jedzie UPSem
P3A, Mavic combo
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: DJI Mavic

Post autor: MrOwA »

christo pisze:
MrOwA pisze:Panowie kupowaliście.może DJI w sklepie tomtop.com ? Wiecie może jak wygląda u nich gwarancja? Bo cena ciekawa.
Ja u nich zamówiłem mavica combo - 20 czerwca track pokazywał że jest w NL - jedzie UPSem
A wiesz jak jest z gwarancją?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

MrOwA pisze:Panowie kupowaliście.może DJI w sklepie tomtop.com ? Wiecie może jak wygląda u nich gwarancja? Bo cena ciekawa.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
Ja kupiłem na eglobalcentral.eu
Teraz cena za Combo jest jeszcze lepsza niż wtedy jak ja brałem.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

pawelsky pisze:Panowie, nie siejcie dezinformacji - wymagana jest JEDNORAZOWA re-aktywacja konta. Poczytajcie sobie dokladnie komunikat dotyczacy tej aktualizacji (np. tutaj) i nie tworzcie mitow o koniecznosci dostepu do sieci podczas lotow.
Ja jakoś nie jestem przekonany. Oto zdanie ze strony dji "For increased safety, the flight is restricted to a height of 30 m and distance of 50 m when not connected or logged into the app during flight, including DJI GO 4 and all apps compatible with DJI aircraft."
Awatar użytkownika
christo
Posty: 99
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sącz/Stary Sącz

Re: DJI Mavic

Post autor: christo »

MrOwA pisze:
christo pisze:
MrOwA pisze:Panowie kupowaliście.może DJI w sklepie tomtop.com ? Wiecie może jak wygląda u nich gwarancja? Bo cena ciekawa.
Ja u nich zamówiłem mavica combo - 20 czerwca track pokazywał że jest w NL - jedzie UPSem
A wiesz jak jest z gwarancją?

/quote]

Ponoć nie ma kłopotu z globalną gwarancją DJI - ja i tak wykupie dji care - koszty naprawy w razie jak sam cos spitolisz są spore
P3A, Mavic combo
Awatar użytkownika
christo
Posty: 99
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sącz/Stary Sącz

Re: DJI Mavic

Post autor: christo »

na globalcentral combo jest po 5300 zyla - ja placiłem na tomtop-ie 4580 ( z zapewnieniem że nie bedzie VATu - wysyłka z NL )
P3A, Mavic combo
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: DJI Mavic

Post autor: MrOwA »

christo pisze:
/quote]

Ponoć nie ma kłopotu z globalną gwarancją DJI - ja i tak wykupie dji care - koszty naprawy w razie jak sam cos spitolisz są spore
Rozumiem, że DJI Care kupuje się już jak się ma sprzęt z oficjalnej strony?
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Na eglobalcentral.eu jest za 1139 euro co daje jakies 4800zł i na pewno nie ma żadnych dodatkowych opłat bo tam kupowałem ale wcześniej i tak się upewniałem pytając ich poprzez email.
DJI care wykupuje się do 48 godzin po aktywowaniu drona i kosztuje 119 euro. Ja nie wykupiłem bo sprawdziłem ceny części i nie są bardzo drogie a wymienić można bardzo łatwo samemu i nie trzeba nigdzie wysyłać drona. Tak sobie jeszcze myślałem, że jako początkujący "pilot" raczej będę delikatnie latał. Jeszcze taka informacja o DJI care, że przysługują tylko dwie ewentualne naprawy w roku a opłata jest roczna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
christo
Posty: 99
Rejestracja: środa 18 cze 2014, 11:16
Lokalizacja: Nowy Sącz/Stary Sącz

Re: DJI Mavic

Post autor: christo »

@mohinder to nie wiem jakie masz ceny bo ja tam widze 5329 zł za mvica combo
https://www.eglobalcentral.pl/dji-mavic ... estaw.html

@MrOwA
Nie musisz miec zakupionego mavica na ich stronie - tylko dji care musisz wykupic na terenie na którym latasz.
DJI Care powinno sie aktywowac do 48 godzin od zarejestrowania/aktywowania w tym przypadku mavica - choc podobno mozna i poźniej ale trzeba pewna rzeczy pofilmować jako dowód że kopter nie jest uszkodzony czy cos tam ( sa odpowiednie wyjasnienia na ich stronie) . U nas to kosztuje ok 519zł choć najtaniej znalazłem na stronie sferisa 480 z groszami. Byłem w serwisie gdzie mieli rozgrzebanego mavica i chłopaki mowili ze lepiej wykupic dji care i niech sie oni martwią o naprawe a Ty dostajesz inny egz. od reki po opłacie 99 euro za pierwszym i 139 euro za drugim razem - nawet jak go rozpirzysz w drobny mak - jedyny problem to jak Ci utonie i go nie wydobedziesz.
P3A, Mavic combo
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: DJI Mavic

Post autor: mohinder »

Pisałem że na europejskiej stronie eglobalcentral.eu a nie eglobalcentral.pl dlaczego są różnice w cenach tego nie wiem ale są.

https://www.eglobalcentral.eu/dji-mavic ... o-set.html#

1139 euro razy 4,25zł to daje 4840zł
ODPOWIEDZ