Runcam 3 - brak

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: PiotrSz »

Jak dla mnie to porażka, mając kilka quadów to tak na prawdę kamerę można mieć tylko w jednym :/ chyba że ktoś ma grubą kieszeń ...
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: szaman89 »

Dla mnie wygląda to tak jakoby Split był powodem do zastąpienia kamer cmos/ccd oferując jakość hd. Kwestia tego czy poprawiono opóźnienie w stosunku do Runcama 3, które jest bliskie opóźnieniom z kamer typowo fpv. Dodatkowo Split pokazany jest bez baterii więc w takiej formie musi być podłączony do zasilania - likwiduje to problem jednoczesnego ładowania i nagrywania w Runcam 3.

Edyta: Cena oraz trochę więcej informacji: https://www.banggood.com/Runcam-Split-1 ... 59850.html
K.S.
Posty: 35
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 20:52
Lokalizacja: Starachowice

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: K.S. »

Jak ktoś jest zainteresowany to Runcam 3 jest ponownie dostępna na banggood.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: Markon »

Ciuuu ciuuu Hype Train Runcam Split
https://www.youtube.com/watch?v=2CgoaR82F0A
O nieee, mogę zamontować na jednego quada...
Narzekanie mnie zawsze zadziwia, bo nigdy nie słychać, fajnie 21 gram na kamerę HD i FPV czyli jakoś 5 razy lżej i kamera HD nie wygląda jak guz na moim quadzie! Do rzeczy, jeśli zamontujesz ją na górze swojego stosu, to łatwo ją możesz przemontować. Jak widać na recenzji, problem z jello, widocznością śmigieł i dźwiękiem. Jello i śmigła to kwestia stworzenia mądrego trzymaka do tej kamery, a dźwięk? Trzeba kupić fajną gąbkę na ten ich mikrofon, bo jakościowo jest dobry co słychać, ale podmuchy wiatru go zabijają.

Edit: Jeśli ktoś jest zbyt leniwy na otwarcie linka z YT. Tak Split ma to samo opóźnienie co eagle, czyli standardowe dla kamer FPV.

OD MODERATORA: Wyluzuj trochę z reklamą RunCam Split, ostanie twoje 6 postów w różnych działach jest tylko o tej kamerze i zaczyna być to denerwujące.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: PiotrSz »

Podobno ostatnia partia kamer jakie pojawiają się na BG https://www.banggood.com/RunCam-3-64G-H ... 27476.html
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: volender »

No szkoda tego runcam'a 3 - już miałem na niego ochotę, bo i z racji posiadania obudowy wodoszczelnej to i na wakacje bez quada by się przydał.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: skazi »

volender pisze:No szkoda tego runcam'a 3 - już miałem na niego ochotę, bo i z racji posiadania obudowy wodoszczelnej to i na wakacje bez quada by się przydał.
Ale czego szkoda, przecież jest dostępny :-)
https://www.banggood.com/RunCam-3-64G-H ... mds=search
Awatar użytkownika
volender
Posty: 896
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 16:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: volender »

skazi pisze:Ale czego szkoda, przecież jest dostępny
https://www.banggood.com/RunCam-3-64G-H ... mds=search
Jeszcze jest, ale jak rozumiem to mimo wszystko niedługo zniknie z rynku - a znając życie wtedy support i update softu też szybko się skończy.
Docent
Posty: 210
Rejestracja: piątek 03 mar 2017, 19:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: Docent »

Właśnie o to samo miałem zapytać. Co ze wsparciem producenta w nowe oprogramowanie. Raczej nikt nie będzie rozwijać oprogramowania dla martwego sprzętu.
Pozdrawiam Krzysiek
---------------------------------------------------------------
QAV-250, Martian II, GEPRC-AX215, QAV-R 220, ARMATTAN CHAMELEON, T-Rex 500
Zapraszam na bloga
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: Adrián »

Ale po co wspierać?
Jak już jest dobrze, to nie ma po co poprawiać. Z 2 tylko raz aktualizowałem i nie ma potrzeby na dalsze usprawnienia, bo działa tak jak tego oczekiwałem.
Jeśli to jest jedyny minus, to chyba nie ma co się martwić, tylko brać, jak jeszcze są.
Bouli_wro
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 01 sie 2016, 02:14

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: Bouli_wro »

Moja właśnie dzisiaj przyszła ;) jak ona ma się wymiarami do gopro?? Wejdzie np. w gimbala od tarota??


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: Adrián »

Obrazek

Zmierz swoją.
Awatar użytkownika
szaman89
Posty: 444
Rejestracja: czwartek 16 lip 2015, 21:32
Lokalizacja: Płock / Włocławek / Toruń

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: szaman89 »

Pojawiło się porównanie Runcam 3 z Runcam Split:



Dodatkowo preorder Split na BG nie występuje już w dwóch opcjach z i bez wifi. Oczywiście cena pozostała na poziomie kompletu z wifi.
hrumque@gmail.com
Posty: 91
Rejestracja: środa 14 wrz 2016, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: hrumque@gmail.com »

Jak dla mnie taki Split jest świetnym pomysłem (zresztą pomysł ten był wielokrotnie uskuteczniany przy kamerze Runcam2 - zrobienie z niej splita przez przeniesienie przetwornika na zewnątrz na dłuższej taśmie), ale zrealizowany jest "na ostatnią chwilę" jak projekt studenta kończony w nocy przed zdaniem.

1. wyjmowanie karty SD przez przesunięcie i podniesienie blaszki? Jak to sobie wyobrażają, gdy płytka jest zamontowana w "stacku", gdzie będzie na to miejsce? (ja rozumiem, zabezpieczenie by nie wypadła, ale mamy XXI wiek - można to zorganizować lepiej)
2. bardzo delikatna (i łatwa do nieplanowanego wypięcia) tasiemka do samego przetwornika - tylko jedna w komplecie? (te które można kupić jako dodatkowe-przedłużane powinny być w zestawie).
3. na płytce elektroniki ewidentne ślady "ten projekt miał być do czegoś innego" - choćby pady do przylutowania baterii, piny Rx Tx (na razie nie używane), jak i ten moduł wifi przyczepiany od czapy z boku (jak w runcam2 wewnątrz) i wiszący luzem bez sensu
4. brak zdalnego sterowania (znanego choćby z runcam2 w formie przejściówki z usb) funkcjami kamery-dvr
5. brak jakieś (choćby opcjonalnej) obudowy na elektronikę, nie każdy lata gołym quadem z wszystkimi bebechami na wierzchu, a taka postać aż się prosi o zwarcia i problemy (dla niektórych użytkowników)

już nie mówiąc o tym, że jeśli mamy full-cyfrową kamerę, która przetwarza obraz cyfrowo z przetwornika (i z części z tego obrazu generuje obraz PAL dla FPV), to ten sam procesor kamery mógłby generować piękny kolorowy i graficzny OSD, o jakości nieporównywalnej z tekstowymi generatorami cz-b mnimosd itp.
Markon
Posty: 226
Rejestracja: niedziela 31 lip 2016, 18:50
Lokalizacja: Śląsk

Re: Runcam 3 - brak

Post autor: Markon »

Odpowiadam na część z zarzutów hrumque@gmail.com
1. do wyjęcia karty SD potrzebujesz tylko przesunąć blaszkę, wtedy blokada już nie działa i możesz na płasko nawet wyjąć kartę SD. Sądzę, że kupię 64GB, wsadzę w splita i zakleję to taśmą lub zaleje klejem na gorąco. Dostęp do karty SD jest po USB i WiFi, więc po co ją w ogóle wyjmować?
2. W zestawie ze splitem dostajesz dwie taśmy (90mm i 180mm).
3. Możesz sobie zrobić z tego pełnoprawną kamerę pokroju Runcam 3, przy odrobinie umiejętności tworzenia modelu 3D i znajomości praw obwodu elektrycznego, zasilaną właśnie z baterii, a właściwie to z jednej celi ogniwa Li-Ion/Li-Po.
4. W komplecie dostajesz przewody od danych i zasilania, które kończą się ładnym USB, taki sam przewód jak przy RC2 i RC3. Zawsze można dokupić przewód jaki chcesz, bo wszystkie tego typu rzeczy od RC2 pasują do RC3 i Splita.
5. Produkt jest w Pre-Orderze, nie ma go na rynku i narzekania na akcesoria? Zgroza. Może trzeba poczekać chociażby te dwa tygodnie na wysyłkę pierwszych serii kamer?

Jeśli Ci nie przeszkadza dodanie przynajmniej Mali-400MP4 i zwiększenie ceny o dobre 100 zł to proszę bardzo. Dołóż do tego 100ms opóźnienia. Bardzo dobra kamera z pięknym OSD, ale bezużyteczna. Zamiana sygnału z analoga na cyfrowy ma miejsce we wszystkich donglach typu Easy Cap, a tutaj potrzebny byłby powrót do analoga. Nie widzę tego.
Zrobiłem preorder czarnej wersji, dojdzie to podzielę się wrażeniami, ale szybko to nie nastąpi (wysyłka po 10 lipca). Zamiast narzekać trzeba czasem spojrzeć na coś z innej strony albo po prostu czekać na rozwój wszystkiego. Poza tym, jak zawsze thingiverse będzie pomocny i będą tam wszelakie modele 3D dla tej kamery.
ODPOWIEDZ