OSD by Zbig & Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: zybyzy »

Baqsthc pisze:Zawiesił się wariometr. Chwilę później się odwiesił.
Wczoraj miałem dokładnie to samo, soft beta6. U mnie to wystąpiło przy autolądowaniu i schodzeniu w dół.

Edit
Zbyszku podesłałem na PW mój log z GS'a
Ostatnio zmieniony piątek 12 maja 2017, 19:15 przez zybyzy, łącznie zmieniany 1 raz.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Nie posiadam GS-a więc nici z loga. U mnie wystąpiło przy zwykłym zwiększaniu wysokości.

Nie pamiętam jaki soft, pierwszy z dodatkową regulacja czujnika Prądu.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Dzięki. Dokładne i zgodne zeznania pozwoliły szybko znaleźć przyczynę problemu. Poprawioną wersję pewnie puszczę zaraz po weekendzie (po testach "na biurku" i w powietrzu). Będzie to już pewnie kandydat do wydania oficjalnego.

To "zamrożenie" wariometru i wysokości pojawia się cyklicznie po każdych 35 minutach i trwa około 15 sekund. Wszystkie pozostałe funkcje działają w tym czasie prawidłowo. Wiedząc czego i kiedy się spodziewać, podczas swojego dzisiejszego 80 minutowego lotu na beta6 zarejestrowałem ten problem dwukrotnie :-)
Awatar użytkownika
sogun
Posty: 279
Rejestracja: środa 02 kwie 2014, 12:03
Lokalizacja: Starachowice

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: sogun »

i dlatego Pitlab jest de best :) brawo Zbyszku, szacun wielki
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Baqsthc »

W tym przypadku Zbig :D dziwny błąd swoją drogą :d
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Dzielenie przez dwa o jeden nawias za daleko. Z matematycznego punktu widzenia wszystko było prawidłowo, z informatycznego nastąpiło przepełnienie zakresu liczby 32 bitowej. Po prostu podzieliłem przez 2 wynik dodawania a nie składniki. Przepełnienie typowałem od razu. dziwiło mnie to 15 sekund, bo nijak mi nie pasowało. Ale i na to znalazło się proste wyjaśnienie.
Takie sporadyczne problemy lub pojawiające się po długim czasie są najtrudniejsze do wychwycenia podczas testów. To dlatego system testowy nigdy nie jest wyłączany na noc czy na weekend. Gdyby błąd wieszał system lub generował nieprawidłowe dane wychwyciłbym to. Ale te 15 sekund zamrożonych danych gdy system leży na biurku i wysokość z barometru jest cały czas stała umknął całonocnym testom.
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: zbipok »

Przelatałem na wersji beta6 jakieś 5 godzin. Nie rejestruję obrazu OSD a tylko z GOPRO.
Nie zauważyłem innych problemów. :)
Zbyszek
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Nowa wersja 2.52rc1 jest już gotowa

Post autor: Zbig »

Nowa wersja 2.52rc1 jest już gotowa do pobrania. Wersja ma już status "Kandydat do wydania" - czyli jak nie znajdą się w niej jakieś nowe błędy, to zostanie ona oficjalnie opublikowana jako nowa stabilna wersja 2.52.
Więcej informacji i link do pobrania jest tutaj:

http://www.bigaj.com.pl/fpvsystem/

Oczywiście błąd zamrażającego się variometru jest w niej poprawiony.
Awatar użytkownika
Plotek
Posty: 304
Rejestracja: niedziela 07 cze 2015, 16:33
Lokalizacja: Białystok

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Plotek »

Panowie mam pytanie. Co prawda posiadam jeszcze wersję softa 2.50, pojawił mi się mały problem dotyczący wskazania napięcia silnika. Pakiet mam naładowany pod korek 12.6V, a po podpięciu do modelu pokazuje mi 11.6V. Kalibracja napięcia umożliwia ustawienie bodajże max do 190 jednostek, co wychodzi wtedy na ok 11.9V. Czy owe napięcie jest brane z czujnika prądu czy też gdzieś z płytki? pobór prądu nie jest przekłamywany, pokazuje po kalibracji całkiem dobrze, tylko to wskazanie napięcia trochę mnie niepokoi.
Grafas Maxi 3,52m, Pitlab AP+OSD, TBS Crossfire 868Mhz, Lawmate 1.2Ghz
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Info poszło na PM
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: madejson »

Pytanko: czy nadajnik https://pl.wikipedia.org/wiki/RTCN_%C5%9Al%C4%99%C5%BCa może wpłynąć na wskazania czujnika prądu? Przy odkręconym gazie miałem zaniżone (a przez chwilę całkowity brak) wskazań obecnego zużycia prądu.
https://youtu.be/phjb_-jB8qw?t=140
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Raczej nie, chyba ze przeleciałeś przy samej antenie. Nie wiem o który dokładnie moment na filmie chodzi. Może były jakieś zakłócenia i gaz by "odkrecony" w nadajniku, ale niekoniecznie w odbiorniku :-)
Awatar użytkownika
madejson
Posty: 146
Rejestracja: środa 13 lis 2013, 09:07
Lokalizacja: Wrocław/Tarnów

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: madejson »

Na szczęście mikrofon na pokładzie, także mogę z pewnością powiedzieć, że gaz był :) Chodzi mi o te momenty kiedy im więcej gazu tym spalanie mniejsze. Poza tym nigdy nie mam tak, że znika całkiem wskazanie prądu, nawet jak silnik wyłączam to mam 0.4A. Nie byłem w bezpośredniej bliskości względem anteny. Sądzę, że było przynajmniej 200m. Rssi i sterowanie ogólnie miałem cały czas, tylko złapałem duszenie, więc chciałem model wyciągnąć w górę, wtedy orientacyjnie chciałem się posłużyć zużywanym prądem a tam... brak :)
Sky Cruise 2400, Turnigy 9XR-Er9x, RangeLink, OSD+AP+BF+GS by Zbig & Pitlab, Fox 1.2GHz 800mW(8ch), Sony 600TVL+MOBIUS
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: Zbig »

Sprawdź w takim razie kabelki i złącza. Może pod wpływem wibracji coś nie kontaktowało.
KamilCK
Posty: 658
Rejestracja: sobota 23 sie 2014, 07:55
Lokalizacja: Kielce

Re: OSD by Zbig & Pitlab

Post autor: KamilCK »

Ja latałem przy antenie co ma moc około 150KW i nie miałem problemów może trochę link rc mi rwało ale bez żadnych innych objawów
ODPOWIEDZ