Problem z ESC EMAX 12A

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

jaszczu1992
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 19 lut 2017, 21:26
Lokalizacja: Częstochowa

Problem z ESC EMAX 12A

Post autor: jaszczu1992 »

Witam jako, że jestem nowy na forum i to mój pierwszy temat pragnę się przywitać :)

Przejdę może od razu do sedna.. Mam regle które nie są opisane w żaden sposób, ale z pliku pdf z programu bl heli suite doszedłem, że są to emaxy 12A płytka niczym się nie różni, nawet kondensator tego samego koloru :) więc wgrałem soft xp 12a multi wersja 13.1. Przed flashowaniem wsad, który tam siedział nie był rozpoznawany a jak zasilałem regiel to świeciła się w nim czerwona dioda. Po flashu oczywiście był rozpoznawalny jako wersja 13.1 za to potem po odłączeniu od programatora i próby zasilenia regla dioda się nie świeci tylko na moment błyśnie lekkim światłem po podłączeniu pakietu. Potem znów podłączyłem pod programator i dalej jest wykrywalny, dioda wtedy lekko sie świeci, pomyślałem że tak musi być.

Kalibracja: podłączyłem to na próbę do cc3d z open pilotem i podłączyłem sinik, przy kalibracji esc klikam start podłączam baterie i jest tylko sygnał dźwiękowy 1 2 3 a nie 1 przerwa 123, potem klikam stop powinno beepnąć, żeby odłączyć pakiet a tego nie robi. przeszedłem więc dalej do ustawiania obrotów silnika, przesuwam pasek obrotów i przy 1060 regiel wydaje dźwięk 1 2 i nic silnik stoi. Może ktoś spotkał się z takim problemem? bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość :)
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z ESC EMAX 12A

Post autor: Ekstrapolator »

jaszczu1992 pisze:Witam jako, że jestem nowy na forum i to mój pierwszy temat pragnę się przywitać :)

Przejdę może od razu do sedna.. Mam regle które nie są opisane w żaden sposób, ale z pliku pdf z programu bl heli suite doszedłem, że są to emaxy 12A płytka niczym się nie różni, nawet kondensator tego samego koloru :) więc wgrałem soft xp 12a multi wersja 13.1. Przed flashowaniem wsad, który tam siedział nie był rozpoznawany a jak zasilałem regiel to świeciła się w nim czerwona dioda. Po flashu oczywiście był rozpoznawalny jako wersja 13.1 za to potem po odłączeniu od programatora i próby zasilenia regla dioda się nie świeci tylko na moment błyśnie lekkim światłem po podłączeniu pakietu. Potem znów podłączyłem pod programator i dalej jest wykrywalny, dioda wtedy lekko sie świeci, pomyślałem że tak musi być.

Kalibracja: podłączyłem to na próbę do cc3d z open pilotem i podłączyłem sinik, przy kalibracji esc klikam start podłączam baterie i jest tylko sygnał dźwiękowy 1 2 3 a nie 1 przerwa 123, potem klikam stop powinno beepnąć, żeby odłączyć pakiet a tego nie robi. przeszedłem więc dalej do ustawiania obrotów silnika, przesuwam pasek obrotów i przy 1060 regiel wydaje dźwięk 1 2 i nic silnik stoi. Może ktoś spotkał się z takim problemem? bardzo proszę o pomoc i wyrozumiałość :)
Trochę tych regli spaliłem i żaden nie miał diody. Podeslij fotki regli obie strony, zrzuty z blheli, librepilot zakładka outputs zmniejsz częstotliwość PWM na 200HzObrazekObrazek

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka
jaszczu1992
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 19 lut 2017, 21:26
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z ESC EMAX 12A

Post autor: jaszczu1992 »

załączam fotki regli ale chyba już nie będą potrzebne :) tam pod środkową nogą stabilizatora 5v jest dioda :) nie dało się ustawić 200 hz ale ustawiłem 165 nagrałem to ale nie da się wstawić pliku mp4 więc opisze. przy 1060 załącza się podwójny dźwięk, przy 1150 zaczyna kręcić silnikiem aż do 1300 około, potem już silnik słabnie i do końca suwaka już nic. Już wiele pomogłeś bo wiem, że jeszcze coś z tego będzie :D tylko jak teraz to ustawić wszystko poprawnie? :) chciałem też zastosować opcje oneshot 125 tylko nie wiem czy bedzie się dało?
Załączniki
18492417_797581540400948_1258099702_n.jpg
18492417_797581540400948_1258099702_n.jpg (34.52 KiB) Przejrzano 4230 razy
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z ESC EMAX 12A

Post autor: Ekstrapolator »

W blheli read setup i zrzuty ekranu wrzuć, bo co tam masz poustawiane z kuli wróżbity mam się domyślić ?

PPM min thorttle 1140 ms
PPM max thorttle 2000 ms

w LibrePilot czy czego tam używasz nie pochwaliłeś się ustaw min 1100 i max 1860

wieczorem podeśle ci plik ini z ustawieniami dla tego regla jakich ja używałem, one nie maja żadnych bajerów PWM 490Hz obsługują i tyle, oneshot dshot dumpedlight nic z tego. Do tego bardzo łatwo się pala jak już je spalisz to kup cos innego za 5-7$ są o wiele lepsze regle.
jaszczu1992
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 19 lut 2017, 21:26
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Problem z ESC EMAX 12A

Post autor: jaszczu1992 »

W sumie to temat do zamknięcia, problem rozwiązany. Używam teraz naze i tam wszystko z tymi reglami po kalibracji jest ok, masz racje są lipne działa na nich tylko PWM. I tak pewnie niedługo je wymienię jak mówisz :) Pozdrawiam i dziękuje za pomoc:)
ODPOWIEDZ