BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

lukrc
Posty: 16
Rejestracja: środa 08 cze 2016, 10:53

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: lukrc »

Tu masz wszystko, co i jak z esc eachine 250 przez Arduino https://www.youtube.com/watch?v=zykIenRCMZ4
edixot
Posty: 151
Rejestracja: wtorek 23 wrz 2014, 19:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: edixot »

Nie mogę w żaden sposób połączyć się z Turnigy Plush 30A przez 1-wire. Regle mają w tej chwili BLHeli 14.6 MULTI, działa bez problemu przez Silabs C2 (4way-if), ale nie chce łączyć się ani przez 1-wire bootloader, ani przez bootloader (4way-if). Do połączenia używam arduino UNO, próbowałem też na nano ale z takim samym skutkiem. Wina leży prawie na pewno po stronie komputera/arduino, bo kiedy po raz pierwszy wgrywałem BLHeli 1-wire działał. Może coś źle ustawiam, ale arduino programuje się dobrze, regulatory są sprawne i przez C2 wszystko łączy się jak należy. Przy 1-wire wyskakuje teraz tylko "please connect ESC and power up ".
Awatar użytkownika
Gmeracz
Posty: 852
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 18:24
Lokalizacja: UE
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Gmeracz »

shaggee pisze:Jak myślicie czy light damped mode ze śmigłami składanymi będzie śmigał poprawnie czy mogą być jaja?
Będą jaja i to kwadratowe. DL działa świetnie w małych racerach i w sumie tylko tam to ma sens.
Od śmigła...
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: kolski »

attyla pisze:Pożyczyłem od kumpla arduino uno podłączyłem do kompa zrobiłem interface w BLHELI
tylko pytanie jaki soft wrzucić mógłby mnie ktoś oswiecić o co chodzi w nazewnictwie w/g poniższego rysunku
Hej, udało Ci się wgrać BLHeli do stockowego ESC z Racera? Ja dziś walczyłem i mam to samo.
Wg wszystkich tutoriali i Youtube na liście powinien pokazać się XP-12A MULTI ale za skarby nie ma tego na liście wyboru. Jest jak z Twojego screena. Czy ktoś mi może pomóc?

PS. Arduino działa łaczę się z ESC, mogę czytać dane z niego.
PS2. Jak nie jestem podłączony do regulatora, i dam opcje, czytaj wg. plików hex - to na liście jest XP-12A
Ktoś coś wie?
Awatar użytkownika
attyla
Posty: 176
Rejestracja: sobota 06 lut 2010, 12:42
Lokalizacja: Szczecinek

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: attyla »

Do Eachine Racer 250 są dwa typy regulatorów
1. z czerwonym pcb te da się przeprogramować
2. z czarnym pcb zbudowane na innym typie mikrokontrolera ii na dziś nie można ich przeprogramować

Mam inne pytanie jeśli masz esc z czarnym pcb to czy wszystkie silniki startują Ci jednocześnie ?

łukasz
łukasz
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: kolski »

Więc od początku.
Miałem kiedyś innego racera i działa super. Aż go zabrał wiatr... leży gdzieś na polu.
Kupiłem drugiego i w libre nie działał mi jeden silnik. Silnik nr 1 (przedni lewy - próbkował, tykał).
Kombinowałem i jakoś to uruchomiłem.
Teraz wiem dlaczego. Mam inne kontrolery - te czarne (byc może wymagały innych nastawów).
Tamtych nie rozbierałem. A ten, przed programowaniem, rozciąłem tylko do złącza serwisowego i dorobiłem taki wtyk. Dlatego nawet nie sprawdzałem na jakim chipie jest zbudowany, kolorem laminatu się nie przejmowałem.

Co do silników Startują nierówno. Jak już lata to nie tak samo jak stary.....Właściwie to teraz sprawdziłem i dalej mi jeden silnik próbkuje. Jak się rozkręci to działa (np. jeden próbkuje a 3 na pełnej mocy, dajesz w obrót w prawo i góra - i nieraz ten próbkujący załapie) dlatego wolę nie podnosic drona w powietrze. Czym to może być spowodowane?
Tamtego konfigurowałem jak chciałem, tu bida.
Zgłosiłem reklamację ba BG i przysłali mi płytę główną i nowy kontroler CC3D. Mam do odbioru na poczcie, jeszcze nie podmieniałem.
ESC wcześniej zamieniałem stronami dlatego wiem, że 4 są sprawne.
Stąd pomysł na BLHELI by był oneshot.
Jak co pisz PW. Chętnie wymienię się doświadczeniami.
Po tym egzemplarzu odechciało mi się FPV........... :-//
Awatar użytkownika
kolski
Posty: 22
Rejestracja: środa 06 kwie 2016, 07:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: kolski »

Update: czy wiadomo czy już można przeprogramować czarne ESC na BLHeli?
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Lech55 »

Mam pytanie odnośnie karty programowania ESC Turnigy Multistar. Chcę zmienić jeden parametr, to czy mogę ustawić tylko tę jedną zworkę, a pozostałe zdjąć żeby nie mieszać w ustawieniach, czy muszą być założone wszystkie?

Edit:
Już doczytałem że nie mam szansy na BLHeli_S wyłączyć hamulca, chociaż taka opcja w BLHeliSuite jest i ustawiona domyślnie jest na "OFF" tylko to nie ma wpływu na działanie ESC.
rafal5000
Posty: 88
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 17:24

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: rafal5000 »

Mam wgrane do ESC blheli. Czy w ustawieniach bf4 mogę wybrać oneshot125 czy lepiej pwm. Ktoś kiedyś pisał, że wybrał oneshot i mu 4 regle spaliło.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: rafi.devtox »

rafal5000 pisze:Mam wgrane do ESC blheli. Czy w ustawieniach bf4 mogę wybrać oneshot125 czy lepiej pwm. Ktoś kiedyś pisał, że wybrał oneshot i mu 4 regle spaliło.
Musisz odpowiedziec sobie na pytanie czy twoje regle obsluguja oneshot125?

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Szper »

Ktoś może walczył z blokadą pamięci w reglu?
Silabs Hobbywing Platinum PRO 30A
Załączniki
blheli-locked.png
blheli-locked.png (6.66 KiB) Przejrzano 11003 razy
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Szper »

Rozwiązane. Banał i niedopatrzenie. Trzeba wcisnąć read config i wtedy pyta czy chcemy zmienić oprogramowanie. Platinum PRO OPTO 30A udaje, że działa.
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: Głuś »

Gmeracz pisze:DL działa świetnie w małych racerach i w sumie tylko tam to ma sens
Nie zgodzę się - mam DL włączone w F330 i bardzo poprawiło to stabilność modelu, a co za tym idzie też stabilność obrazu.

Wie ktoś czy "brake on stop" to to samo co DL? W Xrotor mini nie ma DL, a jest "brake on stop".

Druga sprawa - co to za wersja 32 https://www.mediafire.com/folder/dx6kfa ... LHeliSuite ? Na stronie https://blhelisuite.wordpress.com/ całkowita pustka się zrobiła, jedynie link do mediafire...
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
gradowski68
Posty: 47
Rejestracja: czwartek 28 kwie 2016, 14:24
Lokalizacja: Skoroszów

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: gradowski68 »

witam posiadam FTDI232 i chciałbym się dowiedzieć czy podlacze się nim z esc
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Proponuję używać tagów Obrazek, wtedy zdjęcia będą się ładowały poprawnie.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: BL-Heli-Suite czyli kombajn programujący ESC

Post autor: skazi »

To zależy jakie masz esc.
ODPOWIEDZ