taranis

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Pablo_es_coco
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: taranis

Post autor: Pablo_es_coco »

palusik pisze:
Pablo_es_coco pisze:
palusik pisze:Panowie i Panie

Choruje na Taranis QX7, ale na Bangood braki i na hobbyking też, ktoś wie gdzie go dostać za uczciwe pieniądze?
Ja ostatnio zamówiłem z horusrc.com
Ha dzieki, tez zamowilem, Shiping drogi ale szybki wiec ok. Dziwny sklep, nie dzialal za bardzo pod Chrome, dopiero na Safari ruszyl.
No ja z kolei dość często mam problemy z logowaniem.

Jeśli chodzi o szybkość realizacji zamówienia to nie jest tak różowo. Ja czekałem 8 dni zanim wysłali do mnie radio. Trzeba też się liczyć z dodatkowymi opłatami, bo ta "tańsza" przesyłka (za bodajże 18 dolców) to kurier TNT. Moja paczka bardzo szybko (2 dni od wysyłki) dotarła do Polski i od razu skontaktowała się ze mną agencja celna TNT w celu dosłania niezbędnych dokumentów do odprawy. Teraz czekam do poniedziałku na dalsze informacje, bo w weekendy nie pracują.
palusik
Posty: 52
Rejestracja: piątek 13 sty 2017, 22:08
Lokalizacja: Katowice

Re: taranis

Post autor: palusik »

Pablo_es_coco pisze: No ja z kolei dość często mam problemy z logowaniem.

Jeśli chodzi o szybkość realizacji zamówienia to nie jest tak różowo. Ja czekałem 8 dni zanim wysłali do mnie radio. Trzeba też się liczyć z dodatkowymi opłatami, bo ta "tańsza" przesyłka (za bodajże 18 dolców) to kurier TNT. Moja paczka bardzo szybko (2 dni od wysyłki) dotarła do Polski i od razu skontaktowała się ze mną agencja celna TNT w celu dosłania niezbędnych dokumentów do odprawy. Teraz czekam do poniedziałku na dalsze informacje, bo w weekendy nie pracują.
Hmm, zobaczymy jak to u mnie będzie, poinformuje o przebiegu :).

@edit: TNT już do mnie dzwoniło, dosyłam dokumenty.
Pablo_es_coco
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 01 sty 2017, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: taranis

Post autor: Pablo_es_coco »

U mnie ostatecznie wyszło 126 zł podatku. Ale myślę, że aparatura i tak jest tego warta. Jestem bardzo zadowolony :)
palusik
Posty: 52
Rejestracja: piątek 13 sty 2017, 22:08
Lokalizacja: Katowice

Re: taranis

Post autor: palusik »

Też 132 zł kazali mi zapłacić, ale aparatura świetna. Szybko szła, wysłali w środe, w piątek dzownili z TNT a we wtorek kurier zapukał do mnie.
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: taranis

Post autor: Ekstrapolator »

Witam,

kupując z banggood taranisa qx7 ktoś się orientuje czy wyślą mi wersje EU czy non-EU ? oraz jeśli np dostane aparaturę i odbiornik XM+ micro w wersji non-EU to będę musiał zmienić firmware na aparaturze, oraz przez aparaturę na odbiorniku i w sumie tyle ?

Pozdrawiam Wojciech
madej
Posty: 53
Rejestracja: piątek 18 lis 2016, 17:14
Lokalizacja: Kraków

Re: taranis

Post autor: madej »

Nie wiem co dostaniesz, ale mogę Ci powiedzieć co ja dostałem. Kupiłem QX7 + FC z wbudowanym XM+ ( z niecierpliwości ;) ). QX7 był w wersji EU, XM+ był w wersji US. Ale wystarczyło w ustawieniach QX7 zmienić kraj z EU na US.
Ale jak kupiłem drona QX95 z FC z wbudowanym odbiornikiem, to już tak prosta zmiana nie wystarczyła. Musiałem flashować qx7 do wersj non-EU.
skazi
Posty: 1437
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: taranis

Post autor: skazi »

Ekstrapolator pisze:Witam,

kupując z banggood taranisa qx7 ktoś się orientuje czy wyślą mi wersje EU czy non-EU ? oraz jeśli np dostane aparaturę i odbiornik XM+ micro w wersji non-EU to będę musiał zmienić firmware na aparaturze, oraz przez aparaturę na odbiorniku i w sumie tyle ?

Pozdrawiam Wojciech
Dostaniesz wersję non-EU.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: taranis

Post autor: Adrián »

Zmiana softu to chwila, tym się nie kieruj podczas zakupu. Tylko musisz pamiętać, by mieć "jednoloity" we wszystkich odbiornikach.
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: taranis

Post autor: Ekstrapolator »

Jak w takim razie będzie na cle skoro sprzęt nie ma certyfikatu CE ?
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: taranis

Post autor: Tanner »

Nikt tego nie sprawdza podczas clenia paczek, interesują się tylko wartością z której wyliczą (jeśli) cło i podatek.
Awatar użytkownika
Ekstrapolator
Posty: 106
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 23:33
Lokalizacja: Wrocław

Re: taranis

Post autor: Ekstrapolator »

dziękuje za rozwianie wszelkich wątpliwości, zbieram kase i zamawiam z BG 115$ + około 130zł cła daje w sumie przy kursie dolara 3,87 około 575 zł
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: taranis

Post autor: Lech55 »

Awatar użytkownika
MaiOnHigh
Posty: 99
Rejestracja: wtorek 07 cze 2016, 09:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: taranis

Post autor: MaiOnHigh »

#Pomocy
Background: ze względu na XSR nastawionego na EU - musiałam go zmienić na non-eu (luz. Nic nadzwyczajnego). W trakcie wrzucania softu na taranisa - zblokował się. A karta mikroSD stwierdziła, że już nie będzie współpracować i trzeba ją sformatować. Po formacie i tak umarła
no wiec dobra... karta umarla. wymienilam na nowa - 8gb (innej nie bylo pod reka).
nowy soft na taranisa (o zgrozo), no i wszystko super. XSR działa, wszystko się łączy (jupi)

Problem: Taranis wlacza sie 40 sekund, w tym czasie nie daje się wyłączyć. Trzeba czekać.
Próbowałam przegrać soft, na karcie mikroSD wszystko się zgadza.

Mógłby mi ktoś pomóc w tej sprawie?
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: taranis

Post autor: miś »

Bez karty SD też tak długo wstaje ? Bo może to być wina nie do końca kompatybilnej karty.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
MaiOnHigh
Posty: 99
Rejestracja: wtorek 07 cze 2016, 09:07
Lokalizacja: Gdynia

Re: taranis

Post autor: MaiOnHigh »

ROZWIĄZANIE PROBLEMU

Taranis nie ogarnia kart wyższych niż 2GB
Po wymianie karty na 2GB działa wszystko szybko, pięknie i ładnie :)

Dzięki za pomoc

(Warte zostawienia tutaj)
ODPOWIEDZ