cleanflight naze32 problem z silnikami/zyroskopem

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

laufer13
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 kwie 2017, 21:32

cleanflight naze32 problem z silnikami/zyroskopem

Post autor: laufer13 »

Witam
Kilka dni temu złożyłem drona wysciowego na naze32. Latał całkowicie poprawnie. Wczoraj zaliczyłem glebe na twardą powierzchnie. Po upadku podniosłem drona, wymieniłem śmigło i przy próbie powolnego startu dron nagle z całej siły zrobił salto, rozwalił śmigło i zaczął się rzucać po ziemi.
Przeinstalowałem Cleanflight, próbowałem kilku rożnych wersji, kalibrowałem esc, reinstalowałem soft na ESC, w sumie zrobiłem wszystko co w mojej mocy żeby do tego dojść. Poniżej video z filmu jak dron się zachowuje przy uzbrojeni silników i dodawaniu gazu. silniki same wchodząca obroty bardzo nierównomiernie. Myślę że może to być uszkodzony żyroskop ale to moja pierwsza budowa i wiem tyle ile wyczytałem w poradnikach. Gdzie może być problem? Zobaczyłem też że jeden silnik wydaje inny dźwięk, bardziej twardy kiedy nim ręcznie mocno zakręcę. Może po upadku silnik się uszkodził i powoduje wibracje? Proszę o jakieś wskazówki.
Film wideo z testu:
https://www.youtube.com/watch?v=0SIIxl6GU9s

Mój Set to Realacc x210, Naze32 Acro rev6, Racestar 2205 2600KV, Racestar blheli_S 30A, 1500mah 4S 75C Lipo.
Awatar użytkownika
rafi.devtox
Posty: 465
Rejestracja: piątek 30 wrz 2016, 15:44
Lokalizacja: strzelce krajeńskie

Re: cleanflight naze32 problem z silnikami/zyroskopem

Post autor: rafi.devtox »

laufer13 pisze:Witam
Kilka dni temu złożyłem drona wysciowego na naze32. Latał całkowicie poprawnie. Wczoraj zaliczyłem glebe na twardą powierzchnie. Po upadku podniosłem drona, wymieniłem śmigło i przy próbie powolnego startu dron nagle z całej siły zrobił salto, rozwalił śmigło i zaczął się rzucać po ziemi.
Przeinstalowałem Cleanflight, próbowałem kilku rożnych wersji, kalibrowałem esc, reinstalowałem soft na ESC, w sumie zrobiłem wszystko co w mojej mocy żeby do tego dojść. Poniżej video z filmu jak dron się zachowuje przy uzbrojeni silników i dodawaniu gazu. silniki same wchodząca obroty bardzo nierównomiernie. Myślę że może to być uszkodzony żyroskop ale to moja pierwsza budowa i wiem tyle ile wyczytałem w poradnikach. Gdzie może być problem? Zobaczyłem też że jeden silnik wydaje inny dźwięk, bardziej twardy kiedy nim ręcznie mocno zakręcę. Może po upadku silnik się uszkodził i powoduje wibracje? Proszę o jakieś wskazówki.
Film wideo z testu:
https://www.youtube.com/watch?v=0SIIxl6GU9s

Mój Set to Realacc x210, Naze32 Acro rev6, Racestar 2205 2600KV, Racestar blheli_S 30A, 1500mah 4S 75C Lipo.
Po pierwsze i najwazniejsze zrob krotki filmik z cleanflight pokazujacy model 3d i jego zachowania odczas poruszania i odczyty z zyroskopu/akcelerometru... To ze silniki tak wariuja bez zalozonych smigiel to jeszcze nic nie znaczy... FC nie ma kontroli nad modelem bez smigiel wiec dostaje wariacji... Obstawialbym raczej walniety ESC/silnik.. Dawaj filmik zeby wyeliminowac gyro/acc

.... jest jedna rzecz która pociaga bardziej niz quad. MAN TGX, 40t i 1000km przed Toba....
laufer13
Posty: 7
Rejestracja: piątek 28 kwie 2017, 21:32

Re: cleanflight naze32 problem z silnikami/zyroskopem

Post autor: laufer13 »

Tu się pojawia problem bo przed chwilą przy którejś próbie źle podłączyłem zasilanie FC i poszedł dymek. FC uwwlone muszę zamówić nowe. Jak dostawałem gazu przy ściągniętych śmigłach, model 3d obracal się (yaw) o ok. 90st. Problem drugi to taki ze kiedy ustawiłem pidy wszystkie na zero silniki idealnie równo wchodziły na obroty. I ostatni chyba najważniejszy problem to ten że z założonymi śmigłami kiedy powolutku dodawalem gazu, kiedy dron nawet nie uniósł się na centymetr nagle któreś silniki dawały pełny gaz i "wyrzucalo" drona w lewo z niesamowita siła. Ten objaw powtórzył mi się kilka razy przy testach.
ODPOWIEDZ