TURNIGY 9XR...

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
rafraf
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 07:42
Lokalizacja: ok/ Płocka

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: rafraf »

Witam szanownych kolegów... jestem początkującym w temacie. Stoję przed złożeniem swojego pierwszego quadrocoptera, najprawdopodobniej wybór padnie na ramę Panterka od kolegi JR65. Chcę wcześniej ustalić między innymi wagę podzespołów aby dobrać pakiet +silniki. Tu też stoję przed wyborem aparatury z nadajnikiem i odbiornikiem.
Może napiszę do czego ma być wykorzystywane moje quadro. Generalnie to tylko do raczej spokojnych lotów i możliwość nagrywania filmików dla siebie na gimbalu dwu osiowym Walkera G2D( taki już mam kupiony) Kontroler planuje zakupić Naza M Lite + GPS. Telemetria nie będzie mi potrzebna a co za tym idzie nie będę latał FPV. Chce latać w zasięgu wzroku , ewentualnie wysoko aby nagrać ładne widoki. Przeglądałem forum... sporo osób chwali aparaturę Turnigi 9XR z modułem nadawczo odbiorczym FrSky. Jaki moduł powinienem wybrać do tej aparatury i moich potrzeb ? Oczywiście muszę liczyć się z pieniazkami. Z góry dziękuje za pomoc.
Rafał
-------------------------------------------
RC 10 BRQ 110, Syma X8HC
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Adrián »

Najważniejsza sprawa, to musisz szukać z mocowaniem JR.
Jak masz mało kasy, to wybrałbym taki zestaw https://hobbyking.com/en_us/frsky-df-2- ... le-rx.html
Jak więcej, to ten https://hobbyking.com/en_us/frsky-xjt-2 ... eiver.html

AA jeszcze jedno, jak będziesz miał możliwość to weź 9xr pro. Ulepszona wersja 9xr
Awatar użytkownika
rafraf
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 07:42
Lokalizacja: ok/ Płocka

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: rafraf »

Adrián pisze:Najważniejsza sprawa, to musisz szukać z mocowaniem JR.
Jak masz mało kasy, to wybrałbym taki zestaw https://hobbyking.com/en_us/frsky-df-2- ... le-rx.html
Dziękuję za odpowiedź
Możesz mi wytłumaczyć dlaczego z mocowaniem JR, co do modulu to raczej wersję tańszą bym brał. A co powiecie na ten moduł http://www.rctrax.pl/modul-telemetrii-f ... k-jr/8348/
Co do aparatury to chyba 9xr, wszystko to kwestie finansowe. ;-)
Rafał
-------------------------------------------
RC 10 BRQ 110, Syma X8HC
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Adrián »

Pokazany przez Ciebie, nie ma telemetrii w odbiorniku. Może Ci się to przydać. Pomijając to, jest droższy od tańszego, który Ci podesłałem.
Dlaczego JR? Bo takie jest mocowanie turnigy 9xr/pro
rafraf pisze:Co do aparatury to chyba 9xr, wszystko to kwestie finansowe.
Chyba na dzień dzisiejszy, taniej można dostać 9xr pro, przynajmniej z zagranicy. W Pl nie znam cen. Ale 9xr jest już trudna do dostania, stąd też może nie być różnicy w cenie od handlarzy.

Ale to już sobie sprawdzisz przed zakupem, jak Ci zależy na najniższej ofercie. Dodam jeszcze od siebie, że lepiej już zaoszczędzić na komponentach koptera, niż na aparaturze i linku rc.
Awatar użytkownika
rafraf
Posty: 40
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 07:42
Lokalizacja: ok/ Płocka

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: rafraf »

Dziękuję za sugestie, zanim kupię to jeszcze się zastanowię...
Rafał
-------------------------------------------
RC 10 BRQ 110, Syma X8HC
mrozilla
Posty: 219
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2014, 18:01
Lokalizacja: Polska

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: mrozilla »

Panowie ponowię pytanie otóż czy da się ustawić jeden z przełączników by był awaryjnym wyłączeniem silników tak aby nie trzeba było wykonywać procedury takiej samej jak przy uzbrajaniu silników, a po prostu jego przełączenie powodowało, że silniki się wyłączają, ale powrócenie do pozycji pierwotnej powodowało, że silniki znowu mogą pracować?
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

TURNIGY 9XR...

Post autor: matulekpl »

Prawdopodobnie zależeć to będzie od kontrolera lotu. Zazwyczaj nie da się na chwile wyłączyć silników tylko albo się je "uzbraja" albo nie. Mógłbyś zmiksować sobie kanały pod jeden przełącznik słaby wykonać procedurę wyłączenia silników. Tak samo możesz zrobić z włączeniem. Ustawiasz tak: pozycja "0" to miks kanałów rozbrajający silniki. Pozycja "1" to miks kanałów uzbrajający silniki. I już.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Szper »

Czy PIDowanie przez apkę jest obecnie tylko realizowane przez Taranisa na OpenTX?
Na Turnigy 9xr (XJT) z OpenTX lub ERSKY też zadziała ten wynalazek?
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: kuczy »

Szper, - nie wiem jaki masz kontroler lotu, bo też od niego to zależy.

Ja mam APM i zarówno w nim jak i w Pixhawku można ustawić jedno z wejść radia jako wejście sterujące jednym z parametrów PID - opcji do wyboru jest wiele, niestety trzeba po ustawieniu np D wejść w konfigurację, zmienić opcję, że teraz ustawiasz np P.....
- nie wiem czy to jest to o czym pytasz.

Ja piduję za pomocą potencjometru na Apce FlySky FS-TH9X (identico jak Turnigy 9x) i oprogramowaniu Er9x (mam link radiowy FrSky DJT, ale to bez znaczenia) - ale w tyum przypadku jaki opisuję zrobisz to na jakiejkolwiek apce, która pozwala podczepić w mikserze apki któryś z potencjometrów pod kanał bodajże 7. ustalasz zakres zmiany (np od 0,001 do 0,100 - przykład z kosmosu) i pokrętło zmienia wartość danego parametru w tym zakresie w zależności od jego położenia.

Wcześniej bawiąc się kontrolerem Naze32 - pidowanie tez było możliwe z apki, ale szło to troszkę inaczej - przekręcając potencjometr, w pewnym momencie kontroler zaczął dodawać / odejmować wartości jakiegoś parametru, ale aby przestał je dodawać/odejmować - znów tzreba było cofnąć potencjometr do wartości środkowej - więc było ciężej - prostsze byłoby to do realizacji za pomocą przełącznika 3-poz... ale wtedy jakoś na to nie wpadłem.


dalej nie wiem czy o to pytałeś, najwyżej się okaże, że strzeliłem kulą w płot :D :D
Szper
Posty: 443
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 10:22

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: Szper »

Pixhawk czy tam inne nazowate to tam nie problem :D Tu nie chodzi o kręcenie gałkami lub klasyczny przełącznik góra/dół itp - te metody mam opanowane.

Tym razem chodzi dokładniej o nowe ficzery w betaflight w połączeniu z linkiem frsky.
Widziałem soft na taranisa który ma normalnie wyświetlone P, I, D i możesz parametry zmieniać praktycznie bez OSD. Jeśli dobrze zrozumiałem wartości PID lecą w ramkach FrSky.
Film najlepiej pokaże o co chodzi:


Czy da się ro odpalić na 9xr pro? Jak nie to mówi się trudno i wracam do "gałek" :)
Syma X5C -> "Drewniak X5C"
S500 Black -> "Szlajacz" Black Snapper PRO L
GEPRC ZX5 190
I różne mikroby 1103, 1304...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: pawelsky »

Szper pisze:Czy da się ro odpalić na 9xr pro? Jak nie to mówi się trudno i wracam do "gałek" :)
Na Taranisie to jest zrobione poprzez skrypt LUA, ktorych w 9XRP nie ma, wiec dopoki ktos tego nie wbuduje w firmware to raczej pozostaja galki...
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: kuczy »

Szper pisze:Pixhawk czy tam inne nazowate to tam nie problem :D
Tak myślałem, że co ja tam z jakimiś gałkami jak każdy o tym wie :D - kulą w płot - zdarza się. No a ficzer nieziemski :) podoba mi się
lukkoz
Posty: 116
Rejestracja: sobota 31 paź 2015, 23:03
Lokalizacja: Wrocław

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: lukkoz »

mam pytanko, czy ktoś wie jak zwięszykszyć moc działania suwaków do trymowania ? aktualnie jak dam na maxa w lewo czy prawo to lotki prawie wogóle sie nie wyhylają.
Sky Surfer 1400 był, jest Zagi 2,3m :D
przybora
Posty: 33
Rejestracja: środa 09 mar 2016, 16:37
Lokalizacja: Polska Mazury

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: przybora »

kuczy pisze:
Szper pisze:Pixhawk czy tam inne nazowate to tam nie problem :D
Tak myślałem, że co ja tam z jakimiś gałkami jak każdy o tym wie :D - kulą w płot - zdarza się. No a ficzer nieziemski :) podoba mi się
Niby proste i każdy o tym wie a jednak nie do końca :) ja to czekam na Twój filmik instruktażowy co do PID-owania potencjometrem.
_____________________________________________________________________
"Dobrym słowem można długo żyć. Dlatego dawaj je ludziom, gdy na to zasłużą.
Bo potrzebują ludzkiej akceptacji. Bo bez niej trudno jest żyć." -M.Maliński
Awatar użytkownika
JOKER 2
Posty: 9
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 13:24
Lokalizacja: Olsztyn

Re: TURNIGY 9XR...

Post autor: JOKER 2 »

Mam dwa pytania dotyczące tego radyjka .

Pierwsze czy płyta główna nadajnika turnigy 9XR może być wmontowana do 9RX PRO .
Drugie potrzebuję schematów tego nadajnika . Znalazłem tylko na rosyjskich stronach schemat blokowy .
Dostałem kompletny nadajnik 9XR PRO ale bez płyty głównej .

Joker
Dobre towarzystwo i kropla rumu , lub na odwrót
ODPOWIEDZ