!!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Jambo
Posty: 299
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 18:50
Lokalizacja: EU

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: Jambo »

hejka,

a mi sie wierzyć nie chce że wirus się instaluje tylko poprzez wejście na strone :-P

no to jak był jakiś download ?
Naza-M v1 4.0, F450, Sunnysky V2216 900kv, OPTO 30, AlexM + tarot T-2D ,
tarot T-4 , shell od phantoma
quad 250/280 + cc3d (OP) , PH3P, Mavic Air 2, smart controller
Pozdrawiam
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: azi82pl »

Jambo pisze:a mi sie wierzyć nie chce że wirus się instaluje tylko poprzez wejście na strone :-P
Swojego czasu był sławny wirus iframe, który się przyczepiał do stron html. Odwiedzając stronę ładują ci się też skrypty w javie, nie mając aktualnych albo zablokowanych masz duża szanse na złapanie czegoś w ten sposób.
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
Awatar użytkownika
yorg68
Posty: 887
Rejestracja: poniedziałek 18 maja 2015, 11:33
Lokalizacja: Myślenice

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: yorg68 »

Jambo pisze:a mi sie wierzyć nie chce że wirus się instaluje tylko poprzez wejście na strone

no to jak był jakiś download ?
To było powiadomienie o nieodebranej przesyłce kurierskiej. Jest podany numer przesyłki. Klikasz go.
Otwiera się wyszukiwarka - klikasz szukaj - i już masz SKU...SYNA na komputerku. Komputerek jest w sieci...
Zabezpieczenia tego nie widzą - jeszcze... Dorób sobie do tego co bym takiemu zrobił. Zabić ch..ja to za mało.

Jerzy
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: PiotrSz »

Niebezpiecznik.pl też się zajął tematem wiadomości z wirusem od firm kurierskich https://niebezpiecznik.pl/post/niespoty ... amowaniem/

Ja dostałem kilka dni temu maila o takiej treści gdzie link kieruje do skryptu java
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (21.09 KiB) Przejrzano 4914 razy
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: Mrowkarz »

Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Codziennie dostaję po kilka wiadomosci ze spamem, a to że jakaś kasa na paypala gotowa, a to że jakaś maszyna co sama zarabia, generalnie nic prawdziwego. Maila na stronach podejrzanych nie dawałem, a dodanie do spamu nic nie daje, bo tworzą ciągle nowe maile. Poczta to onet.
Wygląda to tak http://prntscr.com/ez4y9e
W niektórych mailach jest opcja ,,unsubscribe'' ale w zasadzie niewiele to daje, praktycznie nie zmienia się ilość spamu.
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
azi82pl
Posty: 72
Rejestracja: wtorek 22 wrz 2015, 09:27
Lokalizacja: Rzeszów

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: azi82pl »

Prawdopodobnie trafiłeś na jakąś listę na którą rozsyłany jest spam. Można spróbować zmienić hasło do poczty ale to raczej rozwiązanie jakbyś to ty rozsyłał spam.
Jedynym sposobem jest oznaczanie flagą spam, ale to tylko wykluczy parę maili. Unsuscribe też daje trochę. Może jakieś reguły założyć na konkretne tematy czy słowa kluczowe, żeby automatycznie wrzucało do kosza. Nie ma dużo możliwości jeśli korzystasz z czyichś serwerów pocztowych i nie masz możliwości ustalania punktów spamu.
Nawet filtry na gmail średnio sobie radzą z takimi mailami, zawsze się coś przedrze.
Na onecie z tego co pamiętam była kiedyś jakaś beta systemy antyspamowego "bez reklam" czy jakoś tak i nawet sobie nieźle radził ze spamem, choć reklamy cię nie ominą jeśli korzystasz z darmowej skrzynki pocztowej.
s500 - naza lite V1, emax mt3506 4S, osd, fpv, gimbal + fireflay 6S
x210 - http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=72&t=4 ... 43#p526843
eachine e010, Wltoys F959 Sky King
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: Verid »

azi82pl pisze:Unsuscribe też daje trochę
O ludzka naiwności...
Unsubscribe g.... daje poza tym że potwierdza spamerom że dany mail jest aktywny, używany i należy w niego pompować spamu ile wlezie a sam guzior może prowadzić do takiego samego malware'u jak linki z DHL'a.
Ten wredny...
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: Jagoda »

Mrowkarz pisze:Może ktoś będzie w stanie mi pomóc. Codziennie dostaję po kilka wiadomosci ze spamem, a to że jakaś kasa na paypala gotowa, a to że jakaś maszyna co sama zarabia, generalnie nic prawdziwego. Maila na stronach podejrzanych nie dawałem, a dodanie do spamu nic nie daje, bo tworzą ciągle nowe maile. Poczta to onet.
Wygląda to tak http://prntscr.com/ez4y9e
W niektórych mailach jest opcja ,,unsubscribe'' ale w zasadzie niewiele to daje, praktycznie nie zmienia się ilość spamu.
Mam kilka skrzynek mailowych u różnych dostawców.
Onet to kuriozum.Ilość spamu jest ogromna.
Wiadomość przesłana przez Onet S.A. na zlecenie Media Impact Polska sp. z o.o., działającą na rzecz:

DTMO Sp. z o.o.
ul. Przy Bażantarni 11/F
02-793 Warszawa
NIP 951-241-34-54

List został wysłany za zgodą użytkowników OnetPoczty
i zgodnie z jej regulaminem.
Tego typu maila nie wrzucisz do "spamu"

A jako że jestem podejrzliwy to sądzę, że onet udostępnia dodatkowo swoją bazę.
Moja rada zmień dostawcę
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: misiekkk »

Przeczytaj regulamin poczty Onet to dowiesz się na jakich warunkach i komu udostępnia dane kont darmowych ;-)
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: Jagoda »

Ano czytał.'Wiele lat temu" spamu było co kot napłakał.
I zero spamu "obcego"
Teraz mam reklamy od polskich firm (powtarzające się) gdzie nie ma regułki "za zgodą OnetPoczty"
Mając bazę mailową można ją udostępnić a tego w regulaminie nie było.Przynajmniej "wiele lat temu".
Jak pisałem, podejrzewam..
Pozdrawiam. :), :)
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: Lech55 »

Mrowkarz pisze:Maila na stronach podejrzanych nie dawałem, a dodanie do spamu nic nie daje, bo tworzą ciągle nowe maile. Poczta to onet.
Mam 2 konta, jedno ważniejsze(20lat), a drugie młodsze z 12 lat. Jak zaczęły mi przychodzić reklamy, na obydwa to samo "za zgodą ..." to pierwsze opłaciłem i rzeczywiście mam spokój, nic nie przychodzi prócz tych gdzie się rejestrowałem. Jak po roku odnawiałem opłatę za 1sze, to opłaciłem za 2gie ponieważ było tego coraz więcej i nic to w sumie nie dało bo dalej przychodzi coraz więcej spamu. Jak zareklamowałem to otrzymałem odpowiedź, że "za zgodą onet" na pewno nic nie dostaję i tyle.
tombstone
Posty: 750
Rejestracja: środa 17 lut 2016, 11:04

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: tombstone »

zainstalujcie sobie mailwasher pro i pięknie cały syf odsiewa
Awatar użytkownika
Mrowkarz
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 07 sty 2016, 16:44
Lokalizacja: Gołotczyzna

Re: !!! Wirus !!! Uwaga !!! Wirus !!!

Post autor: Mrowkarz »

Lech55 pisze:
Mrowkarz pisze:Maila na stronach podejrzanych nie dawałem, a dodanie do spamu nic nie daje, bo tworzą ciągle nowe maile. Poczta to onet.
Mam 2 konta, jedno ważniejsze(20lat), a drugie młodsze z 12 lat. Jak zaczęły mi przychodzić reklamy, na obydwa to samo "za zgodą ..." to pierwsze opłaciłem i rzeczywiście mam spokój, nic nie przychodzi prócz tych gdzie się rejestrowałem. Jak po roku odnawiałem opłatę za 1sze, to opłaciłem za 2gie ponieważ było tego coraz więcej i nic to w sumie nie dało bo dalej przychodzi coraz więcej spamu. Jak zareklamowałem to otrzymałem odpowiedź, że "za zgodą onet" na pewno nic nie dostaję i tyle.
Tam nie ma nic za zgodą onet. Przykładowa treść maila, tu po polsku http://prntscr.com/ezs3sc
Buduje się Zeta Wing Z-84 :)
ODPOWIEDZ