Aplikacja dla pilotów RC

Opis modeli które pilotujemy

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: pawelsky »

Spook pisze:Poszła do sklepu wersja 1.0.2
Crashe na listach istotnie poprawione, ale przepisow nigdzie nie widze...
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

pawelsky pisze:
Spook pisze:Poszła do sklepu wersja 1.0.2
Crashe na listach istotnie poprawione, ale przepisow nigdzie nie widze...
Ściągi są lokalizowane - polskie są w polskiej wersji językowej, angielskie - w angielskiej. Niektóre są lokalne tylko dla konkretnego języka i tak właśnie jest z przepisami. Zmień na chwilę język systemu na polski, to się powinny pojawić.
kamilborkowski pisze:Zapowiada się bardzo fajnie.
Ciekawe byłoby dodanie możliwości spisywania zużycia pakietów.
Jakie informacje chciałbyś zbierać? Liczbę cykli, coś poza tym?
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: pawelsky »

Spook pisze:Ściągi są lokalizowane - polskie są w polskiej wersji językowej, angielskie - w angielskiej. Niektóre są lokalne tylko dla konkretnego języka i tak właśnie jest z przepisami. Zmień na chwilę język systemu na polski, to się powinny pojawić.
Wiele osob swietnie zna wiecej niz jeden jezyk i ukrywanie przydatnych informacji w innych jezykach to niepotrzebne ograniczenie.
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: kamilborkowski »

Spook pisze:Jakie informacje chciałbyś zbierać? Liczbę cykli, coś poza tym?
Oznaczenie pakietu, liczba cykli, napięcie po rozładowaniu, ile udało się naładować mAh - takie dane są zbierane przez dedykowane apki do tego. Może to by mnie zmobilizowało żeby wreszcie spisywać ile jaki pakiet przeżył.
Jeszcze jedna sprawa której często mi brakuje na polu podczas latania z innymi - tabela częstotliwości nadajników 5.8GHz. Najlepiej by było gdyby była w miarę interaktywna - możliwość zaznaczania że dana częstotliwość jest w tej chwili zajęta.
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: adam.pc »

kamilborkowski pisze:tabela częstotliwości nadajników 5.8GHz
Dla nadajników 1,2 GHz też by było przydatne
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

adam.pc pisze:
kamilborkowski pisze:tabela częstotliwości nadajników 5.8GHz
Dla nadajników 1,2 GHz też by było przydatne
Panowie, prośba. Ja wiem, że te informacje są w Internecie, ale bardzo ułatwilibyście mi życie, gdybyście wraz z requestem chociaż podrzucili linka, gdzie mogę te informacje znaleźć. W ten sposób mogę więcej czasu poświęcić na kodowanie, a mniej na szukanie informacji :)

Dopisuję do to-do, najprawdopodobniej pojawią się w następnym update.

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: kamilborkowski »

Najnowsza lista jest tutaj: https://oscarliang.com/5-8ghz-frequency ... ent-brand/
Przy czym trzeba by było to jakoś zebrać że od razu nazwać bandy nazwami producentów (Immersion, Boscam, FatShark, Raceband itd) i jednocześnie literkami żeby w jednym miejscu wszystko było podane.
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

Raport z postępów prac (na razie jeszcze nie ma w Sklepie!)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: adam.pc »

Podstawowe kanały 1,2 GHz:
Ch1. 1080
Ch2. 1120
Ch3. 1160
Ch4. 1200
Ch5. 1010
Ch6. 1040
Ch7. 1240
Ch8. 1280
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: pawelsky »

Spook pisze:Raport z postępów prac
Wydaje mi sie ze tabelka zakresow powinna byc obrocona (jeden zakres, jeden wiersz) i zamiast niejasnego FR (ktore latwo pomylic z frequency) powinna byc nazwa producenta tak jak sugerowal Kamil.

W tej chwili moim zdaniem tabelka jest malo czytelna.

Co do baterii to nie lepiej zeby znalazly sie w sekcji Modeli?
Awatar użytkownika
adam.pc
Posty: 170
Rejestracja: sobota 10 sty 2015, 13:44
Lokalizacja: Katowice

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: adam.pc »

Jestem pełen podziwu dla Twojego zapału. :-) Teraz pewnie sporo osób będzie zgłaszało propozycje nowych funkcji czy ich korekt (i może nawet będzie trochę sprzeczności pomiędzy różnymi z nich) - ale to z pewnością pozytywnie wpłynie na jakość aplikacji.

Trzymam kciuki, za dalsze postępy.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

pawelsky pisze:
Spook pisze:Raport z postępów prac
Wydaje mi sie ze tabelka zakresow powinna byc obrocona (jeden zakres, jeden wiersz) i zamiast niejasnego FR (ktore latwo pomylic z frequency) powinna byc nazwa producenta tak jak sugerowal Kamil.

W tej chwili moim zdaniem tabelka jest malo czytelna.
Problem polega na tym, że wtedy nie zmieści się na ekranie w pionie, a to jest główna orientacja aplikacji (choć akurat ściągi mogą być obracane). Producenci są dostępni jako filtr - można wybrać np. ImmersionRC i wtedy pojawia się tylko odpowiedni wiersz, może tak wystarczy?. Wrzucę screen wieczorem, jak wrócę do domu.

Chyba że faktycznie ludzie są przyzwyczajeni do takiego układu, to mogę obrócić, ale wtedy trzeba będzie oglądać tę ściągę w orientacji landscape.
Co do baterii to nie lepiej zeby znalazly sie w sekcji Modeli?
Niekoniecznie - mam dwa akumulatory, które współdzielę pomiędzy dwoma modelami - do którego wtedy je przypiąć? A docelowo relacja będzie *..* (wiele do wielu), czyli jeden model będzie mógł mieć wiele akumulatorów i jeden akumulator - wiele modeli.

Moduł modeli nie oferuje w tej chwili dużej funkcjonalności, ale z rozwojem aplikacji widzę, że będzie to działało bardziej na zasadzie powiązań, czyli np. będzie można przywiązać model do wydarzenia, do akumulatora, do instrukcji i tak dalej i dostać się do tych informacji właśnie z modułu modeli.

Pozdrawiam -- Spook.
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: pawelsky »

Spook pisze:Problem polega na tym, że wtedy nie zmieści się na ekranie w pionie, a to jest główna orientacja aplikacji (choć akurat ściągi mogą być obracane).
Teraz tez sie nie miesci (nawet po przewinieciu). I jak sam mowiles sciagi moga byc obracane...
Spook pisze:Producenci są dostępni jako filtr - można wybrać np. ImmersionRC i wtedy pojawia się tylko odpowiedni wiersz, może tak wystarczy?.
Przekombinowane...
Spook pisze:Chyba że faktycznie ludzie są przyzwyczajeni
Ludzie generalnie sa przyzwyczajeni do czytania najpierw z lewa na prawo niz z gory na dol. To bardziej naturalne.
Spook pisze:Niekoniecznie - mam dwa akumulatory, które współdzielę pomiędzy dwoma modelami - do którego wtedy je przypiąć?
Do obu, tak jak napisales. Jest wiecej elementow ktore sa dzielone miedzy modelami (aparatura, ogbiorniki FPV, tablety, itp.) wiec jest to dobry kierunek.
Awatar użytkownika
Spook
Posty: 154
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 17:31
Lokalizacja: Wrocław / Wałbrzych

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: Spook »

I kolejny Work in progress:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Aplikacja dla pilotów RC na Androida: Rc Assistant
ZMR250 "Zając", ZMR250 "Królik", DJI Mavic Pro, DJI Spark, HPI Savage Flux Xs "Ryś"
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Aplikacja dla pilotów RC

Post autor: miś »

Z tymi tabelami częstotliwości dla 1.2G to nie tak do końca, bo są 3 różne wersje:
Lawmate A (8ch) 1080,1120,1160,1200,1010,1040,1240,1280
Lawmate B (6ch) 1080,1120,1160,1200,1140,1180
FOX/chińczyk (12ch) 910,980,1010,1040,1080,1120,1160,1200,1240,1280,1320,1360
Pzdr. -----MIŚ-----
ODPOWIEDZ