Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

Nikt nic nie przepakowuje.
Widać od razu kraj pochodzenia.
A w UC nie siedzą idioci... Tyle że patrzą na deklarowaną wartość, masę i rozmiar. Drogie - pewna dopłata. Ciężkie czy duże - pewne trzepanie i sprawdzanie.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: skazi »

Jimmy pisze:Panowie z naliczonym VAT... Jakie mieliście nr nadania paczki? Podajcie chociaż końcówkę numeru przesyłki- dwie ostatnie litery... Chcę sprawdzić pewna teorię.
I pojawi się zaraz kolejna spiskowa teoria jakoby rodzaj przewoźnika miał znaczenie przy zatrzymaniu lub nie paczki w UC? Jedny jako taki wpływ na to mają gabaryty paczki :-)
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 13:51
Lokalizacja: Tròjmiasto

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Jimmy »

Przepakowana nie, ale np wszystkie NL z BG są na trackingu widoczne jako kraj nadania Holandia, a na przesyłkach widnieje adres zwrotny w Amsterdamie i chyba jedyny ślad że nadana z Chin to azjatyckie nazwisko pakowacza Obrazek

EDIT - scalenie

Skazi, a co powiesz na sellers shiping method u niektórych z Alliexpress gdzie rzeczywiście paczka jest nadawany w Europie mimo wysłania z Chin?
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

Expedited shipping. I wtedy płacisz zwykle drożej za towar, bo został oclony/oVATowany przez sprzedawcę albo go przemycił.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 13:51
Lokalizacja: Tròjmiasto

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Jimmy »

Nie do końca... Geekbuying miało/może ma nadal wysyłkę z Hongkongu w opcji "tax included". Paczka docierała kurierem z Francji... Jak to robili nie wiem ale koszt wysyłki wynosił parę zł a cena przedmiotu była taka sama...
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: skazi »

Jimmy pisze:Przepakowana nie, ale np wszystkie NL z BG są na trackingu widoczne jako kraj nadania Holandia, a na przesyłkach widnieje adres zwrotny w Amsterdamie i chyba jedyny ślad że nadana z Chin to azjatyckie nazwisko pakowacza Obrazek
Widziałeś kiedyś paczkę wysłaną NL Postem bo jak nie raz. Na tej paczce normalnie jest CN23 i to wszystko co wpisał Chińczyk. To że jakimś trafem trafiło Ci się że w Holandii ktoś na to przykleił ten holenderski kwitek i tej chińskiej nie było widać to tylko twój fart. Z reguły widać obie naklejki.
Z SSM korzystał do niedawna chyba tylko goldway ale ostatnio wpadł i już nie korzysta z tej metody.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 13:51
Lokalizacja: Tròjmiasto

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Jimmy »

Akurat symbol CN23 nie oznacza że paczka jest z Chin tylko symbol deklaracji celnej. I tak mam kilkanaście paczek wysłanych NL przez BG...
skazi
Posty: 1438
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 10:25
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: skazi »

Jimmy pisze:Akurat symbol CN23 nie oznacza że paczka jest z Chin tylko symbol deklaracji celnej. I tak mam kilkanaście paczek wysłanych NL przez BG...
To pokaż mi paczkę wysłaną z Europy z CN23 i napisami po chińsku :-)
Nie wiem po co dalej ciągnąć ten temat, zamawiasz z Chin to musisz się liczyć z vatem, a nie myśleć że skoro idzie NL Postem to przecież unia itp.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

Na tej paczce pisze, że jest nadana z Chin. Poszukaj na etykiecie nawet jak na trakingu pojawia się NL
Jak zamawiasz z magazynu z Chin to tam zostaje nadana.
Chyba, że jest jakiś wyjątek i nie mieli, ale nie wiem. Nie będę wprowadzał w błąd
Ostatnio zmieniony piątek 07 kwie 2017, 13:03 przez Adrián, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 13:51
Lokalizacja: Tròjmiasto

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Jimmy »

Będę w domu to dokładnie przyjrze się naklejkom adresowym...
Lech55
Posty: 223
Rejestracja: środa 24 sie 2016, 18:30

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Lech55 »

W tym tygodniu otrzymałem przesyłkę z Holandii, koperta z naklejką adresową czysto holenderską, zdziwiony byłem ponieważ w trackingu nie miałem żadnej przesyłki NL. Po otwarciu okazało się, że wewnątrz są 2 małe koperty tylko z naklejonym numerem. Towar to zakupy u dwóch różnych sprzedawców w odstępie 7 dni. Jednej numer nadania LP12334.... Yanwen Economic Air Mail, tracking tylko 1 dzień (16-03) kończy się "【8,BEIJING】Outbound clearance completed successfully and loaded to airline", a druga 045652... China Post Ordinary Small Packet Plus, tracking 4 dni koniec (14-03) "Shipped by air". Miał ktoś tak?
Ostatnio zmieniony piątek 07 kwie 2017, 19:42 przez Lech55, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 13:51
Lokalizacja: Tròjmiasto

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Jimmy »

Powiedzcie gdzie na tych etykietach widać że to szło z Chin? Jak dla mnie tylko nazwisko na dole jest "podpadające"

Obrazek

numery i moje dane usunąłem bo nie wiadomo kto i gdzie może ich użyc...
Awatar użytkownika
mkrawcz1
Posty: 1772
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: mkrawcz1 »

A nie przyszło Ci do głowy, że UC ma dostęp do "trochę" większej liczby informacji niż ta etykieta? M. in. informacji trackingowych unii pocztowej, trochę bogatszych w dane niż tracking prezentowany przez www.
Doświadczenie - wiedza, którą zdobyłeś tuż po tym, kiedy była ci najbardziej potrzebna...
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 20 cze 2016, 13:51
Lokalizacja: Tròjmiasto

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Jimmy »

Może i ma ale po co "drążyć" temat paczki z Holandii skoro mają do wyboru pełno paczek wysłanych z Chin, Singaputu itp... Stąd pytanie czy ktoś płacił VAT za tak wysłaną przesyłke...
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Ile na chwilę obecną idą wam paczki z Chin?

Post autor: Adrián »

U mnie była inf.
Tak jak pisałem, ja płaciłem.
ODPOWIEDZ