DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Re: DJI Mavic

Post autor: kornelitoo »

Adrián pisze:
kornelitoo pisze:Jak znajdę czas na zabawę za dnia to mogę wrzucić surówkę
Dla mnie, nie musi nawet latać, tylko nagranie kilka minut w trudnych warunkach pogodowych, pod słońce, wieczorem i jak będzie Ci się chciało to w pochmurny/słoneczny dzień ustawienia auto i wrzucenie surówki na serwer do pobrania. W FHD i 60kl/s

Będę wdzięczny, bo też chętnie ustawił bym się w kolejce po małego, ale nie wiem, czy na pewno warto czekać..
Pogoda nas ostatnio nie rozpieszcza :-/ Mam nadzieje, że w weekend się poprawi i uda mi się nagrać kilka filmów i wrzucić na jakiś serwer :)
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: DJI Mavic

Post autor: Manix »

No już odebrałem małego ale muszę powiedzieć że mimo obejrzenia dziesiątków filmów na YouTube nie myślałem że on jest naprawdę aż tak mały, przede wszystkim nie chce mi się wierzyć że ta malutka bateryjka ma wystarczyć na ponad 20 minut lotu.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
kwinto
Posty: 304
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 04:16
Lokalizacja: Toronto GTA

Re: DJI Mavic

Post autor: kwinto »

A jak nabywcy mavic-ka odniosą się do tej recenzji ?
Pozytywnie Zakręcony :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

E to nie jest takie dziwne. Ta bateria ma prawie 4000mAh. Ale dobrze dobrane silniki i kV i dlatego tak dobry wynik.
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: DJI Mavic

Post autor: Manix »

Tak to wygląda zaraz po wyciągnięciu z pudełka nic nie kalibrowałem nawet kompasu tylko odkleiłm folię i w powietrze żeby sprawdzić czy to ustrojstwo wogóle działa chociaż nie miałem czasu ale korciło mnie żeby sprawdzić po moich wszystkich przygodach DJI.
Które zresztą juź na tym forum opisywałem.


https://www.dropbox.com/s/5g2tm9snmbsjo ... 5.MOV?dl=0
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

A tu link do mojej surówki w full hd 25 kl. Tylko, dla wytrwałych bo to cały 9 minutowy plik.

https://drive.google.com/file/d/0B7-ZQi ... s=58d7e3e0

Acha, prosze nie zwracać uwagi na walory estetyczne i techniczne. Dopiero się DJI-a uczę, wszystko jest w trybie auto - nic nie dopasowywane.

A tu skrócona wersja, ale z youtuba.

https://youtu.be/keoLEHoVVKw
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
kornelitoo
Posty: 206
Rejestracja: wtorek 19 lis 2013, 23:01
Lokalizacja: Wola Uhruska/Wwa

Re: DJI Mavic

Post autor: kornelitoo »

Kilka fotek i filmów, dzień i noc. Surowy materiał nagrany na szybko w ramach pierwszych testów, FHD 50 kl/s .

https://drive.google.com/open?id=0B-GZf ... kt3eTJNVEk
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

Manix pisze:Tak to wygląda zaraz po wyciągnięciu z pudełka nic nie kalibrowałem nawet kompasu tylko odkleiłm folię i w powietrze żeby sprawdzić czy to ustrojstwo wogóle działa chociaż nie miałem czasu ale korciło mnie żeby sprawdzić po moich wszystkich przygodach DJI.
Które zresztą juź na tym forum opisywałem.


https://www.dropbox.com/s/5g2tm9snmbsjo ... 5.MOV?dl=0
Hej
Czy Ty robiłeś jakieś ustawienia w mavicowej kamerze?
Mój film widzę jakby prześwietlony, za jasny a u Ciebie piękne i żywe kolory i naturalny obraz.
Ja nie ustawiałem nic i kręciłem w pełnym słońcu

EDIT - scalenie

Czy ktoś może poszukuje mavica w wersji combo ? Idzie do media expertu zamówiony przeze mnie dawno a ja już mam :-)
Mogę anulować ale może ktoś ?

*tapatalk*
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Znajomy znajomego kupil mavica bezposrednio w sklpie DJI na marynarskiej/postepu.
Nie znam szczegolow ale nie czekal chyba zbyt dlugo, kupowal jakas wersje z dodatkowymi lipo.

Pech chcial ze juz go utopil w Wisle :shock: Z "ostatniego filmiku" wynikaloby ze podczas przelotu pod mostem albo gps zglupial albo cos innego bo obnizyl lot i "plum" tyle go widzial, nawet slowianskiej wersji "oh my God" na koniec nie nagral.
Ciekawe ze ten sonar od spodu nie zadzialal ale moze na wodzie zglupialo cos.
A mowilem zeby najpierw nauczyl sie latac biedronka :lol:
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI Mavic

Post autor: Adrián »

Dzięki za surówki!
W wolnej chwili obejrzę i sprawdzę, co można jeszcze z tego uzyskać i co najważniejsze, podjąć decyzję ;-)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

MorF pisze: Pech chcial ze juz go utopil w Wisle :shock: Z "ostatniego filmiku" wynikaloby ze podczas przelotu pod mostem albo gps zglupial albo cos innego bo obnizyl lot i "plum" tyle go widzial, nawet slowianskiej wersji "oh my God" na koniec nie nagral.
Ciekawe ze ten sonar od spodu nie zadzialal ale moze na wodzie zglupialo cos.
A mowilem zeby najpierw nauczyl sie latac biedronka :lol:
Na forum było gadane, że czujniki (ultradźwiękowe) nad wodą nie działają.
Np. jeżeli lot P4 jest nad wodą (ca 8 m i niżej) i ma włączone czujniki, to jest tendencja do obniżania lotu a wysokość z baro się nie zmienia.Też było gadane.
I w manualu napisane chyba też jest o działaniu czujników nad wodą

Ostatnio przy lotach nad wodą "wywindowałem" wskazania wysokości z baro na 30 m a faktycznie był ca 1 m
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Piotrowy
Posty: 3130
Rejestracja: wtorek 02 lut 2010, 14:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: Piotrowy »

MorF pisze:Pech chcial ze juz go utopil w Wisle :shock: Z "ostatniego filmiku" wynikaloby ze podczas przelotu pod mostem albo gps zglupial albo cos innego bo obnizyl lot i "plum" tyle go widzial, nawet slowianskiej wersji "oh my God" na koniec nie nagral.
Uuuu to dopiero na zaporze we Włocławku na szanse się zatrzymać. W najbliższym czasie będę pływał po zalewie, będę miał oko ;-)
Awatar użytkownika
MorF
Posty: 570
Rejestracja: piątek 05 cze 2015, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: DJI Mavic

Post autor: MorF »

Jagoda pisze:Na forum było gadane, że czujniki (ultradźwiękowe) nad wodą nie działają.
Pewnie tak, zreszta jak widac wiekszosc sprowadza sie do przeczytania manuala.
Piotrowy pisze:W najbliższym czasie będę pływał po zalewie, będę miał oko
Szukali z lodki ale sladu znaku, pewnie gdzies wyrzuci woda jak meduze :-)

W sumie przez Znajomego ostrzegalem ze to nie jest zabawka i trzeba troche zdrowego rozsadku.
Poswiecic pare chwil zorientowac sie jak to dziala i co moze pojsc nie tak :)
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Mavic

Post autor: Jagoda »

Piotrowy pisze: Uuuu to dopiero na zaporze we Włocławku na szanse się zatrzymać. W najbliższym czasie będę pływał po zalewie, będę miał oko ;-)
A jak w turbinkę wlezie?
Albo się nie zatrzyma i w zaporze wielką dziurę zrobi?- Już lepiej nie pływaj :mrgreen: dopóki sprawa się nie wyjaśni :mrgreen:
Pozdrawiam. :), :)
Awatar użytkownika
Manix
Posty: 252
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 01:12
Lokalizacja: Hamburg

Re: DJI Mavic

Post autor: Manix »

Wczoraj przekonałem się o delikatności wykonania apki Mavic-ka pro. Spadła z wysokości około 80 cm. Zaznaczam że sama bez smartfona. Podłoże było stosunkowo miękkie krótka trawa niestety spadła tak nieszczęśliwie na rozłożoną antenę że ta pękła u podstawy i wewnętrzna właściwa antena Złamała się przy końcówce jak zapałka w miejscu lutowania tak że kabelek wyrwał się ze ścieżki.
Na szczęście udało mi się to tak naprawić że optycznie i technicznie nie widać żadnych usterek.
Co prawda nie spodziewałem się po tym sprzęcie wytrzymałości kontrolera od Playstation ale takiej filigranowej konstrukcji się nie spodziewałem.
Chciałem ostrzec że trzeba się niestety obchodzić z tym sprzętem jak z jajkiem Chociaż jajko to by chyba wytrzymało upadek z 80 cm na trawę.
Pozdrawiam Piotr
Skype: piotr0039
ODPOWIEDZ