Tasma Kaptonowa

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Gregor___
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 23 lut 2017, 17:34
Lokalizacja: Plymouth

Tasma Kaptonowa

Post autor: Gregor___ »

Witam, mam pytanie odnosnie tasmy kaptonowej, wielu ja zachwala wiec sprawilem sobie szeroka na 20cm- jeden plat zakrywa caly stól. Ladne równe wydruki od spodu ale czy potrzebujecie dalej kleju zeby wydruk trzymal sie stolu? Przy nie posmarowanym kaptonie PLA podwija sie jak ABS przy kiepskiej temperaturze.
perro
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 22 gru 2016, 15:53
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Tasma Kaptonowa

Post autor: perro »

Zwykle na podwinięcia wydruków pomaga zwykłe odtłuszczenie stołu denaturatem.
Gregor___
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 23 lut 2017, 17:34
Lokalizacja: Plymouth

Re: Tasma Kaptonowa

Post autor: Gregor___ »

Czyli jezeli tasma jest czysta, nie potrzebuje niczego na sobie zeby PLA dobrze sie trzymalo tak?
perro
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 22 gru 2016, 15:53
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Tasma Kaptonowa

Post autor: perro »

Sama taśma odtłuszczona powinna wystarczyć.
bizon96
Posty: 24
Rejestracja: sobota 30 maja 2015, 19:15
Lokalizacja: Navan/Éire

Re: Tasma Kaptonowa

Post autor: bizon96 »

Ja grzeje stół do 80 stopni na pierwszych warstwach i nie mam problemu z odklejaniem. Przy 60 była masakra.
Awatar użytkownika
Japim
Posty: 342
Rejestracja: piątek 29 sie 2014, 09:19
Lokalizacja: Warszawa/ Zachod
Kontakt:

Re: Tasma Kaptonowa

Post autor: Japim »

Ja natomiast nie rozumiem po co ta taśma kaptonowa. Jadę na zwykłym szkle + żel do włosów Hegron :). Często zmieniam materiał abs/ pla / guma i nie używam kaptonu. Do absu używałem kiedyś soku z abs ale stół trzeba było często czyścić między wydrukami. Żel w atomizerze trzyma jak głupi - pla 60st abs 100st i jedziemy. https://www.rossmann.pl/Produkt/Hegron- ... 70761,7331
Pozdrawiam,
Przemek
Mateusz1988
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 07:11

Re: Tasma Kaptonowa

Post autor: Mateusz1988 »

Wszystko zależy od materiału. Na jakimś chińskim wynalazku używałem kaptonowej, później zwykłej niebieskiej malarskiej. Teraz jade na samym blacie aluminiowym bez niczego ale używam czeskiego filamentu PLA, ABS coś mi nie wychodzi nie wiem czemu trzyma się ładnie do 3ciej czasami 4 warstwy. ALe też mam ABS bez nazwy nawet nie wiem czyje to jest.
ODPOWIEDZ