DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy warto ?

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: potrek »

A czy ten mod nie wpływa na długość pracy na baterii ? nie rozładowuje się szybciej ?
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: literat »

Nie zauważyłem skrócenia czasu lotu
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

Magic power? Mogę prosić o jakieś szczegóły? Na zagranicznych forach wyczytałem tylko, że ten mod poprawia płynność wideo, nie wpływa na zasię (zaprzeczenie moim zdaniem)...
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: literat »

s050197 pisze:Magic power? Mogę prosić o jakieś szczegóły? Na zagranicznych forach wyczytałem tylko, że ten mod poprawia płynność wideo, nie wpływa na zasię (zaprzeczenie moim zdaniem)...
W pierwszym poście masz wszystkie informacje wraz z linkami do plików oraz do dyskusji na PhantomPilots. Co do moda to oczywiście poprawia zasięg ponieważ uruchamia tryb FCC
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: potrek »

Zrobiłem dziś update magic power 5,3 i poleciałem bez widsurfera na przeszło 650 metrów. Żadnej ścinki wizji, dalej nie chciałem lecieć ze względu na duży wiatr.
Awatar użytkownika
literat
Posty: 156
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 06:42

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: literat »

potrek pisze:Zrobiłem dziś update magic power 5,3 i poleciałem bez widsurfera na przeszło 650 metrów. Żadnej ścinki wizji, dalej nie chciałem lecieć ze względu na duży wiatr.
Na ile zrobiłeś moda - 27 czy mniej ?
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: potrek »

Zrobiłem tego domyślnego bez klikania "agree" wiec chyba na 24
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: s050197 »

potrek pisze:Zrobiłem dziś update magic power 5,3 i poleciałem bez widsurfera na przeszło 650 metrów. Żadnej ścinki wizji, dalej nie chciałem lecieć ze względu na duży wiatr.
Dalej nie bardzo wiem o co chodzi z tym magic power. Na pierwszej stronie jest odnośnik do instrukcji, żeby przyedytować pliki w kontrolerze i w statku, z których wynika, że nie będzie europejskich ograniczeń. Gdzie tu ustawianie mocy, co to jest "5,3", gdzie ten "magic power"?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kamyk »

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: potrek »

Z tego co sie orientuje to chodzi o zwiekszenie mocy odbiorczo nadawczej w phantomie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kamyk »

A więc tak... Mod zrobiony wczoraj(z ciekawości kliknąłem co kryje się pod zaawansowanymi opcjami). Zostałem przy sugerowanych 24dbm. Z racji, że mgła trochę zeszła i nie pada dziś postanowiłem wypróbować co to będzie. Zaskoczony jestem i to bardzo. Dron w centrum, z WS- wysokość ok. 150m i niewiele ponad 900m! Mogłem dalej ale mówiąc szczerze bałem się o niego oraz o to, że zaraz może spaść deszcz, bo na horyzoncie biegło chmurzysko :D Potem pojechałem w końcu za miasto, same pola i czasem tylko jakieś linie energetyczne, druga bateria załadowana. Teraz to przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Wysokość oscylowała między 120-150 ale odległość to prawie 2km(wizja cały czas, może kilka ścinek w odległości 1-1.5km), gdzie miałem jeszcze zapas na kilkaset metrów na pewno ale tutaj znów bałem się o samego drona, jak i o nagłe popsucie pogody :D Jestem nawet więcej niż zadowolony! Cóż... Z antenami w przyszłości chyba kombinował nie będę, bo to co mam teraz, to nawet więcej niż potrzebuję.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: potrek »

Kamyk, leciałeś z windsurferem ?
Kamyk
Posty: 86
Rejestracja: sobota 21 sty 2017, 09:47
Lokalizacja: Lublin

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Kamyk »

Tak, za każdym razem.
zawada6
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 12 sty 2017, 22:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: zawada6 »

Ja z windsurferem +mod 27dbm zrobiłem 2300 metrów przy wysokości ok 80m i nie był to koniec możliwości.
Awatar użytkownika
Hudy_edd
Posty: 486
Rejestracja: piątek 29 sty 2016, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: DJI Phantom 3 Standard zasięg, test, windsurfer, czy war

Post autor: Hudy_edd »

potrek pisze:A czy ten mod nie wpływa na długość pracy na baterii ? nie rozładowuje się szybciej ?
Nie ma różnicy...
s050197 pisze:Na zagranicznych forach wyczytałem tylko, że ten mod poprawia płynność wideo
Bo własnie ten sygnał odpowiadający za płynność obrazu został w europie ograniczony. Takie przepisy są :)
Kamyk pisze:Z antenami w przyszłości chyba kombinował nie będę, bo to co mam teraz, to nawet więcej niż potrzebuję.
Nie ma sensu...kupiłem argteka i ogólnie jest to samo...tylko nie muszę zakładać windsurfera.
potrek pisze:Kamyk, leciałeś z windsurferem ?
Bez tego dodatku 1km jest normą :)

Ale pamietajcie...mod ma za zadanie wzmocnić sygnał i poprawić bezpieczeństwo lotu w zasięgu wzroku :) A nie bić rekordy...wiem, że to kusi..ale wszystko z głową :)
Obecnie: Syma x8c, DJI Phantom 3 Standard
Kanał na YT
Poradnik Syma x8 :) => klik
Loty Syma x8 :) => klik
Loty DJI Phantom 3 :) => klik
ODPOWIEDZ